Клюка за бензина в бензиностанции на Петрол

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
raz0r
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 27 юни 2005 9:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Клюка за бензина в бензиностанции на Петрол

Мнениеот raz0r » Пон 30 яну 2006 14:27


Ето какво прочетох:

Колеги,ако искате да нямате проблеми с автомобилите си,не зареждайте от бензиностанциите на Петрол или на такива,които взимат гориво от тях.Поради естеството на работата ми имам вътрешна информация,която със сигурност ще ви заинтересува.От средата на месец ноември Лукойл прекрати доставките на горива за петролните бази на Нафтекс,поради неуредени спорове за собствеността на същите.От този момент Нафтекс се чуди как да закърпи положението и доставя горива от всевъзможни източници,като изобщо е занижило качеството.До преди 5 дни горивата се получаваха от складовете на държавния резерв на гара Антон.Така държавата обновяваше резерва ,а Петрол взимаше пълен боклук на изгодни цени.Бензина,който се получаваше беше с неустановен цвят,нямаше характерната си миризма,а за октана му-мога само да гадая.Освен това онези хитреци от Антон,понеже явно бяха крали от резерва,бяха допълвали резервоарите с всякакви боклуци.Така получените цистерни не можеха да се източват от крановете,а ги обработваха през люковете,защото отдолу утаените мръсотии и вода замръзваха на слой дебел по 50 см.След прекратяването на доставките Лукойл изтегли и цистерните си и Нафтекс се принудиха да вземат цистерни от БДЖ , които от много дълго време не бяха ползвани .Нямате си на представа какви ръжди,разтворени боклуци и какво ли не още излизаше от тях при първите 3-4 зареждания.Лаборантите в базите се правят едва ли не на Хари Потър, за да докарат на така получените "горива" приблизително нормален цвят и октан.За това моя съвет е да избягвате бензиностанции на Петрол,поне докато не започнат регулярни доставки от Бургас.Не искам да правя реклама на ОМВ,но имам вътрешни наблюдения,че в момента техните горива са в пъти по-добри от на Лукойл.Доставките им пристигат от рафинерията в Румъния,цистерните им се почистват след всяка доставка,контролът на качеството им е на много високо ниво,базите им са нови,а и като видите каква опашка от бензиновози се вие пред тях,сами ще си направите изводите.Да допълня,че и Шел вече се преориентираха към зареждане от ОМВ.Дано съм ви бил полезен!

Източник: http://audibg.com/NEW/index.php?showtopic=9380

Кажете си мнението, аз до скоро (главно по информация от форума) си мислих, че Петрол е "дъ бест" и зареждах изключително от тях. Все още ли е вярно?




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 30 яну 2006 14:41


Това, което аз знам е, че от 2-3 години тия две фирми са в постоянен конфликт, за пари естествено...Като руснака врътне кранчето петрол внасяше от Гърция...това до миналата година, сега специално за тоя случай не знам....но надали ще продават боклуци, щото хората ще избягат от тях....


Потребителски аватар
kiril_p
Мнения: 131
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Сливница
Контакти:

Мнениеот kiril_p » Пон 30 яну 2006 14:45


Аз зареждам най-вече от Лукойл и от Петрол. Не съм имал проблеми с бензина. Миналата седмица колата в големите студове си палеше и вървеше без проблеми. А стои само навън и се кара всеки ден. По отношение на това от къде да сипвам и от къде не вече съм чувал 100 мнения и всичките са крайно противоречиви. Знам само, че и Шел и OMV купуват от Лукойл. Знам също, че е препоръчително да се зарежда от известни компании с бензиностанции от цялата страна. Пък от кои точно - кой откъдето му изнася!


Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Пон 30 яну 2006 14:46


А някой знае ли как да различа бензиностанция на Петрол от на Лукойл? :roll:


Потребителски аватар
kiril_p
Мнения: 131
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Сливница
Контакти:

Мнениеот kiril_p » Пон 30 яну 2006 14:49


CellNet ™ написа:А някой знае ли как да различа бензиностанция на Петрол от на Лукойл? :roll:

Ама ти сериозно ли? По цветовете. Лукойл е червено и бяло, а Петрол синьо и жълто :lol:


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Пон 30 яну 2006 14:55


според мен това е тъпотия.
много вътрешен този човек?
а пък за два месеца и половина би трябвало да са се поизчистили цистерните :D


Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Пон 30 яну 2006 14:57


kiril_p написа:
CellNet ™ написа:А някой знае ли как да различа бензиностанция на Петрол от на Лукойл? :roll:

Ама ти сериозно ли? По цветовете. Лукойл е червено и бяло, а Петрол синьо и жълто :lol:


Е те тук си в голяма грешка, има доста бензиностанции на който си пише Лукойл а всъщност са на Петрол. Ползват на Лукойл само марката и цветовете :roll:


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Пон 30 яну 2006 14:59


kiril_p написа:
CellNet ™ написа:А някой знае ли как да различа бензиностанция на Петрол от на Лукойл? :roll:

Ама ти сериозно ли? По цветовете. Лукойл е червено и бяло, а Петрол синьо и жълто :lol:


Ъхъ, колегата питаше за петролските Лукойл.... ( Една част от бензиностанциите са на Петрол, но са под знака на Лукойл)
Честно да ти кажа Янко, не знам как се различават.... и дали въобще се различават, макар че ги обзавеждаме ние.. :twisted:


Потребителски аватар
kiril_p
Мнения: 131
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Сливница
Контакти:

Мнениеот kiril_p » Пон 30 яну 2006 15:00


Може и така да е. Аз мисля че бензина им е един и същ както и цените са им почти едни и същи.


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Пон 30 яну 2006 15:08


CellNet ™ написа:А някой знае ли как да различа бензиностанция на Петрол от на Лукойл? :roll:

на тези бензиностанции, на табелата, под надписа Лукойл има надпис и на Петрол


Потребителски аватар
raz0r
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 27 юни 2005 9:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот raz0r » Пон 30 яну 2006 15:10


Демек споко и да продължавам да си пълня от Петрол (рядко пълня и от Лукойл).


Mar
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 12 яну 2005 11:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Mar » Пон 30 яну 2006 15:28


CellNet ™ написа:А някой знае ли как да различа бензиностанция на Петрол от на Лукойл? :roll:

Ето ти един доста сигурен начин - на истинските на Лукойл приемат банкови карти , а на тези които са и на Петрол само Транскарт :wink:
Само дето го разбираш обикновено след като си заредил :(


Потребителски аватар
dready
Мнения: 1844
Регистриран на: Сря 25 май 2005 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dready » Пон 30 яну 2006 15:46


Много е прост различаването на двата вида бензиностанции.Едните са само с логото на Лукойл ,другите като тези на Вапцаров (до софияленд) имат и логото на петрол под логото на Лукойл.Аз лично зареждам само на Лукойл или петрол и досега нямам проблеми.Откакто сипах за 20 лева на OMV и минах само 70км повече не съм стъпвал там.Е само за ароматизатори :)


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Пон 30 яну 2006 16:43


...ами ка сме я подкарали, от къде да зареждаме тогава?


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Пон 30 яну 2006 16:47


засега само от ОМВ



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта