Подобряване на спирачната система и спирането

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
alien1
Мнения: 339
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот alien1 » Пон 12 фев 2007 16:52


Бих добавил и функциониращи и работещи системи, допълващи или подпомогащи спирачната система- ABS, ASR и тем подобни.
Моя ABS от време на време му светва лампата, но като цяло през повечето време и особено на дълъг път си работи нормално. Няколко пъти ме е спасявал от катастрофи. :wink:




Потребителски аватар
sladura2206
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 22 окт 2008 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот sladura2206 » Съб 30 май 2009 18:54


Здравейте всички.Карам Пасат 2 88год. Нямам проблеми с него но искам да попитам можели да сменя АБС-А със СЕРО АПАРАТ и как става това.Извинявамсе предварително но несъм много на ясно.Благодаря предварително. :beer


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот joro_kem » Съб 30 май 2009 19:20


sladura2206 написа:Здравейте всички.Карам Пасат 2 88год. Нямам проблеми с него но искам да попитам можели да сменя АБС-А със СЕРО АПАРАТ и как става това.Извинявамсе предварително но несъм много на ясно.Благодаря предварително. :beer

май наистина не си много наясно. според мен серво така или иначе би трябвало да имаш, особено при налиието на abs. а защо искаш да сменяш abs-а?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот Andonov » Съб 30 май 2009 20:02


Има такива и без серво.


Потребителски аватар
sladura2206
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 22 окт 2008 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот sladura2206 » Нед 31 май 2009 11:33


Просто неми харесва като спирачна система за лятото а можеби и да греша незмам просто искам даго махна и даси сложа серо апарат.Дайте ми съвет кво да правя или ми кажете дали може да се замени едното с другото.Благодаря предварително.И звинявямсе на всички но Псата нее 2 а В3 просто с такова убеждение съм останал че този модел са 2-ки.


Потребителски аватар
pronobis
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 21:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот pronobis » Пон 01 юни 2009 12:19


sladura2206 написа:Просто неми харесва като спирачна система за лятото а можеби и да греша незмам просто искам даго махна и даси сложа серо апарат.Дайте ми съвет кво да правя или ми кажете дали може да се замени едното с другото.Благодаря предварително.И звинявямсе на всички но Псата нее 2 а В3 просто с такова убеждение съм останал че този модел са 2-ки.

Ето много материал за четене по темата
search.php?keywords=%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%87*+%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BE+B3&terms=all&author=&fid%5B%5D=6&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=topics&st=0&ch=300&t=0&submit=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5
И спри с това СЕРО вместо СЕРВО, че имам една диафрагма и ми трябва... mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот Каспър » Пон 01 юни 2009 16:47


Няколко въпросчета към тези които са минали от барабани към дискове:
Има ли смисъл в цялата операция? Не съм състезател, колата е Г3 1.6 75кс. и не е самолет, дали има смисъл от такъв ъпгрейд? Значително ли се подобрява спирането? Ако трябва да се избира между слагане на 280мм. дискове отпред(сегашните са 239мм.) и слагане на дискове отзад, кое е по-разумно да се направи? Кое от двете подобрява повече спирането на колата?

Последна промяна от Каспър на Вто 02 юни 2009 11:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот Volkov » Вто 02 юни 2009 10:44


Каспър написа:...

Както сам каза щом не си рацер, и двата варианта не ти трябват, карай си колата така, купи хубави накладни дискове и си обслужи барабните! Ще останеш доволен! :)


Потребителски аватар
pronobis
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 21:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот pronobis » Вто 02 юни 2009 12:16


Volkov написа:
Каспър написа:...

...

Колегата Volkov го е казал. :да:
Иначе аз минах отпред на вентилирани (и стария, и новия размер е един и същ 256мм), но съм с Пасат и машината е доста по-тежка от твоята.
Така че, ако ти е кеф и имаш средства затова, защо не. Иначе, и така си си ок, стига да си държиш милиметрите в норми... :wink:


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот Каспър » Чет 04 юни 2009 22:45


Volkov написа:Както сам каза щом не си рацер, и двата варианта не ти трябват, карай си колата така, купи хубави накладни дискове и си обслужи барабните! Ще останеш доволен! :)

Сменил съм дискове, предни и задни накладки и спирачна течност. Доволен от спирачките, но знам, че може и по-добре. Затова питах кой от двата варианта е по-ефективен.


Потребителски аватар
pronobis
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 21:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот pronobis » Пет 05 юни 2009 9:02


Каспър написа:
Volkov написа:Както сам каза щом не си рацер, и двата варианта не ти трябват, карай си колата така, купи хубави накладни дискове и си обслужи барабните! Ще останеш доволен! :)

Сменил съм дискове, предни и задни накладки и спирачна течност. Доволен от спирачките, но знам, че може и по-добре. Затова питах кой от двата варианта е по-ефективен.

Вентилираният вариант е по-ефективен. По-добро охлаждане, особено ако не си с лети джанти.
Когато за първи път бях при Василий Първи, той ми каза, че моите спирачни апарати позволяват въпросния ъпгрейд и трябваше само супорти да търся. Взех секънд хенд от италианеца два спирачни апарата, от които ползвах само супортите. Оттам дискове, тънки накладки, ремонтни спирачни комплекти, спирачна течност и воала. Напълно доволен съм от смяната.
Така че решаваш ти...


Потребителски аватар
Lorisss
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 22:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот Lorisss » Сря 10 юни 2009 23:43


Много полезна тема, много пълна всичко си има и наистина нека всички се замислим "За по-добър живот на пътя" Евала за темата


Потребителски аватар
wizardone
Мнения: 103
Регистриран на: Чет 28 авг 2008 12:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот wizardone » Пон 21 сеп 2009 15:18


Само едно питане. За да мина от 239 нормални на 256мм вентилирани дискове са ми нужни само дискове + накладки за тях или ми трябват и апарати? Мисля Ваското ми каза само за дискове и накладки, но срещам и други мнения. Та може ли едно окончателно мнение :)


Потребителски аватар
HukuTyY
Мнения: 600
Регистриран на: Пет 12 сеп 2008 13:40
Автомобил: Vw Passat B4
Двигател: ABF 16v
Местоположение: Каварна

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот HukuTyY » Пон 21 сеп 2009 19:15


wizardone написа:Само едно питане. За да мина от 239 нормални на 256мм вентилирани дискове са ми нужни само дискове + накладки за тях или ми трябват и апарати? Мисля Ваското ми каза само за дискове и накладки, но срещам и други мнения. Та може ли едно окончателно мнение :)

За да минеш от 239 на 256мм ти трябват и спирачните апарати и супортите с тях.Може да си вземеш от Пассат.Ти маи си с Голф щом си на 239.Но само с дискове и накладни нестава.Спирачните апарати с супортите колега.Жив и здрав


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Re: Подобряване на спирачната система и спирането

Мнениеот bobcho » Пон 21 сеп 2009 22:15


HukuTyY написа:За да минеш от 239 на 256мм ти трябват и спирачните апарати и супортите с тях.Може да си вземеш от Пассат.Ти маи си с Голф щом си на 239.Но само с дискове и накладни нестава.Спирачните апарати с супортите колега.Жив и здрав



И предните шенкели също ....



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта