Vento или Golf

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
jack
Мнения: 33
Регистриран на: Вто 24 авг 2004 13:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Vento или Golf

Мнениеот jack » Вто 04 окт 2005 9:23


Продадох си пасата и сега търся возило. Какво ще ме посъветвате между голф и венто. Мисля си също за дизел но с тая скъпа нафта... Приемам съвети и оферти също. Благодаря ви.




Потребителски аватар
zaio_baio
Мнения: 607
Регистриран на: Сря 11 май 2005 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот zaio_baio » Вто 04 окт 2005 10:24


Ако ти трябва голф с багажник си купуваш венто ... иначе всичко друго им е еднакво. За дизел или бензин ...... с тая скъпа газ вече май няма значение какво да си вземеш ......


ZB
http://autodiags.net-bg.net


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 04 окт 2005 11:02


Аз съм с Голф.Ако сега ме пита6 мисля че ще си взема венто.Не че голфа не ми харесва.Ако е само за возене - няма значение.Ако мислиш и за багаж тогава вече е друго.Ако е повече като семейна кола бих избрал венто.Ако ти се налага да товариш по-обемисти неща Голф.Като паднат седалките има много място.За бензин или дизел, аз съм на следния принцип.Ако не слизаш от колата - дизел (малко по-скъпа подръжка, но по дълъг животи др. предимства).Ако навърташ по не повече от 20 000 на година - бензин с газова (кефти бързина, кефти ефтино)


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Вто 04 окт 2005 11:10


Според потребностите ти към колата и двете са добър избор (венто по трудно се намира). Пък и в края на краищата каквото изпадне тва са стари коли :).

И голфа си става за семейна кола ;)


Потребителски аватар
Bliznak
Мнения: 942
Регистриран на: Вто 14 юни 2005 16:26
Автомобил: MK6 Golf GTI
Двигател: 2010
Местоположение: София

Мнениеот Bliznak » Вто 04 окт 2005 11:15


Пред същата дилема бях, голфа е малко по-чевръст, по-къс е /за града/, но няма голям багажник като Vento...не че на голфа е миниатюрен, но както и да е...
Мисля, че голфа изглежда малко по-нахъсан някак...


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 04 окт 2005 12:02


Деиствително Голфа е от малкото hatc back-ци който действително стават за семейна кола.Но мисля че вентото се доближава малко до пасата.По дълга е, и е малко по широко на тези одзад.Моята е семейна.Ама и двамата с жена ми сме 165 см.Детето не вярвам да стане по високо. :) :) :) Но когато се качи на жената чичо й(естествено на навигаторското място), зад него никой не може да се качи.Седалката е на макс назад и пак му е тясно на човека.


terminat0r
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 14 фев 2005 10:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот terminat0r » Вто 04 окт 2005 12:56


Недейте така ве хора. как разликата ще е само в единия багажник. според мен това са разли4ан клас автомобили. ще цитирам Венто, но сигурно и вие сте чели тази статия "Разлика има в над 4.000 детайла между Golf 3 и Vento - основно са в:
- предна броня; фарове; грил; преден капак; задна броня, стъкло, калници и капак; стопове; ауспух; арматурното табло е изцяло различно, макар на пръв поглед да не се забелязват разликите в конзолата на парното, копчетата, капака на жабката, дюзите на парното и рамката на цялото табло - при Vento са доста по-заоблени и приятни."
Спрямо GOLF, VENTO e много по добре, а разликата в разхода на гориво е под 0.5 литра на 100 км. На GOLFа като му се сложи 40 литра бутилка газ и в багажника остава место за 2 чифта маратонки и един малак сак.
Ами детска количка, ами багаж за бебето, за жената ? :) Отзад на седалките ли?
с двете ръце съм за Венто!


Потребителски аватар
s3
Мнения: 165
Регистриран на: Пон 06 юни 2005 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот s3 » Вто 04 окт 2005 13:08


Мисля си, че ако си свикнал на пасат, багажника на голфа сте ти се види майтап работа. На мен ми е малък и без да газова ботилка.
...
Аз сам за Голф-а понеже той ми е на сърцето....... :D


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Вто 04 окт 2005 13:33


terminat0r написа:Недейте така ве хора. как разликата ще е само в единия багажник. според мен това са разли4ан клас автомобили. ще цитирам Венто, но сигурно и вие сте чели тази статия "Разлика има в над 4.000 детайла между Golf 3 и Vento - основно са в:
- предна броня; фарове; грил; преден капак; задна броня, стъкло, калници и капак; стопове; ауспух; арматурното табло е изцяло различно, макар на пръв поглед да не се забелязват разликите в конзолата на парното, копчетата, капака на жабката, дюзите на парното и рамката на цялото табло - при Vento са доста по-заоблени и приятни."
Спрямо GOLF, VENTO e много по добре, а разликата в разхода на гориво е под 0.5 литра на 100 км. На GOLFа като му се сложи 40 литра бутилка газ и в багажника остава место за 2 чифта маратонки и един малак сак.
Ами детска количка, ами багаж за бебето, за жената ? :) Отзад на седалките ли?
с двете ръце съм за Венто!


С две ръце подкрепям по-горе написаното, само ще добавя и доста по-добрата возия на VENTO-то!


Потребителски аватар
DIABLO 666
Мнения: 1106
Регистриран на: Пон 26 сеп 2005 11:10
Автомобил: daewoo racer - citroen xsara
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DIABLO 666 » Вто 04 окт 2005 14:13


da kaja i az neshto,vento nesum karal no v momenta karam golf3 disel i bih kazal 4esum dosta dovolen,imam go ot 11 meseca a ve4e sum namotal 23000 no nafti4kata sie s pari ve4e a vse pak 1,9 disel kato go urkash si har4i kato go krotkash 5,5-6 gradsko ina4e na gonka 6,5-7 govorq za 4istiq disel.no glasuvam s dve race za golfa vupreki 4esum 4uval 4e ventoto vozi malko po meko no danezabravqme 4ee golf s bagajnik,ai moq e za prodan,perfekten e


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

11

Мнениеот landwarrior » Вто 04 окт 2005 14:16


преди време карах венто пак 1.8ми мотор -и разлика няма просто според мен за по млад човек голфае по добре иначе за семеина кола с голям багажник препоръчвам Вентото
П.П по добре си вземи дизел -не се ръководи от цените на нафтата по бензиностанцийте ,нафта винаги се е намирала на черно и винаги ше се намира по ефтино


Потребителски аватар
jack
Мнения: 33
Регистриран на: Вто 24 авг 2004 13:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jack » Вто 04 окт 2005 19:11


Много благодаря, определено малко съм за Венто-то и то дизел, днес ми предложиха 1.9 е с турбо но 75 коня 94 г. ин4е е супер запазено поне отван, ел стъкла и огледала, но няма клима. цвета му е лилав много готино стои. Цената е 5 700. Ако го взема ще се похваля.


pacco
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

мнение по дилемата

Мнениеот pacco » Вто 04 окт 2005 22:09


Лично аз карам Passat 2/1.8mi с АГУ Ловато за 420лв. с монтажа, Пасата гори из софииските улици 10.5-11л/100км, а на дълго по-магистрала със скорост 120-130км/ч - 8-8.5л/100км - газ за 0.97лв./л.
Брат ми кара Jeta 2/1.6 disel в София му гори 6-7л/100км извънградско му гори 5-5.5л/100км със скорост 90-100-110км/ч. цена на дизела -1.70лв./л.
От гледна точка на икономика нещата са на кантар. Но от гледна точка на динамика и скорост нещата според мен са в полза на газта, да не говорим за неволите на дизелджиите през студените месеци.
А и самата подръжка на дизелов автомобил по принцип е по-скъпа от колкото на бензинов.
Аз колега препоръчвам VENTO бензин/газ 1.6 или 1.8mi.А ако ти се наложи да пътувате някъде повече хора семейно и ти се налага да товариш повече багаж тогава ще усетиш предимството на VENTO пред GOLF.


raketa99
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сандански

Мнениеот raketa99 » Пет 07 окт 2005 20:16


вземи си венто аз имам голф малък си е


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Пет 07 окт 2005 20:40


Май вече няма смисъл да те убеждавам, но за мен Вентото е по добрия избор.
Аз лично печките не ги харесвам.... но всеки си има мнение.
Успех в покупката!



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта