как да разбера дали е Highline

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот Haralampi » Нед 13 дек 2009 13:41


theraven написа:Вече доста хора във форума познават мен и колата ми, нека те да кажат какви екстри има и какви няма, пък ако щете вярвайте, но на лепенката в багажника ми пише Trendline mhihi А под нея има около 30-40 допълнителни кодове на екстри mhihi Какво искаш да ми кажеш - че ако имам повече екстри и от Highline, но не го пише в багажника - сори брат, пак си караш Trendline mhihi mhihi mhihi


Колега..... извини ме за малко острия тон.... не е личен.... ама мразя някой като не чете, ама бърза да "нахрани" както ТИ в случая!!!! Прочете ли цялата тема???
Айде да видим какво съм писал до тук:

1.
Haralampi написа:А аз в крайна сметка се питам какво значение има дали е Highline или нещо друго? В крайна сметка важни са самите налични екстри а не пакета!

Моята например се води Comfortline, но първия собственик върху тази база е нацъкал доста допълнителни екстри ---> В този смисъл хич не ме интересува какво пише на лепенката - екстрите са налични ;)


2.
Haralampi написа:И пак казвам - самите екстри са важните а не надписа на лепенката ;)


3.
Haralampi написа:За 3-ти път да кажа, че според мен екстрите са тези, които важат и щом си ги имаш (макар и допълнително слагани) не разбирам защо подскачаш... ама хора всякакви.


4.
Haralampi написа:Тъй че не разбирам за какво е целия Fuzz около тоя надпис :)) Може някой път да се запознаем на живо и ще ти дам възможност да сравниш твоя High Line с моя Comfortline mhihi Убеден съм, че ще откриеш разлики и в 2-те посоки по отношение на екстрите ;)


Айде моля те сега ми обясни - за какво точно спориш, какво точно не ти харесва и защо въобще пишеш, преди да си прочел!!!?????
През цялото време твърдя същото като теб, но ти прочиташ 2 реда и се почва!!??
:beat_butt2 :beat_butt2 :beat_butt2 :screwy :screwy :screwy

Дали поне ще се извиниш?




Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот morfei1 » Нед 13 дек 2009 13:46


Целият спор е заради това, че смяташ че неговото табло е без MFA, а той смята че е. Оттам на сетне, че неговия Голф не е Highline. Според мен неговото табло си има MFA то си го пише и на самия дисплей де :)

Последна промяна от morfei1 на Нед 13 дек 2009 13:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот Haralampi » Нед 13 дек 2009 13:47


morfei1 написа:Става въпрос за лайстните на бронята, лайстните на вратите и дръжките. При Голф, това е допълнителна опция :)


Не се разбираме нещо.... ;)

Това което си написал е напълно ясно и се отнася за "Stoßschutzleisten seitlich und Türgriffe in Wagenfarbe" ! Естествено, че е екстра!

Аз питам какво според вас (не в превод, а като значение) е:

"Aussenleisten in Schwarz" !?

morfei1 написа:Целият спор е заради това, че смяташ че неговото табло е без MFA, а той смята че е. Оттам на сетне, че неговия Голф не е Highline. Според мен неговото табло си има MFA то си го пише и на самия дисплей де :)

Колега ти можеби заради шоуто направи голяма каша :D

Сега пък кой говори за таблото!? :screwy theraven твърди каквото и аз - че лепанката и надписа е без значение - важни са наличните екстри, само че го мързи да чете!


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот Vladko » Нед 13 дек 2009 13:50


Момчета забъркалисте се в безсмислен спор.Без да взимам страна ще Ви кажа няколко неща които знам.
1.и най важно Doppelwobber е много добър сайт,но и там има непъни данни и неточностти и те си го признават,също така извадки от типа"...четох в един форум..." "...един дето много разбира ми каза..." не ги ползвайте като гаранция за достоверност.Haralampi добре се е ореантирал да гледа лепенката в багажника и лепенката в сервизната книжка(те са еднакви)-там е най истинската информация за конкретната кола,стига да можеш да я разкодираш. :wink:
Няма лепенка на която да не пише какъв е Голфа(може да е замазана или унищожена и да не се чете,но е имало).
Така че когато има спор какъв е Голфа лепенката е най добрия съдия.Разбира се както theraven можеш да си поръчаш по ниско ниво на оборудване и да докупиш екстри които да достигнат и дори да надминат по високи нива на оборудване(което пък се случва рядко защото не е финансово обосновано).Толкова по този въпрос :D
2 По въпроса за таблата :banghead: :banghead: :banghead: Haralampi тръгва от съвсем грешен подход/превод:
Това което ние наричаме борд компютър-немците наричат-MFA = Multifunktionsanzeige Тук е обяснено доста добре:
Цитат:
MFA = Multifunktionsanzeige = Volkswagen

FIS = Fahrerinformationssystem = Audi


gemeint ist genau das gleiche, nämlich der Bordcomputer...

es gibt bei der MFA/ FSI verschiedene Ausführungen...(low, mid, und highline MFA )...unterscheiden sich in Displaygröße und Funktionsumfang)

Просто грешно сте си превели какво пише:а именно двете неща са еднакви(различават се по имената-и двете означават това което ние наричаме борд компютър и при двете има различни нива(съответно low, mid, und highline MFA)
като на Luciano Голфа беше с lowline MFA сега е със midline MFA.(за в бъдеще ще е с highline MFA от Голф R32 :wink: )


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот morfei1 » Нед 13 дек 2009 13:51


"Aussenleisten in Schwarz" в буквален превод от Google, не ми говори нищо, тъй като и си нямам идея от Немски :|


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот Vladko » Нед 13 дек 2009 13:55


Ако спрете спора ще ви кажа какво е "Aussenleisten in Schwarz" :wink:


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот Haralampi » Нед 13 дек 2009 14:01


Vladko написа:...


Смятам, че Vladko е най-близо до истината и съм склонен да се съглася напълно с него. Единственото, с което не съм съгласен е:

Vladko написа:(за в бъдеще ще е с highline MFA от Голф R32 :wink: )


Таблото на R32 действително прилича, на новото на Luciano, но при R32 пише R32 ;)

Изображение
Изображение

* Пардон - сега видях - ти не говориш за новото, а за друго в бъдеще!

Sorry, горното да не се взимаа предвид!


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот Vladko » Нед 13 дек 2009 14:04


Точно и на неговото ще пише R32,защото ще е оригинално от Голф R32,просто ще му го направя да показва вярно километрите и оборотите :wink:
П.С. Сега се търси само таблото-колегата е дал снимка ако някой има такова да свирка :wink:


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот theraven » Пон 14 дек 2009 1:28


:bowdown :bowdown :bowdown

Haralampi, СЪЖАЛЯВАМ, че съм накарал червата ти да се преобърнат. Радвам се, че си отделил половин час да се самоцитираш, само и само да докажеш своето си. Честно казано последно време не чета докрая мненията ти, защото от тях лъха толкова философия, колкото лъха на кюмюр от моята печка, дето пуши, трака и се ремонтира за космически суми (както ти би се изразил). Нищо лично. Още веднъж - ИЗВИНЯВАЙ. Айде, peace, бабо.

Изображение

А по темата - и на мен ми се иска табълце като на R32, но не знам дали SDI-то ше може да се развърти до 7000 оборота mhihi Засега с Luciano оставаме на този вариант със SportTacho-то.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот Haralampi » Пон 14 дек 2009 1:35


theraven написа:...


Съвсем нищичко против да не ме четеш, ама поне и не драскай като не ти се чете, за да не се налага който и да било да отделя половин час да се самоцитира, вместо ти да отделиш 5 минути да прочетеш написаното :да: Разумяш? :да:

Ако нямаш какво да кажеш - по-добре не казвай нищо.

:beer

А по темата - продължавам да се питам какво е "Aussenleisten in Schwarz" :? Иначе намерих R32 табло (макар и midline), ама е сумичка... А пък то си заслужава според мен само ако ще е Highline...
А и за колко ли пък мога да продам моето също нямам представа.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот morfei1 » Пон 14 дек 2009 2:06


E, хубаво де на @Luciano ако му вкараме едни лепенки R32 вътре, няма ли да стане като R32 - TDI :Mr Green Fun ? Спомням си че ДонХуан беше правил такива чудесии с неговата печка :roll: ? Ама циферблати ли сменя, лепенки ли лепи, нямам спомен.... :roll:


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот bomber » Пон 14 дек 2009 11:25


morfei1 написа:Да де, то тва ясно. Пакета Highline Включва определен набор от екстри, след които винаги може да се надгражда.

Какво всъщност включва Highline при Голф 4..... :roll:

Брони в цвета на купето, лети джанти, подлакатник, климатроник, трилъчев кожен волан, борд компютър, ел. стъкла, ел. огледала, централно заключване-аларма, тонирани стъкла, делима задна седалка, салона който прилича на Рекаро и някоя друга дреболийка, за която не се сещам :roll:

Аз за тези се сещам....

моя AHF от 98-от изпроените екстри няма климатроник и бордови компютър а е highline(на лепенката го пише). :roll:Според мен нивата на оборудване на хайлайн за различните години са различни.


Потребителски аватар
ignite
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 14 дек 2009 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот ignite » Пон 14 дек 2009 12:10


за лепенката сте прави моито голфче е 1.6 99 год. има лепенка отзаде и си пише HIGHL както и всички останали неща като трилъчев волан , подлакатник и т.н. само няма подгряване на седалките което лично на мене ми е все тая:))


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот morfei1 » Пон 14 дек 2009 12:12


Вероятно, явноо работата е много относителна и неможе да се каже със сигурност и да се отреже като с нож :roll:


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: как да разбера дали е Highline

Мнениеот Haralampi » Вто 15 дек 2009 13:04


За MFA Vladko разбира се се оказва прав. Преди доста време сам съм го Paste-вал в друга тема, ама явно от тогава много бира е изтекла mhihi

Haralampi написа:

Unterschied FIS- MFA


FIS = Audi

MFA = VW

es gibt 3 Arten der MFA...


Lowline MFA- der Bordcomputer wird in der Uhr angezeigt

Midline MFA- halbes Display in der Mitte

Highline MFA- großes Display in der Mitte ( mit und ohne NAVI/Radio Anzeige )




Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта