Да направим правилния и навременен избор на зимни гуми

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Съб 18 ное 2006 4:07


GAD написа:Все е гума :)


Все е кола, направо да се чуди човек как една Дачия Логан струв 12 бона, а един Бугати Вейрон 3 милиона :) все е кола, даже и на дядо ми осмака е кола ...

Иначе ако си говорим сериозно, има огромна разлика между различните модели и марки гуми, ама няма как да ги напиша в момета всички ... който си задава въпроса "каква е разликата" да прочете малко по-специализирана литература или поне да прегледа специализираните сайтове (ако няма опит с различни гуми) и евентуално ше се "светне" каква е разликата

П.П. Определено нов Корморан е добрият избор пред втора ръка Michelin :)




Потребителски аватар
gb777
Мнения: 56
Регистриран на: Сря 02 авг 2006 6:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gb777 » Съб 18 ное 2006 8:10


chukov написа:
dude написа:
Svetilio написа:
dude написа: малоя креста 185/60/15
65 съм почти сигурен, че няма да се хванат ,

колега, ако ще слагаш на GT - вземи 185/55/15 , не по-високи, че може да имаш проблеми :!:


добре де ,ама кажи кои зимну гуми имат размер такъв 185/55/15
аз не съм мяркал честно казано


В този размер 185/55R15 ти предлагам
LASSA SNOWAYS II - 125 лв.
KUMHO KW 17 - 140 лв.
YOKOHAMA AWS Winter - 150 лв. Reinforced (подсилена, с голям товарен индекс)

Michelin Alpin 2 185/55/15 - okoло 190лв.


Потребителски аватар
MandalaY
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот MandalaY » Пон 20 ное 2006 8:53


И аз да изкажа първоначалните си впечатления от новите зимни гуми. Някъде по-назад в темата бях писал, че иде реч за две гуми с размер 185/160/15 - Debica Frigo II или там както се водят. Като цяло имам добри впечатления с изключение на изключително дразнещия факт, че като дигна 120км/ч и нагоре и цялата предница почва да се тресе. Едва ли ще си купя отново такива гуми - лично за мен точно това е най-важното - една гума, ако не друго, то поне като е нова, да е права!


Потребителски аватар
zemon_C4455XP
Мнения: 1171
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zemon_C4455XP » Пон 20 ное 2006 9:25


MandalaY написа:И аз да изкажа първоначалните си впечатления от новите зимни гуми. Някъде по-назад в темата бях писал, че иде реч за две гуми с размер 185/160/15 - Debica Frigo II или там както се водят. Като цяло имам добри впечатления с изключение на изключително дразнещия факт, че като дигна 120км/ч и нагоре и цялата предница почва да се тресе. Едва ли ще си купя отново такива гуми - лично за мен точно това е най-важното - една гума, ако не друго, то поне като е нова, да е права!
колега аз си взех същите гуми 4бр.нови и нямам такива проблени държат се перфектно,виж да нямаш случайно крива джанта или не са балансирани добре,но е възможно това дето и казваш че фабрично може да е дефектна,ако и твойте имат гаранция отиди да ти ги сменят


Потребителски аватар
MandalaY
Мнения: 155
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот MandalaY » Пон 20 ное 2006 17:38


Джантите 100% не са криви - карах ги на гумаджия да ги гледа преди да ги качим гумите на тях. Ще проверя, ако има гаранция, да направя една хубава рекламация.


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Пон 20 ное 2006 21:17


Разбира се - яко рекламация :)
Аз искам да се оплача. Онзи ден срязах една почти нова Continental, Winterviking или нещо такова.Перфектни гуми /175/65/14/ Направо сърцето ме боли. Отидох и взех две нови SAVA /, тях ми ги препоръчаха и се надявам да са читави. Обаче директно си заминаха отзад. :roll:


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Пон 20 ное 2006 21:54


ами и аз да питам BF-GOODRIG -незнам дали правилно го написах-дали са добри,защото мой приятел гумаджия ми продава чисто нови по 107 лв. гумата-зимни.185/60/14

Последна промяна от SMEL на Пон 20 ное 2006 22:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3928
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Мнениеот joro_kem » Пон 20 ное 2006 21:58


SMEL написа:...185/50/14...
ми добра е цената за тоя крив размер :)


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Пон 20 ное 2006 22:01


joro_kem написа:
SMEL написа:...185/50/14...
ми добра е цената за тоя крив размер :)
ааааа-грешка 185/60/14 ---извинявам се.


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galaboff » Пон 20 ное 2006 22:24


Четох много от тази тема, но не видях някой да е писал за GoodYear Ultragrip 7, за мен това е перфектната гума за есенно-зимния период - на сухо и мокро е идеална, при висока скорост държи посоката без да занася, на лед спира....чакам снега, но все си мисля , че и там няма да има грижи :)


Потребителски аватар
zemon_C4455XP
Мнения: 1171
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zemon_C4455XP » Пон 20 ное 2006 22:49


galaboff написа:Четох много от тази тема, но не видях някой да е писал за GoodYear Ultragrip 7, за мен това е перфектната гума за есенно-зимния период - на сухо и мокро е идеална, при висока скорост държи посоката без да занася, на лед спира....чакам снега, но все си мисля , че и там няма да има грижи :)
колега това е хубава гума найстина,но каква излагация видях с този модел нее истина,случея е следния идва ми една кола с оплакване нещо тропа отзат,вдигам колата на крика оглеждам ходовата чсат-перфектна все пак това беше кола на 3 месена С-каласа и какво да забележа че грайфера на гума се е разлепил и се разпъва като дъвка от сама гума,идва клиента и не може да повярва че нова гума за 180лв. се е разпаднала,но пак казвам че са добри гуми и то много,но този случай говори малко за не качествена изработка :?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Пон 20 ное 2006 23:36


zemon_CA9977AA написа:
galaboff написа:Четох много от тази тема, но не видях някой да е писал за GoodYear Ultragrip 7, за мен това е перфектната гума за есенно-зимния период - на сухо и мокро е идеална, при висока скорост държи посоката без да занася, на лед спира....чакам снега, но все си мисля , че и там няма да има грижи :)
колега това е хубава гума найстина,но каква излагация видях с този модел нее истина,случея е следния идва ми една кола с оплакване нещо тропа отзат,вдигам колата на крика оглеждам ходовата чсат-перфектна все пак това беше кола на 3 месена С-каласа и какво да забележа че грайфера на гума се е разлепил и се разпъва като дъвка от сама гума,идва клиента и не може да повярва че нова гума за 180лв. се е разпаднала,но пак казвам че са добри гуми и то много,но този случай говори малко за не качествена изработка :?


Це или Ес класа?

Щото 180 лева за гума за Це класа ми се вижда нереално. А за Ес класа още повече.


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот galaboff » Пон 20 ное 2006 23:47


Колега zemon_CA9977AA, някой внася отнякъде гуми на GoodYear, които са изхвърлени след производството си, понеже имат производствени дефекти... Най-нагло ги продават на цена на истински GoodYear... Иначе таз фирма не би заложила името си с некачествена продукция...


Потребителски аватар
zemon_C4455XP
Мнения: 1171
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zemon_C4455XP » Вто 21 ное 2006 19:33


Vlad777 написа:
zemon_CA9977AA написа:
galaboff написа:Четох много от тази тема, но не видях някой да е писал за GoodYear Ultragrip 7, за мен това е перфектната гума за есенно-зимния период - на сухо и мокро е идеална, при висока скорост държи посоката без да занася, на лед спира....чакам снега, но все си мисля , че и там няма да има грижи :)
колега това е хубава гума найстина,но каква излагация видях с този модел нее истина,случея е следния идва ми една кола с оплакване нещо тропа отзат,вдигам колата на крика оглеждам ходовата чсат-перфектна все пак това беше кола на 3 месена С-каласа и какво да забележа че грайфера на гума се е разлепил и се разпъва като дъвка от сама гума,идва клиента и не може да повярва че нова гума за 180лв. се е разпаднала,но пак казвам че са добри гуми и то много,но този случай говори малко за не качествена изработка :?
става въпрос Це-класа 320 ЦДИ със размер 225/55/17 и не виждам нищо не реално в цената,дори малка,а S-класа гумите са 200лв.на горе

Це или Ес класа?

Щото 180 лева за гума за Це класа ми се вижда нереално. А за Ес класа още повече.


Потребителски аватар
zemon_C4455XP
Мнения: 1171
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zemon_C4455XP » Вто 21 ное 2006 19:34


galaboff написа:Колега zemon_CA9977AA, някой внася отнякъде гуми на GoodYear, които са изхвърлени след производството си, понеже имат производствени дефекти... Най-нагло ги продават на цена на истински GoodYear... Иначе таз фирма не би заложила името си с некачествена продукция...
да прав си



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта