Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
mariovasi
Мнения: 1787
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 17:51
Автомобил: Skoda scala 110kw DSG 2020
Двигател: TSI
Местоположение: Г. Оряховица/В.Търново

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот mariovasi » Вто 14 дек 2010 10:38


Да ,това е Sava Eskimo3 аз съм с такива за втора зима.
Много им е мек каучука (което е добре) и не трябва да се карат в жегите.
Доволен съм.




zevs
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Баня

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот zevs » Пет 17 дек 2010 17:46


колеги аз също спазвам размера предписан от производителя и то най -малкия,мисля че така е най-изгодно!
относно темата за всесезонните гуми засегната по-горе и аз съм на мнение че за зимата си трябвят зимни гуми, за лятото летни!и на всяка кола имам по два комплекта гуми. само ще добавя че от 2004г насам със 2 комплекта чисто нови гуми от среден клас(4 зимни и 4 летни)съм навъртял 110 хил км на една от колите ,вярно че на две от зимните това ще им е последен сезон ,но с другите живот и здраве мога да навъртя още поне 20 хил.км.Та мисълта ми е защо трябва да рискувам и да си усложнявам живота и този на семейството ми с всесезонни гуми, толкова скъпо ли е да си купиш 8 нови гуми (14 цола)за по 80-90 лв бройкта и да се кефиш над 100 хил км.???????


Потребителски аватар
MaRtiNsKi
Мнения: 2542
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 21:00
Автомобил: GOLF V
Двигател: TDI
Местоположение: Радомир

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот MaRtiNsKi » Пет 17 дек 2010 17:48


не го спазвам.. просто не може кола с такива големи калници да се кара със 155 или 165-ки гуми ... изключително грозно пък и в завои все едно е на кокили :063: сега я карам зимата със 175/14 лятото на 205/16 ;)


Потребителски аватар
berberian
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Несебър

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот berberian » Сря 22 дек 2010 12:16


Винаги е добре да се следват препоръките на производителя.А относно всесезоните гуми,да има такива но за нас в България не са за ПРЕДПОЧИТАНЕ.При нас има ясно изразени сезони и такива гуми са компромис.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот stefan4o » Сря 22 дек 2010 12:32


Според един член на друг форум, каращ БМВ в Детройт, ако не се лъжа, там новите баварци идват с всесезонни гуми. Всичко опира до климат, действително.


Потребителски аватар
rexpitbul
Мнения: 1758
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мелмак

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот rexpitbul » Пон 27 дек 2010 10:33


Естествено, че ги спазвам! Все пак с тези размери са изчислени за двигателя.


vw101
Мнения: 149
Регистриран на: Нед 10 окт 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот vw101 » Сря 29 дек 2010 22:31


Здравейте колеги!
Имам въпросче.Колата е Голф 3 ГТИ 115кс производителя дава 195/50/15,проблем ли е да сложа 195/65/15 задни
Мисълта ми е дали ще опира,разликата в диаметрите на двете гуми е 6cm което не е никак малко.Предния собственик я е карал с 205/50/16.


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот neon » Чет 30 дек 2010 11:39


:063: Всеки си пише каквото му е дошло на акъла. Половината от хората постнали мнение не са прочели мненията от началото на темата.

По въпроса за размера на гумите - спазвам външния диаметър на колелото.
По въпроса за всесезонните гуми - има такова нещо. :012: Истината обаче е, че ВСЕСЕЗОННИТЕ ГУМИ СА КОМПРОМИС! По-добри са от летните през зимата и по-добри от зимните през лятото. И естесвено обратното- по-лоши от зимните за зимата и летните за лятото. Според мен този тип гуми са подходящи за хора, които нямат много километри на година и съобразяват пътуванията си с пътната обстановка. Всесезонна гума е идеалния избор за студено време и/или мокро, но без сняг през зимния сезон (реално 80-85% от времето през зимата караме в тези условия). За лятото осигуряват приемливо поведение до определена температура на асфалта без да се очаква нещо особено от гумата.
Изказвам тези впечатления от факта, че съм карал автомобил с такива гуми (Good Year Vector 3) ,а и в момента имам такива гуми обути на единия си автомобил. Уточнението е, че той седи на паркинг и се изкарва в сухо и слъчево време през зимата за не повече от 50-100км. само в града. За лятото си има летни. Другите автомобили са ми обути с чисто зимни и чисто летни гуми в зависимост от сезона. :012:


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот yoan4o » Чет 30 дек 2010 12:27


Единственото предписание на производителя, което спазвам е за вида спирачна течност....., засега! mhihi

Всичко друго, ама всичко, е къстъм, афтермаркет, тунинг шит. :Mr Green Fun да не говориме за размера на гумите.....


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот vladovelin » Чет 30 дек 2010 15:09


vw101 написа:Здравейте колеги!
Имам въпросче.Колата е Голф 3 ГТИ 115кс производителя дава 195/50/15,проблем ли е да сложа 195/65/15 задни
Мисълта ми е дали ще опира,разликата в диаметрите на двете гуми е 6cm което не е никак малко.Предния собственик я е карал с 205/50/16.


Да колега упират и то задните. Четвърта зима карам с 195/65/15 . При друсане на задните гуми протектора закача там където праговете свършват и започва веждата на калника. докъто ги изтъркам ще ги търпя.


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот POLO PAVLETI » Чет 30 дек 2010 19:36


не спазвам никви предписания, карам с три размера по големи джанти , естествено с по ниски гуми. Като цяло и аз се ръководя от външния диаметър на гумата, най малкото щото ще изкърта калниците иначе mhihi За всесезонките мнението ми е следното. Избора на такава гума е свързан с преценката на водача за стила му на каране и най вече за пробега. Аз примерно карам по 20 км на седмица , при това само на равно и почти в права посока. Не че нещо ама не мисля че с всесезонки ще имам проблеми с стабилността на пътя , от друга страна инвестицията е толкова голяма , че с спестените пари и мойто каране ще карам още 5 години mhihi Като искаш да се катериш на някъде , платнени вериги в багажника и газзззззз
п.п. и друго се сещам с мойте градинарски маркучи 205/40/17 не виждам как зимната гума ще е мека mhihi


livy
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 19 авг 2010 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот livy » Чет 06 яну 2011 15:14


Според мен не си струва човек да си харчи парите за зимни гуми защото ако караш на сбит сняг най-добре е с вериги. Ако си на лед автомобила дали ще бъде с летни или със зимни гуми си е все неуправляем. Веригите на лед се късат. Затова слагаш 2 гуми с вериги в багажника и ако има сняг - с тях на водещите колела. Свърши ли снега с летните защото стъпиш ли на лед и най-качествената зимна гума няма да се държи много по-различно от лятната. Ако има човек пари за харчене да си кара винаги със зимни гуми - и през лятото (защото много бързо се трият), най- добре - защото се държат като меките гуми във Ф1, но ще ги хвърля много често и много скъпо ще излиза удоволствието от хубавото сцепление.


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот neon » Чет 06 яну 2011 16:33


Евала специалист! :bowdown


Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот GodLike » Чет 06 яну 2011 17:06


livy написа:Според мен не си струва човек да си харчи парите за зимни гуми защото ако караш на сбит сняг най-добре е с вериги. Ако си на лед автомобила дали ще бъде с летни или със зимни гуми си е все неуправляем. Веригите на лед се късат. Затова слагаш 2 гуми с вериги в багажника и ако има сняг - с тях на водещите колела. Свърши ли снега с летните защото стъпиш ли на лед и най-качествената зимна гума няма да се държи много по-различно от лятната. Ако има човек пари за харчене да си кара винаги със зимни гуми - и през лятото (защото много бързо се трият), най- добре - защото се държат като меките гуми във Ф1, но ще ги хвърля много често и много скъпо ще излиза удоволствието от хубавото сцепление.


Ти си ми идол :bowdown Заслужаваш нобелова награда за безопастно шофиране в зимни, летни и всякакви други условия mhihi


joujou
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 10 окт 2010 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: NOVI ISKAR

Re: Спазвате ли предписанията на VW при избор на размера гуми?

Мнениеот joujou » Чет 06 яну 2011 19:42


ГУМИТЕ НА ВСЕКИ АВТОМОБИЛ СПОРЕД ХАРАКТЕРА НА КАРАНЕ:НО НЕ Е ХУБАВО ДА СЕ ПРЕВИШАВАТ С ПОВЕЧЕ ОТ ДВА РАЗМЕРА ШИРИНИТЕ СПРЯМО ЗАВОДСКИТЕ НОРМАТИВИ ОСВЕН АКО АВТОМОБИЛА НЕ Е С УСИЛЕНО ОКАЧВАНЕ.(МОНТЬОРСКА ПРАКТИКА). :screwy



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта