Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот jordanpar » Вто 29 сеп 2015 23:12


Значи да ебем мамата на екологията а???
и аз като колоездач да дишам частиците с големина няколко микрона,щот фолксваген не си е свършил както трябва работата ли????
Да се кефя на нютоните викаш,пък майната му на белия дроб а????




Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот Bobi85 » Вто 29 сеп 2015 23:13


Преекспонираш много нещата. Наясно съм, че 99% не ги вълнува какви еко стандрати покрива колата му, особено в милата ни страна. Сигурен съм, че и други марки го правят, но факт е, че хванаха ВАГ и те ще обират пешкира. Не става дума за това кой колко замърсява, а за умишлена лъжа от страна на производител. Уважавам твоите мнения в този форум, защото определено си интелигентен човек, но не мога да разбера защо го играеш авдокат на ВАГ след всяка критика.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4626
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот hvp800 » Вто 29 сеп 2015 23:18


Vlad777 написа:
Сигурен съм, че ако направим една анкета във форума: "махнахте ли си катализатора когато остаря или го заменихте с нов?" отговорите ще бъдат 99:1.......... Невероятно но факт.

Е то и този 1 дето си го дал е много съмнителен, аз лично нито познавам нито съм чувал за някой да смени катализатора с нов и да даде няколко хил. само за екология.... иначе на приказки сме доста силни.
Само дето в едни малко по-бели държави нещата са различни и кола без катализатор на ГТП :death


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 332
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот genevaboy2 » Вто 29 сеп 2015 23:49


Много се изписа в темата , някой нещо по конкретно ?

Кои от писалите тук са засегнати от акцията ако има такава ?


За мене лично ми става ясно че аз съм, със 2.0 TDI код CBAB от 2010 г.

Сега чакам ФВ и Amag AG - офицялният вносител на ВАГ в Швейцария, да преброят тези коли, който по първоначални данни са
около 130 000 в страната (Швейцария), офицялно да пуснат акцията, да ми пратят писмо и да ходя са си запиша час. Ще видиме дали ще има задължителен или препоръчителен характер.

Каквото и да е станало, ако сега беше време за смяна на МПС-то , пак щах да си взема Фау Ве (ЦЦ) :Mr Green Fun :mrgreen :Mr Green Fun :mrgreen .


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот betaserk » Сря 30 сеп 2015 8:34


Bobi85 написа:По-тъжното в случая, че някои хора упорито отказват да повярват, че ВАГ се измял в лицето на целия свят и се е изпикал върху всички фенове на марката по цял свят съвсем умишлено. Малко ми наподобява на Стокхолмски синдром... Следваща стъпка: DMS кампания за подкрепа на ВАГ.


Колега, то всички ни се изсмиват в лицата, енергото, магазините, политиците, монтьорите, да продължавам ли? То по тази логика затвори се в къщи в камера като джексън и недей излиза. Вярно, голяма издънка е, но всички я правят, това че хванаха точно тях а не друг не значи, че другите са агънца! Те и Toyota се издъниха супер яко, но правят хубави коли, имат фенове по цял свят и си ги карат хората. Хванаха VW ,сега ще направят акция и ще поправят грешката си, трябва да им дадем шанс, заслужават го! То по тая логика се разведи с жена си, изгони децата си! Всеки прави грешки, важното е да си вземе поука и да не го прави пак, както казват колегите, сега ще вземат да правят още по-хубави коли за да си върнат доверието.

Последна промяна от betaserk на Сря 30 сеп 2015 8:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот connor cane » Сря 30 сеп 2015 8:36


Тия неща за нетната печалба не ги гледайте, защото са bullshit.
По-релевантна евентуално би била EBITDA, но и тя няма да покаже реалното положение.
Фирми като ФВ работят с по 1000 офшорки и прехвърлят пари като луди, за да не платят данъци там, където са най-високи - в САЩ и Германия примерно.
Тия данни за нетните печалби са прах в очите. :wink

Те за едни вредни емисии са лъгали като цигани с години, ако някой очаква, че ще отчетат всички приходи прилежно без офшорни сметки и ще платят данъци - според мен се е обРъкАл. :mhihi


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот Vlad777 » Сря 30 сеп 2015 9:18


Подобни схеми се случват доста по-трудно при дружества, които се търгуват на световните борси. Това все пак не е някоя фирма, еднолична собственост...


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот connor cane » Сря 30 сеп 2015 9:24


Напротив - най-фрапантният случай е Епъл - провери колко данъци са платили в САЩ и колко в Ирландия и други офшорни зони.
Обаче са свещена крава и не ги закачат в САЩ.


INJENERA1
Мнения: 245
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот INJENERA1 » Сря 30 сеп 2015 9:35


Мисля, че всичко е или игра за да се облагодетелства някой, или просто не са се разбрали и информацията е изтекла... и са започнали проверките. :surprised


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6177
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL
Двигател: DGTE 2018
Местоположение: Varna

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот vanesto » Сря 30 сеп 2015 9:56


Аз не мисля, че германските концерни се занимават с офшорки, но проблема при тях е, че станаха прекалено алчни, и правят и невъзможното с цел увеличаване на EBITDA. Те са прекалено самовлюбени като нация, за да си изнасят печалбите и съответно данъците зад граница. Проблемът им е алчността и лицемерието, както и на целия ЕС в борбата с бежанците. Смятам, че не са само VW, просто тях хванаха. Ще започнат и други да гърмят, докато се намери нов начин да лъжат, включително и във финансовите отчети.


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот jordanpar » Сря 30 сеп 2015 10:14


Задайте си най-простичкия въпрос-Ако друга марка автомобили беше направила тази манипулация ,бихте ли коментирали толкова толерантно пак,или темата щеше да е в стила ''Дайте да им сипем сега се е паднало'' :mhihi Отговорете си честно за себе си.

Относно доверието във корпорацията Фолксваген--ако нищо кой знае не се беше случило /както се правят опити да се втълпи/ ,акциите на концерна нямаше да се срутят.Оставете истинския пазар да си каже думата,а не някакъв си форум,нали така.

Относно споменатите печалби....Запознайте се със синдрома Люксембург и Юнкер какви оазиси за едрия бизнес направи в родината си,за сметка на други зони в Европа и пак да си говорим,а? Някой много правилно даде Епъл като пример-и те са там при хубавите условия....

Прекаленото раболепие към ФВ в момента е излишно-прави още по неприятно впечатление.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот Piqndurnik » Сря 30 сеп 2015 10:28


В понеделник съм на TUV, ще видим. Едва ли обаче ще са реагирали до тогава.


lik79
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 04 яну 2013 16:14
Автомобил: Passat 7 bluemotion
Двигател: EA189 2011
Местоположение: uk

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот lik79 » Сря 30 сеп 2015 19:23


genevaboy2 написа:Много се изписа в темата , някой нещо по конкретно ?

Кои от писалите тук са засегнати от акцията ако има такава ?


За мене лично ми става ясно че аз съм, със 2.0 TDI код CBAB от 2010 г.

Сега чакам ФВ и Amag AG - офицялният вносител на ВАГ в Швейцария, да преброят тези коли, който по първоначални данни са
около 130 000 в страната (Швейцария), офицялно да пуснат акцията, да ми пратят писмо и да ходя са си запиша час. Ще видиме дали ще има задължителен или препоръчителен характер.

Каквото и да е станало, ако сега беше време за смяна на МПС-то , пак щах да си взема Фау Ве (ЦЦ) :Mr Green Fun :mrgreen :Mr Green Fun :mrgreen .

Аз съм един от засегналите.Но незнам какво ще рече засегнал.Компютърът на колата ми е лъжел компютъра на М.О.Т станцията(жевея в Англия).
Но честно казано не ми се вярва един 2.0 литров турбо дизелов двигател да изхвърля повече вредни емисий от един 5.0 литров бензинов двигател в щатите.


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 332
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот genevaboy2 » Сря 30 сеп 2015 19:35


Имал съм предвид, кого го касае акцията ...

Поздрави


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Тайната на екологичните дизели на VW и скандалът в USA

Мнениеот ssssl » Сря 30 сеп 2015 20:30


lik79 написа:
Но честно казано не ми се вярва един 2.0 литров турбо дизелов двигател да изхвърля повече вредни емисиИ от един 5.0 литров бензинов двигател в щатите.

...особено, ако е качен на някоя двутонна Жипка.

Претенции в сащите и срещу Тесла: http://www.investor.bg/novini/444/a/sasht-obviniha-i-tesla-v-izmama-203130/



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта