За удоволствието което създава VW!!!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
KIRO123
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 20 ное 2008 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот KIRO123 » Вто 17 яну 2012 10:25


Невероятна кола и абсолютна класика. Никога вече няма да се произведе нещо толкова здраво и истинско. :wink:




Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот веселин » Вто 17 яну 2012 13:17


hooligan_sk написа:
веселин написа:
katcko написа:Миналата седмица ми се наложи да покарам няколко дена бившия си Г2,който сега е при бащата - единствения плюс беше,че новите коли се пазят от Гоуфа и не отнемат предимството на танка :Mr Green Fun Определено не изпитах удоволствието за което се споменава тук там

И определено изпитваш удоволствие при поддръжката на автомобил произведен 2008 ???
да кеф цена няма - ама и кефа да се возиш в ретро си е уникален!!!


Имам си определени забележки към новите автомобили. И към този който имам и към другите производители. При старите поколения могат да се намерят няколко чисто обективни предимства. Не са много, но ги има :да:

Всичко е до съотношение - цена / качество
системи за сигурност ..... ако бях с Голфа - да съм се пребил - ABS ми е спасявал кожата поне три пъти досега / как съм карал без тази система ли ? - ами по-внимателно .... бързо се свиква с екстрите :banghead: :oops:
всичкото джелезо по Голфа беше на 21 години /умора на метала / момчето от реглажа на преден мост ми каза - абе всичко ти е наред с колата - ама повечето части по окачването са ти от завода производител :oops:
и е време когато си казваш - искам не искам .... прогресът в техниката е налице - защо да не го използвам :да:


Потребителски аватар
katcko
Мнения: 591
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 23:15
Автомобил:
Двигател:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот katcko » Сря 25 яну 2012 23:06


Не изпитвам удоволствие от поддръжката на какъвто и да било автомобил,за мен автомобила стана средство за придвижване и вършене на работа,колкото по-малко пари отделям за него толкова по-добре,а Голф 2 все още е далеч от ретро автомобилите :Mr Green Fun


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот lion_heart002 » Сря 25 яну 2012 23:12


Може и да е далеч,но в България... По доста други места съм виждал лъснати до безобразие единички и двойки,изкарващи се само събота и неделя за кеф...


Потребителски аватар
WOB
Мнения: 168
Регистриран на: Чет 15 юли 2010 17:21
Автомобил: Vw Golf mk2 GTD
Двигател: JR 1984
Местоположение: Sandanski-Wolfsburg

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот WOB » Чет 26 яну 2012 15:03


lion_heart002 написа:Може и да е далеч,но в България... По доста други места съм виждал лъснати до безобразие единички и двойки,изкарващи се само събота и неделя за кеф...

:да: :да:
Наскоро си купихме седалково кади 2007г. 1,9тди имаме и кади мк1. Новото наистина си е ново, но мен лично си ме кефят старите автомобили :Mr Green Fun имаме и 28 годишен голф 2, който е в семейството близо 20 години. Удоволствието да го карам и да се подигравам с доста по-млади коли е необикновенно и само истинския фен го разбира. Само да отбележа, че в гаража не паркираме новата кола, а стария голф :)


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот AmW » Нед 29 яну 2012 15:51


Я ми сподели моля за удоволствието от кади мк1.
Питам понеже всеки божи ден се наслаждавам на 2 такива. Патувах до морето и обратно за 1 ден и през цялото време търсех удоволствие или нещо близко... не намерих за това моля сподели.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот hooligan_sk » Нед 29 яну 2012 16:25


AmW написа:Я ми сподели моля за удоволствието от кади мк1.
Питам понеже всеки божи ден се наслаждавам на 2 такива. Патувах до морето и обратно за 1 ден и през цялото време търсех удоволствие или нещо близко... не намерих за това моля сподели.


Абе удоволствие силно казано. В някой модели можеби да. Според мен темата трябва да е за духа който създават ВАГ-овете от различни поколения. Всяка марка си има такъв особен дух. Някой имат и особен дъх :drunk


Потребителски аватар
WOB
Мнения: 168
Регистриран на: Чет 15 юли 2010 17:21
Автомобил: Vw Golf mk2 GTD
Двигател: JR 1984
Местоположение: Sandanski-Wolfsburg

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот WOB » Пон 30 яну 2012 0:26


AmW написа:Я ми сподели моля за удоволствието от кади мк1.
Питам понеже всеки божи ден се наслаждавам на 2 такива. Патувах до морето и обратно за 1 ден и през цялото време търсех удоволствие или нещо близко... не намерих за това моля сподели.

Нали се сещаш, че колкото и да ти го обяснявам ти пак няма да ме разбереш. Това е нещо, което трябва да го почувстваш :beer


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот forski » Вто 31 яну 2012 10:15


katcko написа:Не изпитвам удоволствие от поддръжката на какъвто и да било автомобил,за мен автомобила стана средство за придвижване и вършене на работа,колкото по-малко пари отделям за него толкова по-добре,а Голф 2 все още е далеч от ретро автомобилите :Mr Green Fun


Ей това е истината, всичко друго са празни приказки и пари на вятъра :да: :012:


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот AmW » Нед 05 фев 2012 15:20


WOB написа:
AmW написа:Я ми сподели моля за удоволствието от кади мк1.
Питам понеже всеки божи ден се наслаждавам на 2 такива. Патувах до морето и обратно за 1 ден и през цялото време търсех удоволствие или нещо близко... не намерих за това моля сподели.

Нали се сещаш, че колкото и да ти го обяснявам ти пак няма да ме разбереш. Това е нещо, което трябва да го почувстваш :beer



Разбирам много добре.
Само, че във форума има много много малко такива хора.
Хора които не бъркат понятието "ретро" автомобил с всекидневна каляска с евтина подръжка.
Хора които отделят повече средства за стария VW от колкото за новата кола която предлага комфортно и удобно возене, шумоизолация, не скърцащи детайли и тн. и най вече предлага сигурност която един 20 годишен VW не може да предложи според мен.
Ако имахме финансовите възможности на Англия например щяхме да виждаме голф 2 във вида в който се вижда тук най често... точно един път в месеца...


Потребителски аватар
peshoxx
Мнения: 631
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 1:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот peshoxx » Нед 19 фев 2012 21:09


Голям кеф ми беше да прочета всичко до тук. Аз сигурно също съм от онези,които им е кеф да карат стар таралясник,без да подозират за новите коли.
Та от малък съм свикнал с култова кола от vw - typ 3 боксер,истинските фенове знаят за какво става въпрос.От малък съм пътувал с него разстояния от 3000км за седмица.Сега,ако имах възможност,с удоволствие бих си взел един такъв за реставрация. Първата ми лична кола се оказа Голф2,и най-интересното е ,че бях решил да си взема точно такава и я търсех.Не съм взел някой добър екземпляр,но толкова много ме кефеше! Не мога да го опиша,както казват и другите колеги-трябва да го усетиш.Явно от малък бях закърмен с vw. Сложих му спортно окачване , ляти джанти ББС 15-ки,спортен волан и това стана друга кола. Не може да се опише кефа,който доставя тази стара кола,особено и ако върви добре. Колко хубави моменти съм имал с нея.... След това ме отнесе един пенсионер с люта лада,след 6 години каране.Колата беше пълна тоталка,но се прибрах на самоход 7км в града по обяд! Просто колата не щеше да умира.Окачването и беше дуракоустойчиво,какво ли не е понесло,без да сменям нищо. От 4 месеца карам друга Голф 2-ка,купих я с горе-долу една запла,със своите си забележки и отново ми прави кеф.Като първото нещо беше да и сложа окачване,защото беше изтървало старото спортно и годината му беше 1993!!Децата на предишните собственици,така плакаха,едвам ги успокояваха,наричаха го Гоги.Беше сърцераздерателна картинка,старата кола си заминава след 10 години.Щом малки деца го усещат,представете си....А имаха вече по-новичка БМВ Е46 комби. Знам ,че ще ме радва още дълго и ще ми излиза без пари.И ако да ти е кеф да караш кола 1988 година е мазохизъм, да ,аз мога да кажа с ръка на сърце - МАЗОХИСТ съм! : vw fen
Баси, къв роман съм написал.... :shock


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот shanadjiqta » Нед 19 фев 2012 21:28


WOB написа:
lion_heart002 написа:Може и да е далеч,но в България... По доста други места съм виждал лъснати до безобразие единички и двойки,изкарващи се само събота и неделя за кеф...

:да: :да:
Наскоро си купихме седалково кади 2007г. 1,9тди имаме и кади мк1. Новото наистина си е ново, но мен лично си ме кефят старите автомобили :Mr Green Fun имаме и 28 годишен голф 2, който е в семейството близо 20 години. Удоволствието да го карам и да се подигравам с доста по-млади коли е необикновенно и само истинския фен го разбира. Само да отбележа, че в гаража не паркираме новата кола, а стария голф :)



Това все едно аз съм го писал + предното мнение.Първата ми кола беше голф 2,в момента имам 2 такива като обмислям покупката на трета Да караш тази кола е религия.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот lion_heart002 » Нед 19 фев 2012 22:43


Почвам да снимам старите фолксвагени покрай мен-демек в английско и да ги пускам в темата.Дори тук хората с 2000-3000 паунда заплата карат все още такива коли-нищо,че струват по 200-300 паунда в най-добрия случай(немодифицирани,разбира се). Просто да се види,че не бъзикам... Не сме само ние изтрещели и явно ИМА защо! Днес видях пак мк2 GTI,червен триврат,нисък и много злобен... mhihi Ще има снимки и на бусове! Виж стари опели и фордове,или италиански,не се срещат,най-много някое 205 да се мерне и това е,ама това е друга тема... И ето нещо интересно всъщност-някой е решил,че от тази кола друго не става mhihi -снимано собственоръчно онзи ден на ферибота!

http://imageshack.us/photo/my-images/837/dsc01528u.jpg/


Потребителски аватар
peshoxx
Мнения: 631
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 1:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот peshoxx » Вто 21 фев 2012 1:56


Така с товар, може и да тръгне по-добре! :mrgreen: Те БМВ като си нямат Кади....


Потребителски аватар
WOB
Мнения: 168
Регистриран на: Чет 15 юли 2010 17:21
Автомобил: Vw Golf mk2 GTD
Двигател: JR 1984
Местоположение: Sandanski-Wolfsburg

Re: За удоволствието което създава VW!!!

Мнениеот WOB » Чет 23 фев 2012 13:11


shanadjiqta написа:
WOB написа:
lion_heart002 написа:Може и да е далеч,но в България... По доста други места съм виждал лъснати до безобразие единички и двойки,изкарващи се само събота и неделя за кеф...

:да: :да:
Наскоро си купихме седалково кади 2007г. 1,9тди имаме и кади мк1. Новото наистина си е ново, но мен лично си ме кефят старите автомобили :Mr Green Fun имаме и 28 годишен голф 2, който е в семейството близо 20 години. Удоволствието да го карам и да се подигравам с доста по-млади коли е необикновенно и само истинския фен го разбира. Само да отбележа, че в гаража не паркираме новата кола, а стария голф :)



Това все едно аз съм го писал + предното мнение.Първата ми кола беше голф 2,в момента имам 2 такива като обмислям покупката на трета Да караш тази кола е религия.

:да: :да: :да: :обичам ви



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта