За и против 4 зимни гуми?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
GAD
Мнения: 284
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 10:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

За и против 4 зимни гуми?

Мнениеот GAD » Пон 18 сеп 2006 13:15


Колеги, моля споделете опита си.

Сигурност или икономия?

Колко от вас са карали само с 2 зимни гуми? Доволни ли сте от стабилноста?
Струва ли си инвестицията в още 2 гуми при положение, че колата със сравнително малко междуосие като Polo?

:idea: Ако решат модовете могат да спретнат анкета от тази тема, защото предполагам, че вълнува и други...




Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Пон 18 сеп 2006 13:20


Освен, че трябва да са 4 зимни е хубаво и да са еднакви. С летни отзад ставаш шейна. Недей си прави икономии, че не се знае ламарините после колко може да ти излязат


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот smurf » Пон 18 сеп 2006 13:21


темата е направо смешна, не става дума за икономии, а направо за стистнатост....как само две зимни гуми....направо съм възмутен от такива немарливи или и аз не знам как да кажа "шофьори"....аман.....то затова стават бели по пътищата....


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Пон 18 сеп 2006 13:22


Струва си определено......освен ако в студовете ти е кеф да чакаш два часа КАТ или ......всякви други разправии със застрахователи и т.н!


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пон 18 сеп 2006 13:30


слагай зимни.. 4 парчета...зимушки, че да не се "чудиш тая задница дето се опитва да ме изпревари... е моята..."


Потребителски аватар
poGo
Мнения: 637
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот poGo » Пон 18 сеп 2006 13:37


В най-лошият случай поне си купи 2 зимни втора ръка за задни. По-новички на възраст. ;)


Потребителски аватар
Kentavar
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 16 ное 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Kentavar » Пон 18 сеп 2006 13:43


4 зимни, по възможност по нови, да са еднакви, напомпани както трябва. Иначе ставаш опасен за себе си, за хората в колата, за пешеходците, за другите в движението. Вече има по евтинки алтернативи на скъпите гуми. Една гума хубава 2 - ра ръка е на половината на чисто нова. Не си играй с живота и с живота на другите, той е ценен дар и се дава веднъж. :evil: :oops: :roll:


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Пон 18 сеп 2006 14:22


Така е, но зависи доста и къде караш - ако караш само по изчистени пътища, според мен няма да им проблеми... а зимата специално - градски транспорт и метро ;) за да няма човек главоболия... а, и много топли дрехи - това е най-дбрия вариант. ;)


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пон 18 сеп 2006 14:32


Карал съм и с двата варианта.
С две предни зимни, а задните летни нещата са горе - долу. При едно по - рязко спиране задницата тръгна да ме изпреварва и колата да се завърта, добре че нямаше в какво или в кого да се ударя. Колата беше Голф 2 GTD, на която междуосието също не е много голямо.
При варианта с 4 зимни, и то еднакви гуми, нещата вече стоят доста по - добре. Особено при движение по път с повече завои и навлизане на северни склонове с възможни заледени усастъци. Автомобилът е много по - стабилен. Отново с въпросния Голф на такъв участък, с лека влага и температура около 10 градуса, на пътя имаше течаща вода. Предницата не мръдна, но задните гуми доста се поднесоха и благодарение на предните и бързата реакция не се стигна до завъртане. Затова още веднъж препоръката ми е - 4 еднакви зимни гуми. При невъзможност, може задните да не се като предните, но поне да са зимни.


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10402
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Мнениеот IvanMan » Пон 18 сеп 2006 14:36


спор не може и да има, само 4 зимни гуми иначе колата при всеки по остър завой е с вратите на пред. и аз ще трябва да купувам зимни гуми другият месец.


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Мнениеот FELIPE » Пон 18 сеп 2006 14:42


Ето и моето мнение-зависи от местожителството и за какво и колко смяташ да използваш колата.
Всичко написано по горе се отнася главно за София и Северна България.
Аз примерно карам главно в Асеновград и околностите където я се задържи сняг за двайсетина дена, я не ,и то карам главно за кеф т.е. ако има много сняг и лед по преценка мога да ходя и пеш до работата или ако имам пътуване пак по преценка мога да го отложа.
Виж ако смятам да обикалям България зимно време и това е жизнено важно за мен ,тогава отговора ми би бил категоричен и еднозначен-четири нови зимни гуми .


Потребителски аватар
GAD
Мнения: 284
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 10:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GAD » Пон 18 сеп 2006 14:55


Мммм да, доколкото виждам всички сте категорични че гумите трябва да са 4...

Естествено и на мен ми е ясно, че това е най-доброто...
Честно казано не очаквах да сте толкова единодушни в мненията си... Явно никой от вас не прави компромис със сигурноста...

Благодаря за отговорите!

Последна промяна от GAD на Пон 18 сеп 2006 15:01, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Пон 18 сеп 2006 14:59


GAD написа:Мммм да, доколкото виждам всички сте категорични че гумите трябва да са 4...

Естествено и на мен ми е ясно, че това е най-доброто, но исках да разбера доколко е важно...

Благодаря за отговорите!


абе аз със 4 зимни (предните чисто нови, задните поне още 5000 км изкарваха безпроблемно, ако не и повече, че нали карам само извънградско) се въртях на 360°, представям си ако сложа летни отзад какво ще стане....


Потребителски аватар
GAD
Мнения: 284
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 10:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GAD » Пон 18 сеп 2006 15:04


Аз предимно градско карам зимата, но имам спомен от една крайпътна канавка преди години в снежна буря...


Потребителски аватар
ChampioN
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 17 сеп 2006 14:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ChampioN » Пон 18 сеп 2006 15:16


Предните гуми непременно да за зимни и то нови и хубави, отзад може и да вземеш някои вече 1-2 годишни, не е чак толкова голям проблем.
Лично аз съм много доволен от зимните на Lassa, прекрасни гуми, зимата всяка седмица ходих на ски и катерих планините и общо взето не можех да стигам до върха само в случай, че пътя не беше разчистен и имаше половин метър сняг ;) Даже като се заглеждах на върха нямаше почти една кола качила го без вериги...
Та ако 2 нови /хубави/ зимни отпред + 2 по-стари зимни отзад /е, не е хубаво да се ползват в случай, че задните амортисиори са отишли/ е съвсем приемлив и добър вариант :!:



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта