Някакви допълнителни мерки, в връзка със задаващите студове?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Някакви допълнителни мерки, в връзка със задаващите студове?

Мнениеот doktora » Пет 20 яну 2006 20:27


Хайде колеги споделяйте кой какво мисли да прави за да може да си кара колата в такива студове?Моя Пасатко горкия си няма гараж и се чудя какво да го правя вечер, когато се очаква температурите да станат още по жестоки?!
Та ето аз какво мисля да направя утре (събота):
1. Ще изтегля със спринцовка малко антифриз и течност за чистачките и ще ги сложа в фризера, за да проверя дали няма да замръзнат.
2. Ще намажа отново гумените уплатнения на вратите с глицерин , както ще натъпча наново механизмите на вратите с вазелин
3. Ще сложа добавка за бензин за почистване на инжекциона, която помага и за по-лесно запалване на двигателя в студено време.

От тук нататък сте вие. Бях чул че в Русия замръзвал бензина, учудвам се но може би е възможно - та някакви добавки за него в тази връзка? И понеже съм на газ - а тя може ли да замръзне?Днес на работа някой ми подхвърли че щял да си сваля акумулатора вечер и да го внася на топло - аз като знам колко трудно се сваля при мен акуто и ...




Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пет 20 яну 2006 20:30


Стига бе колеги...
-20 надали ще стане, вие се изпопритеснихте...
Абе споко...
Самопроверка на антифриза и газ ......
И свестна нафтица...


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Пет 20 яну 2006 22:49


Аз мисля, че не е проблем -20. Редовно като ходим на ски януари (в сряда пак заминавам...), на Банско температурата редовно е между минус 7-8 до минус 17-18 и колите нищо не им става, най-много някой акомулатор да падне, ако не е пален автомобила 5-6 дни.

Най-големия зор според мен е за гумените уплатнения и чистачките.


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Пет 20 яну 2006 23:11


И на двигатела му е доста зор особено първото палене. :) Според мен да си с добро масло и да си сипал що годе хубаво гориво и резервоара да е на макс.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Пет 20 яну 2006 23:13


най-добре е да имаш топъл гараж....
ама ако нямаш - свестен акумулатор и здрава кола с добро масло помагат...
или пък една печка (щандхаицунг) дето топли мотора/купето... или пък вградени реотани в блока на 220 волта.... ех, размечтах се


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2638
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Пет 20 яну 2006 23:28


Допълнителни мерки за нашите коли не са нужни.Все пак са немски и са проектирани да палят и работят на още по ниски темпаратури.


P.S. Ще разчитам на подгряващите свещи.


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Пет 20 яну 2006 23:29


nii Тва с реотаните в блока си е голема шокариика.Скандинавците не са глупави :)


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Пет 20 яну 2006 23:32


Ставаш по-раничко сутринта, за да можеш да накладеш огън под мотора и да се поразмрази mhihi
Аз лично ще проверя антифриза, защото е доста мътен и си мисля, че при -20 и надолу ще замръзне :? Акумулатора ще го прибера на топло и ще се моля бензина да не замръзне.Ако има поледица ключалката може и да замръзне и тогава няма отваряне.Ръчната в ниакъв случай не трябва да е опъната!!!
П.П. Някой беше казал, че спечелил масло от ОМВ и си го налял и като паднали температурите станало на жиле :? Така че може да има някакви проблеми и с него и това в скоростната, в случай че е много студено.Когато маслото в картера е много гъсто мотора пали по-трудно :shock
П.П.П. Да добавя че е добре за акумулатора да се "възбуди" преди палене като се включи някакъв консуматор/консуматори като фаровете например.Не оставяйте в никакъв случай акумулаторите си на студа ако колата не се кара по-дълго време, разреждат се и змръзват само при - 10-12 градуса :!: :evil:


Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cherepaha » Пет 20 яну 2006 23:38


Аз пък мисля да си взема 2-3 дена отпуска и да не се отдалечавам от парното ....

respect


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Съб 21 яну 2006 0:12


Една година на Батак стегна един студ - казаха, че термометъра показвал -21. Видях се в чудо, защото бяхме с дизела и колата не беше пипана три дни. Изчаках да стане ранния следобед и опитах да припаля. На третия път успя. Всеки ден по същото време - същото упражнение - и нямахме проблеми. Нафтата пеше от Петрол.


Потребителски аватар
SnowMaster
Мнения: 699
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот SnowMaster » Съб 21 яну 2006 0:21


офф при -30 гр. когато никоя истинска кола не пали слизаш от колата риташ по гумите,сядаш в ладата и палиш :lol:


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Съб 21 яну 2006 0:28


То оставаше и да не пали, не стига че работи без масло, без охладителна течност и на три цилиндъра, че един студ ли ще я спре :wink: Пък и то като е достатъчно студено си работи направо като aircooled :D Но има и една по-зверска машина, Москвич 408 :twisted:


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Съб 21 яну 2006 0:53


Подкачваш горивото на ръка, гледайки мехурчетата през стъклото на бензиновата помпа, докарваш нивото до средата на прозорчето на карбуратора и палиш от половин оборот...


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Съб 21 яну 2006 10:06


А бе хора какво се стряскате толкова? Нашия район, както и русенския, са си известни с най-големите жеги през лятото и най-големите студове през зимата. Тези температури -20 - -25 си ги имаме всяка година, макар и не винаги продължителни.
Е да не мислите че се ходи пеша като паднат студовете?!?
Тези антифризи да не сте ги разреждали за - 10 като сте подгатвяли колите за зимния сезон?
Можел ли да замръзне бензина? Да бе да - то имаше и една ракия, дето като я извадех от фризера и беше на кристалчета като мастика и като я пиех после ме болеше гърлото, ама вече не купувам от нея :) Та не зареждайте от Бай Ставри/Пешо/Стамат и т.н а от бензиностанции и няма да има какво да замръзва "около бензина"
Вижте си акумулаторите да не им се налага да доливате литър в тях и определено и те няма да предават богу дух bishop
Уплътненията на вратите си ги намажете с някакъв антизамръз (има какви ли не препарати по бензиностанциите) и няма да ви се налага да връзвате вратите с колана, за да не се отварят.


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Съб 21 яну 2006 10:31


...в допълнение на Съни и другите колеги, да кажа...:
Ако чак толкова сте се уплашили, гледайте да сте със зареден телефон и в обхвата на мрежата... :idea:



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта