Карайте със включени светлини и през деня!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Пет 03 ное 2006 17:56


handycam написа:нямаме никакви навици, не се мисли поне малко.вчера и днес видях доста автомобили без включени фарове, просто нямам думи. :evil:
:oops: :oops: :oops: Ше си лепна на таблото едно листче с напомняния: включи.....и после да изключиш,като угасиш мотора :oops: mhihi mhihi mhihi :oops: :oops: :oops:




Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Пет 03 ное 2006 18:00


Листа включи е на таблото, а листа изгаси е на вратата.


Потребителски аватар
NIP
Мнения: 59
Регистриран на: Пет 06 окт 2006 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Мнениеот NIP » Пет 03 ное 2006 18:30


Едно огледало пред вас дето спираш колатараз ма тей щте направя :D :) :P


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pavcho2 » Съб 04 ное 2006 7:41


Вчера закарах мацката до тях и какво да видя един мотор кара зад мен на дълги и тамън да го напсувам че ме заслепява гадината и се оказа че е такси ....е този си просеше свинския акт да му е*а !@#$> :evil:
Как е минал перз караулката на обеля незнам .


Потребителски аватар
МОРСКИЯ
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 30 апр 2005 15:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот МОРСКИЯ » Съб 04 ное 2006 9:42


Да ви призная това е вече досадно .
Преди години имах Москвич , както повечето хора в България и се качвах в колата паля с едно движение пускам касетофона и това е
А сега това какво е .......
Влизам
1. слагам колана
2.слагам панела на СД-то
3.включвам фаровете
100 неща имам да свърша сякаш се качвам на самолет .Много досадно


Потребителски аватар
gb777
Мнения: 56
Регистриран на: Сря 02 авг 2006 6:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gb777 » Съб 04 ное 2006 20:00


МОРСКИЯ написа:Да ви призная това е вече досадно .
Преди години имах Москвич , както повечето хора в България и се качвах в колата паля с едно движение пускам касетофона и това е
А сега това какво е .......
Влизам
1. слагам колана - За твоя безопастност!
2.слагам панела на СД-то - Това е глупаво и мен ме дразни! :)
3.включвам фаровете - Това е за безопасност на другите!
100 неща имам да свърша сякаш се качвам на самолет .Много досадно

Не мисля че би се качил в самолет в който не правят задължителните проверки. :lol:
Така че според мен би било глупаво ако излезе закон : Да се спи полу-наляво леко усмихнат. Но е крайно време да се научим да носим отговорностите си - в случая на пътното платно.
Не е заяждане. :)


Потребителски аватар
HSGeorgiev
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 04 авг 2006 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Мнениеот HSGeorgiev » Нед 05 ное 2006 8:07


МОРСКИЯ написа:100 неща имам да свърша сякаш се качвам на самолет .Много досадно


Ами то от една страна изглежда нормално :D
Все пак колко българи всеки месец умират в самолет и колко в автомобили по пътищата? Ясно е къде трябва да се увеличат проверките може би?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 06 ное 2006 15:13


а колко проверки се правят на корабите, преди да пуснат двигателите :wink:
вижте ся-тъп лош, закон и като такъв требе се спазва


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Пон 06 ное 2006 15:21


МОРСКИЯ написа:...100 неща имам да свърша...

морски, ти утрепа рибата в морето с тоя пост :lol:
брат ми беше блъснат от кола преди година точно като пресичал на пешеходна пътека. и то в сумрака от един препускащ с 80км/ч шофер на възраст, който бил забравил да си включи фаровете.. няма да ти разказвам какво преживях тогава аз. така че - не забравяйте да включите фарове преди потеглянето и да ги изключите като паркирате ;)


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Чет 09 ное 2006 22:37


Това с фаровете дано не се окаже нож с две остриета. В смисал аз съм яко ЗА фаровете, обаче .... наистина не трябва да забравяме да ги пущаме. През последната седмица завъртях доста километри по родните пътища и да ви кажа като че ли бързо взех да свиквам с включените фарове на другите коли. Обаче това до някъде притъпява вниманието ни щото свикваме с насрещтните фарове и в един момент като мине някой без фарове и направо като чели идва от нищото. Точно така днеска ми се случи с една сива вектра и то сутринта като беше мъгливо. Ще тръгвам да изпреварвам виждам светнатите фарове на няколко коли но са далеч и хоп и ми изплува тая с изгасените фарове ... и то в мъглата. Искам да кажа че до сега си знаехме че един кара с фарове друг не и внимавахме, а сега като си мислим че всички са ги включили и има опастност да ни изненадват повече тия които ще правят "икономиите".


Потребителски аватар
feb
Мнения: 174
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот feb » Нед 12 ное 2006 20:13


slav написа:Това с фаровете дано не се окаже нож с две остриета. В смисал аз съм яко ЗА фаровете, обаче .... наистина не трябва да забравяме да ги пущаме. През последната седмица завъртях доста километри по родните пътища и да ви кажа като че ли бързо взех да свиквам с включените фарове на другите коли. Обаче това до някъде притъпява вниманието ни щото свикваме с насрещтните фарове и в един момент като мине някой без фарове и направо като чели идва от нищото. Точно така днеска ми се случи с една сива вектра и то сутринта като беше мъгливо. Ще тръгвам да изпреварвам виждам светнатите фарове на няколко коли но са далеч и хоп и ми изплува тая с изгасените фарове ... и то в мъглата. Искам да кажа че до сега си знаехме че един кара с фарове друг не и внимавахме, а сега като си мислим че всички са ги включили и има опастност да ни изненадват повече тия които ще правят "икономиите".


Гаранция, че ако го нямаше закона, щеше да го видиш точно толкова късно, колкото и като го има!
Мъгла, сливащ се цвят на колата с околния, малко светлина, стотна от секундата невнимание и т.н...
Законът няма нищо общо!


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Нед 12 ное 2006 21:40


закона е точно за такива като тоя
като го одрусат 2-3 пъти ще се сеща


снощи ми се случи друго от една пряка в 5 сутринта (тъмно изплува кола без фарове (черна) просто виждах края...


Потребителски аватар
aalio
Мнения: 49
Регистриран на: Съб 06 май 2006 12:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот aalio » Вто 26 дек 2006 11:16


bobo7 написа:аз цялогодишно карам на светлини , такаче не ме е**е наредбата, който не кара, той да се замисля и да я приема като наредба
.Тези които караха на къси преди тази наредба са нарушители да предишната наредба както тези с халогените.[ТЕ СА ЗА МЪГЛА ХОРА].Колкото новата ако нямаш мозък и сто фара да си запалил си опасен.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Вто 26 дек 2006 15:25


aalio написа:
bobo7 написа:аз цялогодишно карам на светлини , такаче не ме е**е наредбата, който не кара, той да се замисля и да я приема като наредба
.Тези които караха на къси преди тази наредба са нарушители да предишната наредба както тези с халогените.[ТЕ СА ЗА МЪГЛА ХОРА].Колкото новата ако нямаш мозък и сто фара да си запалил си опасен.


НИКОГА не е било забранено да се кара с включени къси светлини през деня :!:

Виж за фаровете за мъгла си прав.


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Varbona » Пет 31 окт 2008 13:52


Вдигам и закачам за една седмица темата.



От 1 ноември: Отново на фарове през деня

Започна и традиционната акция "Светлина" на КАТ, първите дни полицаите няма да глобяват шофьорите, само ще ги предупреждават

С началото на есенно-зимния сезон и промените в часовото време започва традиционната акция "Светлина". От 1 ноември до 1 март шофьорите са задължени се движат с включени къси светлини, припомнят от КАТ.

Предупредителният период на акцията ще продължи до 9 ноември.

До тази дата контролните органи ще обръщат внимание на водачите за отстраняване на техническите неизправности по осветителните системи, състоянието на гумите, изправността на устройствата за измиване на предното стъкло, без да налагат санкции.

От 10 до 19 ноември ще се извършва засилен контрол и ще се налагат санкции. Глобите за нарушителите ще са в размер от 50 до 150 лв.

Целта на операцията е да се намалят предпоставките за тежки пътни произшествия през есенно-зимния сезон, в който обикновено се увеличават злополуките с пешеходци.

На преценката на всеки водач е оставено дали да "обуе" колата си със зимни гуми, да остави "летните", или пък да използва компромисния вариант - т.нар. "всесезонни гуми".

При всички положения обаче протекторът на гумата трябва да бъде по-голям от 1,6 мм. Гумите освен това трябва да съответстват по размер, налягане, допустимо натоварване и скорост на марката и модела на моторното превозно средство, както и по тях да няма разкъсвания.

Вулканизирани или регенерирани гуми е забранено да се поставят на предните колела.

Препоръчително обаче е през зимата да се кара със зимни гуми. Те са направени от по-мека смеска, имат специална форма на протектора, която осигурява несравнимо по-добро сцепление от летните гуми при движение по заснежени и заледени пътища.

Опитни шофьори препоръчват всеки водач да разполага с два комплекта от по четири гуми - един летен и един зимен, като по-този начин се избягва неудобството всяка есен и пролет да се сменят джантите.

Зимните гуми не бива да се карат през лятото, защото тогава предимствата, които имат при движение върху сняг, се превръщат в техни недостатъци. Освен това се износват по-бързо и влияят негативно върху разхода на гориво.

Обикновено те се сменят през пролетта, когато температурата трайно се задържи над 7 градуса по Целзий.

Третият вариант са "всесезонните" гуми, които представляват компромис между двата основни типа. От тях обаче в никакъв случай не може да се очакват върхови постижения.

Обикновено те са приемливо предложение за шофьори с по-ограничен бюджет, на които не им се налага да карат автомобила си при тежки зимни условия и които не се впускат в "спортни" изпълнения през лятото.

Специалистите препоръчват водачите да имат едно наум и да не се подвеждат по името - всъщност няма гума, която да е "всесезонна", т.е. да има качествата на лятната гума през лятото и на зимната през зимата.

Източник: http://news.netinfo.bg/



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта