За удоволствието което създава VW!!!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот pacoboy » Сря 07 сеп 2011 20:32


Значи аз пак ще се включа, но днес през работния ден имах възможността да покарам (макар и 2-3км) BMW 530D 2010г. , наистина си дърпа доста (245hp) атоматик. За возия няма да говоря, защото е ясно :wink: . След работа си се качих в голф-а, запалих и си викам "ба.ти ква яка кола имам, защо ми е такава возия, такава мощ, такава лимузина, за какво ..." замислих се и тръгнах.На светофара на елпром (варненци го знаят) изхода на града, точно до мен спира същото BMW (е друго разбира се) гледам го аз, тоя ми отваря прозореца и вика "Колега не гледай, това ми е служебна и аз имам като твоята кола, не си мисли че е хубава ..." и като тръгва извика "Само Фолксваген" и "отлетя" .
Прибрах се, затварям гаража и ... си викам "баси къв съм късметлия че имам такава кола" :bowdown love.vw : vw fen




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот forski » Чет 08 сеп 2011 21:14


pacoboy написа:Значи аз пак ще се включа, но днес през работния ден имах възможността да покарам (макар и 2-3км) BMW 530D 2010г. , наистина си дърпа доста (245hp) атоматик. За возия няма да говоря, защото е ясно :wink: . След работа си се качих в голф-а, запалих и си викам "ба.ти ква яка кола имам, защо ми е такава возия, такава мощ, такава лимузина, за какво ..." замислих се и тръгнах.На светофара на елпром (варненци го знаят) изхода на града, точно до мен спира същото BMW (е друго разбира се) гледам го аз, тоя ми отваря прозореца и вика "Колега не гледай, това ми е служебна и аз имам като твоята кола, не си мисли че е хубава ..." и като тръгва извика "Само Фолксваген" и "отлетя" .
Прибрах се, затварям гаража и ... си викам "баси къв съм късметлия че имам такава кола" :bowdown love.vw : vw fen


Това и да го видя няма да го повярвам,някой да крещи от прозореца на ново BMW " Само Фолксваген" :screwy :063: :roll:
Ееее колега,то бива Гоуфу да е убав ама по-убав от 5-ца 2010г.че и служебна на всичкото отгоре mhihi


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот AmW » Нед 02 окт 2011 20:42


За съжаление и аз имах възможност наскоро да усетя удоволсвието от карането на vw golf mk2.
Явно аз имам различни виждания за това как трябва да изгледа, вози, върви, спира и тн. една кола. Нищо хубаво не видях освен лоша шумоизолация, скърцащо всичко в колата, лоша возия, вървене и тн. и тн.
А за BMW-то съм съгласен... гледам не ги карат много тия модели от 2010г.
Но пък темата е интересна :да:


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот Жоро Делчев » Вто 04 окт 2011 14:53


AmW написа:За съжаление и аз имах възможност наскоро да усетя удоволсвието от карането на vw golf mk2.
Явно аз имам различни виждания за това как трябва да изгледа, вози, върви, спира и тн. една кола. Нищо хубаво не видях освен лоша шумоизолация, скърцащо всичко в колата, лоша возия, вървене и тн. и тн.
А за BMW-то съм съгласен... гледам не ги карат много тия модели от 2010г.
Но пък темата е интересна :да:


Не си попаднал на читав екземпляр,за съжаление се броят на пръсти.Но не очаквайте кола от преди 25г да изглежда, вози, върви, спира като нова.Моделът има други предимства, който каращите нови коли няма как да оценят.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот AmW » Вто 04 окт 2011 19:16


Може би пък има малко хора които могат да оценят карането на 25годишна кола и да изпитат удоволствие от това.
Не го отричам но на доста хора им е кисело гроздето и предпочитат да твърдят безумни неща.


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот ChimeyJimmey » Вто 04 окт 2011 20:06


Може ли да прочетем другите предимства на MK2, освен евтинията и здравината (вече доста илюзорна след толкова години)?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот forski » Вто 04 окт 2011 20:25


ChimeyJimmey написа:Може ли да прочетем другите предимства на MK2, освен евтинията и здравината (вече доста илюзорна след толкова години)?

И на мен ще ми е интересно да ги чуя :roll:


stefanbbc
Мнения: 72
Регистриран на: Нед 10 май 2009 10:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: търговиште

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот stefanbbc » Вто 04 окт 2011 20:38


удожолствието което достава любимия VW е бесцено и незаменимо неси сменям колицата за нищо на света ще си я карам докато тя не реши да ме остави :D ще си я гледам и и схте си я обслужвам с нужните консомативи които и се полагат :D


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот brabus » Вто 04 окт 2011 20:41


Като собственик на Г2 и на сравнително по-нова кола да споделя.
Предимствата на Г2 са само в това, че наистина е евтин за поддръжка. Хиляди фирми предлагат части за него, моргите все още има части за него.
Г2 (колите от онова поколение) са здрави, защото нямат датчик за ускорение (при ESP), сложна система на АБС, климатроник, подгряване на огледала (тук има де, но се рядко), микроключове в бравите, ел.регулиране на фаровете в зависимост от натоварването на колата, многораменни окачвания и т.н и т.н.
Сещате се за какво говоря!?
Колкото повече екстри, толкова повече шанс да се прецака нещо. Е при Голф 2 този шанс е нищожен mhihi
Но въпреки всичко този тип коли, било Голф2, било истинско Мини Купър, било БМВ Е30, било ..., създават едно странно усещане като ги караш. Говоря за кола в идеално или почти идеално техническо състояние и хубав външен вид.
да не говорим, че по такива коли хората по улицата се заглеждат повече от колкото по Ауди А6 2008 за 60 бона на старо (пак примерно) ... mhihi


Потребителски аватар
PagocmuH
Мнения: 1072
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кукерландия
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот PagocmuH » Вто 04 окт 2011 20:54


forski написа:
ChimeyJimmey написа:Може ли да прочетем другите предимства на MK2, освен евтинията и здравината (вече доста илюзорна след толкова години)?

И на мен ще ми е интересно да ги чуя :roll:



"колеги" Как да ви обесня,че утре сутринта ще запаля Голф 2-ката вместо Пасата и ще си направя разходка до Несебър.

Изобщо не ме интересува,че скърцало в купето от пластмасите или,че не бил обезшумен.
Заради старите уплатнения ще ми свири вятъра в ушите.
Хич не ми пука,че по магистралата ще ме изпреварват лъскави коли и ще ми се пресмиват,че карам със 90-100км в час.

Имаше една реклама "Мъжете знаят защо!" Така и не разбрах какво знаят :Mr Green Fun

Но утре аз знам,че ще се порадвам на чувството да карам Голф МК2.


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот ivostefanov » Вто 04 окт 2011 21:08


brabus написа:...да не говорим, че по такива коли хората по улицата се заглеждат повече от колкото по Ауди А6 2008 за 60 бона на старо (пак примерно) ... mhihi


Да но за да стигне до този момент старата кола трябва да мине по своя път,а докато върви по него собственика търпи остра критика от рода на... :screwy ,което същевременно не го разбирам и съм сигурен,че няма да го разбера.
Без да изпадам в много подробности два бързи примера от вчера:
При бояджията "какво е това бе,кокошарник ли ще правиме?". На тъпия въпрос казах,че целта е гълъбарник щото кокошарниците не са на мода mhihi
После като споделих цената за боята "Ти луд ли си бе?За тия пари ще си купиш три Голфа в движение". На това казах да си ги кара той аз си искам този 8)

п.с. Не съм сигурен за мен кое ще е по голямото удоволствие.Това,че съм го правил аз или да го карам,а можеби и двете.
:beer


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот Petrolhead » Вто 04 окт 2011 21:26


Миналата седмица ми се събра доста каране не семейния Туран. Ня бях сядал голфа от 5-6дни, като се качих за пореден път си припомних защо продължавам да поддържам 16 годишен немски хечбек. Старите коли са директни, прости и послушни. Няма електроника, няма електрическо серво, няма сложно окачване. Волана усеща всяка неравност, дори и балона на гумата, който си направил миналата седмица, чуваш двигателя все едно е да теб, педалите са тежки, вътре е топло, с две думи от теб се иска повече, а колата е напълно твоя.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот веселин » Съб 29 окт 2011 22:34


Аре малко автора на темата да сподели своите впечатления от Skoda Fabia Mk1 - 6Y - или чешкото Фолксваген Поло 4
Като изключа гадните гумени уплътнения на купето , които контактувайки с вратите скърцат :banghead: - изискват веднъж на тримесечие третиране със силиконов спрей
и проблематичния датчик на нивото на охладителната течност в разширителния съд :banghead: - изолиран куплунг с парче от кламер /благодарение на вещата намеса на Ваското1/
Сега за удоволствията от аФтомобила
пъргав двигател - трицилиндров бомба-дюза mhihi -70 к.с - икономичен на всичкото отгоре 5,5 нафта градско , лятото с умерено настъпване и изключен климатик
от 3,3 - до 4,8 извънградско /замерванията ми са изцяло базирани на принципа пълно-пълно , аз на тия борд компютри вера им неам mhihi
приличен багажник - седан версията :bowdown , нищо общо със хечбека
прави ми приятно впечатление бързото идване на топлото в студовете /опасявах се , че помпа-дюза TDI ще означава стуууууд майка рано сабале mhihi /
загрява почти като дедко - на третата минута работа вече се усеща топъл полъх от духалките
късото междуосие го прави стабиУен в бързите остри завои - ако хакна едни 195/65/15 , ще мога да експериментирам с още по-високи скорости в завоите :beat_butt2 , че със заводските 165/70/14 фъна е малък на пътно поведение - ама като разход е екзистенц минимум :bowdown
ами това е в общи линии :drive :drive :drive 13645 км. за 8 месеца :drive :drive :drive


Потребителски аватар
WOB
Мнения: 168
Регистриран на: Чет 15 юли 2010 17:21
Автомобил: Vw Golf mk2 GTD
Двигател: JR 1984
Местоположение: Sandanski-Wolfsburg

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот WOB » Нед 30 окт 2011 16:54


Всеки трябва да има нещо в живота си, на което да разчита! mk2


Потребителски аватар
miton333
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 09 ное 2011 8:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: beloslav

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот miton333 » Чет 10 ное 2011 15:06


Старата кола е като жив организъм.А удоволствието да се кара е голямо защото амортизираната кола си иска постоянно по някоя нова част.И точно там е удоволствието защото след подмяната идва удовлетворението от изминатите километри и задоволството че водача е не само участник в движението,а прави и по нещо,дава живот на поостарялата машина :P



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта