Кво направи една пиянка с мойта колица

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
raz0r
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 27 юни 2005 9:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Кво направи една пиянка с мойта колица

Мнениеот raz0r » Вто 18 апр 2006 13:38


Тва е префасонираната ми колица.

Всичко се случва вчера (17ти април) на кръстовището на Симеоновско и Околовръстното.
Аз се прибирам от Симеоново в посока Студентски град.
Тъкмо светва зелено и започвам да навлизам в кръстовището и гледам два фара на два метра от ляво точно към моята врата насочени.
Тоя дето ме удари идваше от Бояна, в посока Младост. Явно е минал на червено.

От удара много спомени нямам. В следващият момент колата е на два метра извън кръстовището. Предницата гледа към Симеоново, което значи, че при удара сме направили 180 градуса завъртане. Моята седалка вече е два пъти по-тясна. Нищо не ме боли. Явно коланът ме е удържал и не съм се фраснал в нищо. Бяхме 4 човека в колата. Двамата отпред с колани - нищо ни нямаше. Отзад двамата бяха без колани. Момчето, което стоеше на задната седалка зад мен беше се ударило в стъклото, но явно не толкова зле.

От моята страна не може да се излезе. Вратите са влезли много навътре. Седалката ми е два пъти по тясна и вратата вече е много по-близо.

Излизаме всичко от дясно.

Ние явно всички сме сравнително добре. Първа реакция - отивам при другия водач (тоя, който ме удари). Той стои в колата си (бял Опел ми се стори че има, корса - доста старичък изглеждаше). Беше се облегнал на кормилото и си стоеше така. Отварям му врата - той се размърдва и излиза. От главата му течеше кръв.
Аз се обаждам на 166. Обяснявам. Те питат има ли пострадали (да викаме ли линейка). Аз им казвам, че другия водач е пострадал, ние не. Те - ние ще се обадим, ама звънни и ти за всеки случай.

Докато набирам 150 идва една патрулка, били засичали наблизо и дори чули удара. Обяснявам на диспечерката на Бърза помощ.

И тук става интересно.

Докато говоря с нея се появи един едър и доста як човек. Той изкара другия водач от колата и май го удари здраво няколко пъти. Аз през това време гледам на накарам някой от другите водачи да остане за свидетел. Няколко просто си тръгнаха. Единият от свидетелите на случката направо си избяга като го помолих да остане.

Един таксиджия се задържа докато патрулката дойде и явно им е обяснил кво е станало. Якичкият герой продължаваше да заплашва този, който ме удари. После първият (якичкият) обясни, че негов приятел загинал при подобни обстоятелства. Кофти.

И оттук вече накратко.

Полицаите се оказаха печени. Проба за алкохол: аз: 0.08 промила, другият водач: 1.55 промила. Той твърдеше, че не е пил.

Другият шофьор, по едно време започна да твърди, че моята проба е дадена от случаен свидетел, а не от мен. Точно 15 сек. след като го каза, се отказа от твърдението си.

Дойде линейка. Преглед. И си замина.

Бумащина: документи, протоколи, актове, ..., свидетели, ... , по едно време се сещам, че в багажника е служебния лаптоп. Кофти.

Отварям, гледам, вадя, някакви пластмаси падат.... кофти. Екранът е със бяла линия, клавиатурата е изпъкнала, има счупени пластмаси. Кофти.

Полицаите казват, че лаптопа няма да ми бъде покрит.

Това беше.

Колата върви на собствен ход. Моята кола е с пълно каско и ГО, оня имаше ГО и каско също.
Аз съм в БулИнс, неговата ГО беше в TBI или нещо подобно.



Сега няколко въпроса.
1. Какво да правя с лаптопа, има ли шанс някой да ми покрие него? (Описан е в протокола на катастрофата)
2. Какво да правя с колата? Има ли оправия това (наскоро смених цялото окачване)? Да я правя ли? Къде? Колко време може да отнеме?
3. Застраховката на колата? Има ли шанс да ми изплатят цялата кола?
4. Мога ли да го съдя тоя *******(няма да казвам какво)? Има ли смисъл?


Ще съм ви много благодарен за помощта.

И дано никому не се случва подобно нещо.

Ето и снимките:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
снимките! mod edit: vaskoto1




Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Вто 18 апр 2006 13:46


Съжелявам човече,
няма оправия с пияните шофьори.
Най важното е че Вие сте ок, тва за лаптопа трябва да питаш във фирмата дето работиш
дали не са направили някаква застраховка на техниката.
Колата я карай на майстори да си кажат тежката дума :?

Последна промяна от CellNet ™ на Вто 18 апр 2006 13:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Вто 18 апр 2006 13:46


лаптопа ще си остане за твоя сметка там гориш. тая кола като влезе в сервиза на бул инс и излезе евентуално след 4 месеца ще ти се повръща от нея като я видиш. по добре си вземи друга кола и преквърли от тази на другата това което мислиш че е ценно за теб. и я продавай на някой в това състояние. ако минеш на ТОТАЛКА ще е най добре. един приятел такава тоталка я продаде преди 1месец за 1500лв.зависи от застрахователите какво ще ти предложат!!

Последна промяна от santo_trafficante на Вто 18 апр 2006 14:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Вто 18 апр 2006 13:49


Ужасна история!
Мога само да кажа - добре че всички сте ОК!!!!


Потребителски аватар
Bratt
Drivers wanted
Мнения: 2439
Регистриран на: Пон 01 ное 2004 10:37
Автомобил: MKII
Двигател: EZhko
Местоположение: София

Мнениеот Bratt » Вто 18 апр 2006 13:50


Лошо колега, лошо :(...соу сорри за случката и дано нито ти отново, нито някой друг попада в такава ситуация :(

за лаптопа..мисля, че ако фирмата ти не го е застраховала няма начин да ти изплати някой нещо :(
БулИнс също няма да ти изплатят цялата кола.


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 18 апр 2006 14:17


И аз да кажа - радвайте се че сте живи и здрави!!! Що се отнася за лаптопа и изплащането на застраховката лично нямам никаква представа.
За колата мисля че е възможно да се оправи ако е закараш на човек който си разбира от работата. Един приятел подбно се фрасна странично в дърво.Лично не я бях виждал колата но ми обясни че чак тавана се надигнал.Кара е на някакъв дето имал стендове за изпъване и др. такива и му е направиха.Сега в каква степен е направена добре не мога да ти кажа. Ако намериш добър майстор мисля че ще стане.

п.п. като гледам само гредата трябва да се опне и нови вратички.
Успех :!: :!: :!:


Viso
Мнения: 235
Регистриран на: Пет 21 окт 2005 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Viso » Вто 18 апр 2006 14:26


Колега, съжалявам за случката. Добре че всички сте живи и здрави. По въпросите, които си поставил, мога да ти отговоря следното:
1. За лаптопа - имаш пълното право да искаш да ти бъде платен от застрахователя на виновния по "ГО". Тази застраховка покрива всички вреди, за които виновния отговаря спрямо тебе, в т. ч. за увредени вещи, за неимуществени вреди и пр. Добре е че лаптопа са го вписали в протокола. За това че виновния е бил пиян, застрахователя му по "ГО" след като ти плати, има право да си търси обезщетението обратно от виновния. Вероятно става дума за Булстрад, защото те са собственост на TBI.
2. За колата - дали да я правиш ти ще прецениш. Иначе имаш право да се обърнеш или към застрахователя си по "каско" или към застрахователя по "ГО" на виновния.
3. По твоето "каско" колко ще ти платят зависи от условията на Булинс.
4. Можеш да съдиш виновния за всичко, което не ти изплатят застрахователите в пълен размер.
Ако ти трябва адвокат, който е в час със застраховките, мога да ти препоръчам.
Успех!
P. S. Ако си извадите някакви медицински документи - можете да искате обезщетения за неимуществени вреди.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Вто 18 апр 2006 14:32


Просто е задължително да заведеш граждански иск с/у тоя пияница и да го съдиш за обещетение


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Вто 18 апр 2006 14:49


Написаното от Визо е и моето мнение...
много съжалявам за случката :cry:


Потребителски аватар
ItsoVT
Мнения: 824
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнениеот ItsoVT » Вто 18 апр 2006 14:50


Гадна работа но колегите са прави радвай се , че вие сте добре кола се купува,ламарини се изправят ама живот и здраве не. :wink: :wink:


Потребителски аватар
DEKSTAR
Мнения: 840
Регистриран на: Сря 14 дек 2005 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот DEKSTAR » Вто 18 апр 2006 14:55


Колега съжелявам за неприятната случка.Добре,че всички сте добре и нямате трявми и наранявания.Задължително заведи иск. към виновния да ти изплати щетите.А за колата дали да я оправяш ти си реши но ако се е усукала работата по възстановяването е доста и цената става доста дербела е ако не се поеме от застрахователя.


Потребителски аватар
raz0r
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 27 юни 2005 9:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот raz0r » Вто 18 апр 2006 15:30


Сега се връщам от застрахователя.

Отивам да се видя с неговия застраховател да видя кво ще стане с лаптопа.

Иск задължително.

Препоръчайте майстори. Аз не разбирам и не знам къде да ида.


Потребителски аватар
raz0r
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 27 юни 2005 9:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот raz0r » Вто 18 апр 2006 15:31


Ще пиша подробно като се върна


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Вто 18 апр 2006 17:08


Батеееее наистина това е много гаден удар който съм изпитвал лично... :cry:
Ще се оправи ГОЛФчето споко...


Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Мнениеот versace » Вто 18 апр 2006 17:23


И аз да изкажа съжалението си за слуилото се.
Не мисля че нанесените щети са големи. Удара е точно между двете врати в колонката т.е. трябват ти две читави врати втора употреба и майстора да ти изтегли прага и колноката. После кит шприц и боя. Според мен работа за не повече от 1 седмица от някой кадърен майстор. За усукване при такъв удар и дума не може да става. Не се занимавай със сервизи на Булинс.
Ако колата ти е хубава и ти си я харесваш я прави ако ли не продавай така както е с удара.

Късмет!



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта