Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот Aprilia » Нед 03 юли 2011 17:11


mufin написа:Няма такова нещо като евтни коли от Италия.
Има евтини бракувани коли от Италия

Помислете къде е разликата :D

Колега, една кола за да излезе от Италия, задължително се бракува (демолира), дори да си купиш Ламборгини Гаярдо, ако искаш да го регистрираш в България, то колата трябва в Италия да се бракува (демолира), за да може да бъде пререгистрирана където и да е другаде по света, тва значи ли че е евтин кенеф mhihi
Като чета написано до тук по темата се чудя да се смея ли, да плача ли :roll:
Единствено Никс, е най в час, с леката подробност че масово френски търговци купуват коли от Италия. В Торино, Кунео и региона само аз познавам 3-ма французи които купуват коли и то много а цените на които ги плащат са бая високи :shock
Колите от Италия в повечето случай са евтини, не защото за боклуци, а защото тук е най-развития пазар на коли в Европа !!! Начина на изкупуване на старата кола и на купуване на нова със смешно доплащане и на такива лизинги каквито няма никъде другаде в Европа обуслвят ниските цени. Казвал съм го и в други теми ще го кажа и тук, Италия и Италия няма нищо, ама нищо общо, това е много широко понятие. Ако се паркират една кола карана в Калабрия или Сицилия (южна Италия) и една карана в Болцано, Торино или Аоста няма да повярвате че и 2-те са "нов внос от Италия" mhihi Колите на юг са изметта на Европа ако в Торино един Голф4 няма пипане под 2000 евро, то в Калабрия или Пулия (която област е любима на автотърговците в бг) същия модел със същите екстри може да се намери за около 1000-1300 евро. Това е така защото има много прекупвачи които идват от Южна Италия на север, купуват евтини коли 2-ра ръка, позакърпват ги на юг (там работната ръка е много по-евтина от на север, дори в някой случай по-евтина и от бг mhihi ) врътват километрите и се продават там 2-ра ръка, южняците я зимат на ниска цена, чупат и фасона от каране, фърлят и колата заминава за БГ mhihi Кола от Италия се купува с 3 ключа сервизна книжка и с карта на Италия в ръка за да видите къде е била карана и най-вече се гледа колко собственика е имала и дали от северна Италия не е отишла в южна, че такива коли са най-големия джакпот mhihi
И най-вече е добре да се знае че лоша страна за внос няма, има лоши собственици mhihi




mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот mufin » Нед 03 юли 2011 17:39


Aprilia написа:Колега, една кола за да излезе от Италия, задължително се бракува (демолира), дори да си купиш Ламборгини Гаярдо, ако искаш да го регистрираш в България, то колата трябва в Италия да се бракува (демолира), за да може да бъде пререгистрирана където и да е другаде по света, тва значи ли че е евтин кенеф mhihi
mhihi



Не си ме разбрал приятелю. Често ходя в Италия и знам че там в истинска автокъща няма евтини коли.
Поне там където съм ходил.
Колите в автокъщите първо са по-нови модели и това което влиза тук като внос не може да се види в нормална автокъща.
Всичко това тук се внася от автоморги, наистина бракувани - оставени без документи и чакащи пресата.
Така че си абсолютно прав - истинските коли навсякъде са хубави. Няма как една кола на 100 000 км от собственик в перфектно състояние да бъде 500 евро.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот Aprilia » Нед 03 юли 2011 18:49


mufin написа:
Aprilia написа:Колега, една кола за да излезе от Италия, задължително се бракува (демолира), дори да си купиш Ламборгини Гаярдо, ако искаш да го регистрираш в България, то колата трябва в Италия да се бракува (демолира), за да може да бъде пререгистрирана където и да е другаде по света, тва значи ли че е евтин кенеф mhihi
mhihi



Не си ме разбрал приятелю. Често ходя в Италия и знам че там в истинска автокъща няма евтини коли.
Поне там където съм ходил.
Колите в автокъщите първо са по-нови модели и това което влиза тук като внос не може да се види в нормална автокъща.
Всичко това тук се внася от автоморги, наистина бракувани - оставени без документи и чакащи пресата.
Така че си абсолютно прав - истинските коли навсякъде са хубави. Няма как една кола на 100 000 км от собственик в перфектно състояние да бъде 500 евро.

Колега, извинявай не искам да те засегна, ама ако си идвал в Италия е било доста преди влизането ни в ЕС, кола от морга НЯМА как да купиш, освен ако не е пак за морга, бракуването е 2 вида, дефинитивен брак (за морга) и бракуване за експорт. Тези които отиват се бракуват (демолиционе дефинитива) и повече няма как да се регистрират (до скоро много колеги от Дупница купуваха коли от морги около Рим и правеха фалшиви документи, но до колкото знам са ги хванали) тези които се бракуват за експорт се купуват от представителства (какато е София Франс Ауто да кажем) в италия се наричат Кончесионарии, там се продават както чисто нови, така и коли 2-ра ръка с гаранция, а обикновенно в задния двор на представителството има коли за експорт, това са коли на които не може да се даде гаранция, а причините да не могат да дадат гаранция може да са много. Най-често или кола която е много очукана външно, кола на много километри (за тях всичко над 150 000 са много километри) или кола която има някакви скрити или нескрити проблеми. Както и евентуално причините може да са други, много зависи :wink: С това се занимавам от известно време, а баща ми от повече от 20години, така че имам поглед над нещата :wink: :drunk


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот icoico » Нед 03 юли 2011 18:51


Aprilia написа: ...Това е така защото има много прекупвачи които идват от Южна Италия на север, купуват евтини коли 2-ра ръка, позакърпват ги на юг (там работната ръка е много по-евтина от на север, дори в някой случай по-евтина и от бг mhihi ) врътват километрите и се продават там 2-ра ръка, южняците я зимат на ниска цена, чупат и фасона от каране, фърлят и колата заминава за БГ...


Не само за БГ :wink:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=6

...das auto hat italeinischer brif ...

По правописа и местожителството мога да се обзаложа ,че продавачът се казва или Юсуф,или Мустафа :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот Aprilia » Нед 03 юли 2011 18:58


icoico написа:
Aprilia написа: ...Това е така защото има много прекупвачи които идват от Южна Италия на север, купуват евтини коли 2-ра ръка, позакърпват ги на юг (там работната ръка е много по-евтина от на север, дори в някой случай по-евтина и от бг mhihi ) врътват километрите и се продават там 2-ра ръка, южняците я зимат на ниска цена, чупат и фасона от каране, фърлят и колата заминава за БГ...


Не само за БГ :wink:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=6

...das auto hat italeinischer brif ...

По правописа и местожителството мога да се обзаложа ,че продавачът се казва или Юсуф,или Мустафа :Mr Green Fun


Имам приятел на име Клаус, малко повече от 100% германец, купува коли от тук и внася в Дюселдорф и продава и пушек се вдига и продава не само на гадни турци както си мислите mhihi mhihi mhihi
Той ми е казвал че в Германия нищо вече не е както е било преди 10 години и там цената продава и хората се лъжат mhihi


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот mufin » Нед 03 юли 2011 19:08


Aprilia написа: кола от морга НЯМА как да купиш, освен ако не е пак за морга, бракуването е 2 вида, дефинитивен брак (за морга) и бракуване за експорт.


Ами ако се бракуват наистина за морга и тук се правят фалшиви документи :screwy ?

Щото аз есента бях в Италия и в автокъща не видях ни Голф 3 за 300 евто ни ГОлф 4 за 800 евро....
Не казвам ч е вие ги правите тия неща, но си е факт


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот icoico » Нед 03 юли 2011 19:11


Aprilia написа:Имам приятел на име Клаус, малко повече от 100% германец, купува коли от тук и внася в Дюселдорф и продава и пушек се вдига и продава не само на гадни турци както си мислите mhihi mhihi mhihi
Той ми е казвал че в Германия нищо вече не е както е било преди 10 години и там цената продава и хората се лъжат mhihi


Гадните турци не са чак дотам прости да купуват италианска кола от прекупвач :lol: А силно се съмнявам който и да било автоджамбазин немец да напише Brif

kfz-brief.jpg


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот Aprilia » Нед 03 юли 2011 19:30


icoico написа:
Aprilia написа:Имам приятел на име Клаус, малко повече от 100% германец, купува коли от тук и внася в Дюселдорф и продава и пушек се вдига и продава не само на гадни турци както си мислите mhihi mhihi mhihi
Той ми е казвал че в Германия нищо вече не е както е било преди 10 години и там цената продава и хората се лъжат mhihi


Гадните турци не са чак дотам прости да купуват италианска кола от прекупвач :lol: А силно се съмнявам който и да било автоджамбазин немец да напише Brif

kfz-brief.jpg


Идеята ми беше че дори и германци се занимават с внос на коли от Италия, а че въпросната обява не е на германец, дори за човек като мен който не говори немски, е видно mhihi


Gandalf
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот Gandalf » Нед 03 юли 2011 21:59


Приятел в Италия сега си купи Голф 3-ка за 1300Е. Колата е от човек, то и той там си живее де.
Колата е 1,6 бензин, мисля че 1996г. Гражданската му отговорност за 1 госина е 800Е.
Изводи всеки сам да си прави.


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот mufin » Пон 04 юли 2011 18:02


Gandalf написа:Приятел в Италия сега си купи Голф 3-ка за 1300Е. Колата е от човек, то и той там си живее де.
Колата е 1,6 бензин, мисля че 1996г. Гражданската му отговорност за 1 госина е 800Е.
Изводи всеки сам да си прави.


Ами толкова разбира се, защото колата е читава. :012:


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот Aprilia » Пон 04 юли 2011 18:12


mufin написа:
Aprilia написа: кола от морга НЯМА как да купиш, освен ако не е пак за морга, бракуването е 2 вида, дефинитивен брак (за морга) и бракуване за експорт.


Ами ако се бракуват наистина за морга и тук се правят фалшиви документи :screwy ?

Щото аз есента бях в Италия и в автокъща не видях ни Голф 3 за 300 евто ни ГОлф 4 за 800 евро....
Не казвам ч е вие ги правите тия неща, но си е факт


Ами никой не си излага кофти стоката отпред на витрината нали mhihi
Всеедно да отидеш на пазара и 'убавите домати да са сложени зад червясалите mhihi

За това наблегнах на това че колите за експорт, хората в представителствата държат в задния двор където достъп имат само определени хора, там не само голф3 ами даже и фиат типо можеш да видиш, повярвай ми mhihi Там обаче обиковенният клиент няма как да отиде и да види какво има :wink:

едит: за бракуването, да като казвам че е невъзможно да се регистрират, имам предвид да се регистрират легално. Да не говорим че моргаджията НЯМА абсолютно НИКАКВО право да продава кола която е влязла в моргата за да приключи живота си там, ако бъде хваната цяла кола напуснала моргата, глобата е от 100к до 300к евро за моргаджията + отнемане на правата да бракува коли mhihi Но както и на всякъде по света и в Италия има гладни моргаджии които за някой лев чудеса правят mhihi


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот Aprilia » Пон 04 юли 2011 18:23


Сори за 2-ният пост, ама след 3-тото редактиране, нещо предния не мога да го едитна :roll:

Преди 2007-ма година обаче, практиката беше точно такава, купуваха се коли от моргите в Италия, тогава нямаше проблем колите които пристигат в БГ да се регистрират само с копие на талона. Да не говорим че точно 2004-5 когато беше бума на внос на коли 2-ра ръка, в Италия течеше еко-инициатива, всеки върнал колата си и купил си нова, получаваше отстъпка 1500 евро от цената на новата кола. Моргаджийте паркираха колите пред моргите че вътре нямаше място mhihi Всички тези коли в момента се карат в БГ, Полша, Литва и т.н тогава нямаше такъв контрол в Италия, т.к все още беше нова мода колите да се изнасят и много хора в Италия не бяха светнати на врътката, от тая врътка много жабарски моргаджии станаха милионери mhihi


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот Matematiks » Вто 05 юли 2011 7:23


Айде няма да ви показвам колко струва Голф 4 в Норвегия тогава mhihi да не изпрайте ушите като вълчак :063:
Трудно се намират под 10К Евро 2003 примерно :horror:


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот Matematiks » Вто 05 юли 2011 10:08




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колко струва Г4 в Германия според Авто Билд :)

Мнениеот stefan4o » Вто 05 юли 2011 10:15


Да, ама забележи на какъв пробег са. Тук тези кокошарници по 6-7к лева са на по половин милион километра болшинството от тях mhihi



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта