Нови "убийствени" екотакси след 01.01.2007

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Мнениеот black` » Пон 14 авг 2006 18:50


А бре колеги. Евро стандарта не се определя от годината на производство на колата. :idea: Определя се на технически преглед и в зависимост от тва колко е хубав и здрав катализатора и двигатела се издава стандарт според измерванията от изгорелите газове. :idea:




Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Пон 14 авг 2006 18:52


точно така.който неможе да си позволи да кара кола, ще мине на други алтернативи.аз например работя на 5 км от нас, а по права линия сигурно са 3.ми кат направат данъка, винетки, и кво ли не още ,така че да не мога да си го позволявам, ще хода с пеша или с колело.това го няма никъде в света-семейство от 3-ма правоспособни водача и 4 коли.......баси газарите. и ние имаме 3 коли, но като стане поддръжката им невъзможна-маай пеш и тва е.ние да не живееме в ню-йорк, та да биеш по 30 км до работа?!и после що има задръстване в центъра, околовръсното.....ми в солун 50 % от МПС-тата са скутерчета :idea:


Потребителски аватар
rusiq_24
Мнения: 1660
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот rusiq_24 » Пон 14 авг 2006 18:55


Абе колеги какво се чудите много ясно че ако махнат митото то ще измислят нещо на същата или на по висока цена както на винетките много хора бяха щастливи преди да се усетят че махнаха пътния данък от 20лв. (ииии супер) НОООООО сложиха винетки по 50лв.(аааааа вярно бе :stll think: ) и така.Само знайте че в тази държава безплатен обяд нема :evil:


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Пон 14 авг 2006 19:04


никъде по света безплатен обяд няма.някъде има шфедска маса, ама тя си е включена в цената :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

Мнениеот landwarrior » Пон 14 авг 2006 19:12


blacki и Ludia вие май нещо бъркате нещата ми се струва .Тука не говорим за ГТП или некви други прегледи бе хора ,става въпрос за такса която ще се налага при Вноса на кола !! кви са тия прегледи на двигатели кви са тия 5лв .Най вероятно кола над 6 години за да я вкараш ще трябва да се изръсиш яко това ще стане .Както написах който си вкарал кола ще си я кара който ще иска да вкара ще се поозори лекинко

П.П + това никой почти не споменава за Евро стандартите а за годините на колите


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Пон 14 авг 2006 19:24


аз вобще не съм чел статията, и си признавам че не говоря по темата.
просто се нервирам вече от уплаквания за големи такси,за дупки и за кво ли не.ми който не му харесва да ходи в чужбина, който неможе, значи в него е проблема, а който иска да се труди и търпи нещата да се оправят да седи и да бъде оптимист.пиша тези неща в тази тема понеже пак имаше: "ах, защо, ох боли, ама неможе така...."


Потребителски аватар
niki7878
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот niki7878 » Пон 14 авг 2006 19:27


Ако някой се съмнява че ще има такси да се позаинтересува какво стана в Унгария, Чехия, Полша и тн. (страните дето ги приеха с предишната вълна). Там има забрана за внасяне на стари автомобили, за Унгария мисля беше до 3 годишни само. Сърбите дето ги мислим за изостанали не могат да внасят коли над 6 години.
А кажете ми как ще стане така, 4е тука ще си копуваме кола за 5лв.??????????
Само да ви кажа, че даже тук, в Австрия, има такси и данъци ако искам да си вкарам кола от Германия и те се изчисляват като процент от цената на колата като нова и да ви кажа процентите се увеличават в геометрична прогресия спрямо годинките на колата. Ограничение за възрастта няма но пък е НЕВЗМОЖНО да се мине технически преглед за да се регистрира колата ако е дърта или ако е поне малко е НЕ изправна!!!!!


Много ми е интересно кога БЪЛГАРИНА ще се научи да мисли поне малко......
Не само че няма безплатен обяд ами и все по-скъп ще става като влезем в ЕУ!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

Мнениеот landwarrior » Пон 14 авг 2006 19:29


niki127 написа:
:
точно за това говоря аз :kef:


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Пон 14 авг 2006 19:52


Статия писана Sat May 13 2006
Точно в момента като зам. главен редактор на АутоБилд провеждам проучване относно промените в автомобилния пазар на БГ след приемането ни в ЕС и тоя мит за намаляването на цените на колите на старо след 01.01. 2007 г., в следващите 3 броя на Аутобилд очаквайте нашето проучване от три части - мнението 1. на вносителите на стари коли, 2. на вносителите на нови коли и 3. на Законодателя
Това, което пише в АвтоТруд е мнението на един човек, А. Тодоров (собственика на автокъща Онтарио)
Истината е съвсем друга и далеч не е толкова приятна за купувачите. ДДС-то в сегашния му вид наистина ще отпадне, но за колите над 6 години се готвят зверски екотакси(още не е ясно как ще се наричат), така че колите на старо над 6 години ще поскъпнат с около 20-30%, а колите до 4 години с около 10% спрямо сегашните нива.
За колите от 8 години нагоре(най-масовите на пазара) се готвят такива тояги, че реално ще станат непродаваеми.
Целта е да се пресече вноса на коли над 6 години. Колите на старо до 2 години няма да поскъпнат.
Подобно нещо се е случило и в другите страни-членки на ЕС - Чехия, Полша и т.н., целта е пазара да не се наводни с "баракуди" след приемането в ЕС.
Не съм голословен, такова е становището на Министерството на транспорта и на Евроинтеграцията.

Другата гледна точка
При влизането ни в Европейския съюз отпада ДДС-то и всякакви други ограничения. Освен това всяко едно изменение в законите ни трябва да е съобразено с Европийските норми. Полша наложи ограничение, но то е част от мерките за защите на собственото си автомобилно производство, което е донякъде разрешено. Ние нямаме автопроизводство, а ограничението ще си наложим сами защото на никой не му се карат трошки и за парите, които даваме сега за 10год. кола ще ги даваме за петгодишна. Та такива мити работи. Много им се иска на властващите да си останат тези приходи от ДДС - над 200 млн годишно.Също на вносителите на автомобили и на техния председател, как се казваше там, Хаджиниколов или нещо подобно много им се иска да си вдигнат печалбите. Та основния двигател на опита за ограничения са на този последния. Обаче справките в КАТ показват, че около 2 % от всички ПТП са по техническа неизправност и 90 % от тях са спукване на гума и няма загинали, а само ранени. Ама никой не публикува статистиката за да се види, че колите които правят ПТП не са технически неизправни.

от мита и ддс върху вноса на автомобили втора ръка през 2005 г. в бюджета са влезли около 365 000 000 лева....

как мислите се запълва такава дупка??? при данъчни приходи 13 200 000 000 лв. / около 2.8 % / и брутен вътрешен продукт 41 614 000 000 лв. / малко под 1 процент /


babayaga83
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:13
Автомобил: Golf V 1_6 fsi
Двигател: 2004
Местоположение: ПЛОВДИВ
Контакти:

Мнениеот babayaga83 » Пон 14 авг 2006 20:07


това значи ли че ако иска да си вкарам кола класика примерно 30 годишна ( не че ще го направя) няма да ми позволят? А и от каде мога да си закупя автомбил втора употреба но изгодно - италия , германия или другаде и знаете ли някакъв интернет адрес за продажба на коли освен мобилето


4ep
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 04 юли 2006 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот 4ep » Пон 14 авг 2006 20:08


Обичайно не се намесвам в подобни спорове, но ми се стори че повечето участници бяха с близки мнения. Има поговорка, че ако всички мислят в една посока не е сигурно че го правят. Не искам да обидя никого, но не ви ли се струва, че понамаляха продажбите на Горубляне заради очакване на по изгодните условия от догодина. А и страна като нашата лесно се управлява със слухове и дезинформация, включително поръчкови репортажи. Погледнете "страшните" разкрития в новините и не забелязвайте разликата в цената на пропан бутана от 30% за 4 месеца, като точно тези месеци винаги е намалявала. Резултата е уж от намесата на държавата срещу черният пазар. А не е ли срещу мен? :twisted: Сивият бизнес ще си прибере своето, за държавата или нашите интереси не съм сигурен. Аз си мисля, че тези данъци и такси може и да се въведат, но НИКОЙ не мисли за нас, а за собсвените си ползи от тях и за методите по които да ни издърпа парите утре. Най малко пък червените, те прибраха безогледно и последните левчета на 80г. старци за смяната на номерата им за да влезе където трябва ..прихода.


babayaga83
Мнения: 47
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:13
Автомобил: Golf V 1_6 fsi
Двигател: 2004
Местоположение: ПЛОВДИВ
Контакти:

Мнениеот babayaga83 » Пон 14 авг 2006 20:14


а има и друго ама никои не го мисли - ако имасх 10000 лв за кола и ако няма такси и тем подобни ще си купиш добра кола но ако има примерно 3000 лв такси ще си купиш доста по стара кола и незапазена


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Пон 14 авг 2006 22:01


Действително никой политик - бил той син, червен или пембян няма да махне с лека рака и да отпише няколко стотин милиона....за съжаление така стоят нещата.Мерките които ще вземе правителството за да си запълни дупката в бюджета ще са доста.Четох например проекта за нов Закон за ДДС. Там пише че възможноста за ползване на данъчен кредит за каквито и да било нови коли /респективно части за тях/от догодина практически отпада /става въпрос за фирми/, ще вдигнат и акцизите за по-мощните коли,викам си дотук добре мен тия работи не ме касаят :lol: обаче готвят зверска екотакса, то и сега има, аз платих към 80 кинта за един Г2 преди няколко месеца,ама ще и сложат нуличка отзаде и ще я умножат после, незнам по колко....
Така че фенове, ако утре видите някъде да се продава колата на мечтите ви и имате кинтите, не чакайте да мине нова година :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Вто 15 авг 2006 9:14


Въпроса е къде стоим ние в цялата тази работа и какво правим по въпроса :? Май само чакаме да видим какво ще стане :wink:


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Вто 15 авг 2006 9:15


Просто вместо досегашното ДДС, влиза в сила тази такса, не виждам нищо странно, след като всички знаехме, че ще измислят някаква такса, която да замества ДДС-то при старите коли. Ето, вече знаем и как ще се казва - "Екотакса" :wink: :lol:

Т.е. цените на колите на старо няма да паднат, ще паднат само на тези, които са на по 5-6г.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта