Подобряване на спирачната система и спирането

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот vasstop » Вто 08 мар 2011 12:02


dragozow написа:Е да де ама тука няма TUV. На прегледа гледат дали имаш спирачки, много често и не гледат нищо. Със сигурност има много неща които са по-добри от стоковите ама трябва някой да го контролира. Защото нали се сещаш че има и много "подобрения" които са опасни.
Какво не му е "стоковото" на задни дискови спирачки за МК2/3, които не слагат на едни модели, а на други слагат.
И какво толкова "не-стоково" правиш, ако замениш барабанните спирачки отзад с дискови такива, които ги слагат на други модели пак от същата марка.
Сравнения мога да ти дам много.
Примерно на моето МК2 синхро не слагат дискове отзад, но на МК2 Г60 Рали слагат и аз като съм си монтирал отзад дискове отзад от Г60 Рали какво не-стоково съм "модифицирал"?! (това не е въпрос)
Мислете малко преди да пишете...




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот vaskoto1 » Вто 08 мар 2011 12:50


vaskoto1 написа: минал ли си преглед? минал си. точка. само дето прегледа е лабав, но за сметка на това, който те е пуснал-той бере гайлето.
да е гледал където трябва.

това е друга дискусия...
вършат ли си работата съвестно? ми не...
:beer


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот dragozow » Вто 08 мар 2011 13:07


На преглед може да се мине и без кола, зависи къде ходиш и дали те познават. Аз поне ходя където проверяват.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот policevidin » Нед 13 мар 2011 11:13


dragozow написа:На преглед може да се мине и без кола, зависи къде ходиш и дали те познават. Аз поне ходя където проверяват.

На всякъде могат да ти направят прегледа както трябва (стига ти да искаш) в смисел да имаш смелост да си направиш всички тестове. А въпросът е дали 15-20 годишна количка (със 100% махнат катализатор) и камара други нередности ще премине тестовете? Защото като се прави преглед или се прави както трябва или както не-трябва (както е на всякъде).

А някъде ваобще пише ли че дадена кола е със или без дискове отзад. И размера на предните дискове??? Май не!
Това с разследването на автомобила нека го оставиме за (Хорейшио Кейн от Miami CSI) в Булгаристан едва ли някой ще се занимава с такива разследвания освен ако не ползваш колата за обществен транспорт!


Потребителски аватар
icemenn
Мнения: 504
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот icemenn » Нед 13 мар 2011 19:44


Ако се правеха истински тестове 20-30% от съфорумците нямашеда минат(включително и аз) но и другада гледна точка е че нямаше да има жигули лади москичи които горят 12-15 при нормално каране.Имам чувството че за да имат такъв разход от аспуха искарват 10-30% от горивото без да е използвано.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта