Въпрос за навигация?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
speederrr
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 29 май 2006 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Въпрос за навигация?

Мнениеот speederrr » Пет 16 фев 2007 0:31


Колеги,интересува ме има ли вариант да ползвам лаптопа като навигационна система,която да ми показва в реално време къде съм и да ме "води" по зададени от мен начална и крайна точка.Извинявам се за простоватия ми въпрос,рових с търсачката и прочетох всичко,но ми е много чужда темата и ми се ще да ми се каже с няколко думи,дали е възможно и ако е възможно,какво трябва да докупя като оборудване и горе-долу колко парички са нужни,интересува ме да може като тръгна с колата от Австрия или Германия,техниката да ме напътства до БГ.
Мерси!!!




Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пет 16 фев 2007 0:32


да трябва ти GPS, и навигационна програма.. и си в джаза..


speederrr
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 29 май 2006 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот speederrr » Пет 16 фев 2007 0:36


Мерси за отговора колега,колко пари е GPS-а и нужно ли е да се заплаща някаква такса за да ми работи навигацията?


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пет 16 фев 2007 0:38


ГПС много видове, модели..
от 40 долара до..
блутут.. ако нямаш ще трябва да купуваш и донгъл.. та да се вържеш с гпс...

такси няма.. купуваш, бодваш, инсталираш и си готов


speederrr
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 29 май 2006 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот speederrr » Пет 16 фев 2007 0:42


Колега, нямам блутуут,би ли ми казал място от където мога да купя тези джаджи и евентуално някакви модели,от които имаш впечатления,че действат добре,защтото четох че някой колеги навигацията ги е превеждала от центъра на София до Метро през Румъния :D ,аз не съм максималист просто искам обикновен евтин вариант,но работещ правилно.


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пет 16 фев 2007 1:03


тук идва време да включиш и самостоятелно проучване...
всичко е въпрос на вкус.. казала кравата и се облизала под опашката ;)


Потребителски аватар
zloqq
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 13:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zloqq » Пет 16 фев 2007 1:12


Ами с лаптоп е малко неудобно, освен ако не караш камион или лаптоп-а не е 12" :) както каза wili98 - трябва ти софтуер (карта) и GPS. Може и да не е блутут връзката между устройствата, а с кабел към USB-то. Софтуера е важен, тъй като различни производители имат различни карти/покритие. За лаптоп обаче, избора на софт. е ограничен доста! Лично аз позлвам за в България този софт > "Russа", но с PDA. Има супер покритие, чак учудващо (поне за мен), на доста голямо количество градове, както и пътищата между тях. "ТомТом"-а обикновенно прекарва през къде ли не, но имат горе-долу прилична карта за София, ама за останалата част от БГ...няма :( Той става за Европа, но пък няма версия за PC. Може да се ползва с успех и "Route 66" - доста добор покритие на Европа + Бг. Лично моето мнение е: ако си решил да пазариш навигация - PDA + BT GPS е най-приличното оборудване :) Ако имаш въпроси, пусни ми ЛС, за да не меткам линкове тук, че може да се отчете като реклама, а не искам да злоупотребявам с госторпиемството в този готин клуб :beer


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Uneek » Пет 16 фев 2007 9:59


Добре, да попитам, гледам има някакви навигацийки за 500-600 лв. в Метро примерно. Като я закупя трябва ли да плащам нещо като такса че ползвам ГПС или само трябва някаква карта да му заредя и да не плащам нищо? Извинявам се предварително за ламерския въпрос :)


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Пет 16 фев 2007 10:06


Uneek,
1. В Метро има, но не на тези цени (има на малко по-високи). Има също и доста в Технополис, а и също в Техномаркет - там разнообразието, включително и на цени е по-голямо. Има и няколко фирми вносители, но интересното е че не винаги там цената на даден продукт е по-ниска.
2. Такса не се заплаща (освен ако не държиш много, или в случаите когато искаш колата ти да се охранява, или проследява по пътя)
3. GPS-ите като отделно устройство в огромната част от случаите си имат някаква карта (друг е въпроса това, което те интересува дали го има и с какви подробности); освен това също в огромната част от случаите тази карта може да се смени - т.е. да се зареди друга.
Успех !



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта