VW vs Ford - помогнете в избора.

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
~None~
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 14:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: EU

VW vs Ford - помогнете в избора.

Мнениеот ~None~ » Сря 11 апр 2007 16:40


Ок банда, след дълго радио мълчание пак съм тук. :)
Роберта ме посъветва да поставя темата в тзаи част на форума.

И така. Още съм в клуба - ГТИ-то слуша. Ако някой не помни хубавицата - ето я. Цък
Доста и се насъбра да не е карана, поради причината, че ме командироваха известно време в UK, както и годинките и .. доста проблеми изкочиха наведнъж. Както и да е - намерих и купувач. Спазарихме я. Но автоматично изкача въпроса какво да се вземе.
В момента имам 2 възможности и е трудно да избера:

Това или Това :)

1. VW Jetta 1.6 FSI ( или стандартния 1.6 ) 2007 102/115 коня.
Пробег: 5км :)
Стандартни екстри - клима ел.пакет, СД и т.н. ( но без алрма - ха ха :D )

2. Ford Focus Trendline 1.6 средата на 2006
Пробег: 9600 км.
Всички възможни екстри.


Фокуса е от познат. Половин година е карана колата в перфектно състояние. Направи ми офертата след като разбра, че ще купувам кола. Излиза с почти 3000-3200 Евро по-евтина от възможнст Но.1

Джетата ( или както и казват Йета ) - невероятно красива кола удобан е и т.н. Но доста неща ме притесняват.
След тест драйва не останах особенно доволен. Ограничена видимост отзад, в сравнение с форда се оказа по трудна за управление. Цените на екстрите които исках да включва се оказах вълшебни:
- MP3 плейър + около 700 лв.
- GPS модул + около 3800 лв. :shock
- подлакътник + около 600 лв.

Май 'Фолькс' стои в името вече само за благозвучие, няма нищо 'народно' :(

Но пък е наистина красива кола. Определено те кара да се чувстваш специален, а и от марката която обичам :)
От друга страна стои Форда. Практична кола, разумна цена, екстри и т.н.

И така приятели - това е в общи линии проблема който ме терзае в момента.Ще се радвам да ударите едно рамо с някой друг съвет и да ми помогнете в избора. :)

Благодаря ви предварително.




Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Сря 11 апр 2007 16:54


Колега,най-добре си знаеш ти,но лично за мен избора е ясен : vw fen
Хората са казали:"Има 2 грешки които можеш да направиш в живота-да се ожениш и да си купиш Форд" :!: :!: :!: :wink:


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Сря 11 апр 2007 16:55


опаа сега стана интересно :wink: :039: :039: :039:

сега ще видиш секта mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
Stef4o
Мнения: 1532
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 19:24
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD
Местоположение: София

Мнениеот Stef4o » Сря 11 апр 2007 16:57


Според мен джетата е по-добрият избор, не го казвам защото съм фен ма VW просто знам ,че евтиното излиза скъпо,не мислиш ли ,че има причина да е по-скъпа джета-та от форда...просто качеството/комфорта/безопастността са на по-добро ниво...не случайно има толкова много VW-та по улиците!!! и не случайно има почти 10к регистрирани потребители във форума!!!

Ако форда ти по на сърце и ти харесва повече-значи това е колата за теб и вобще не се замисляй

Успех, и скоро да се похвалиш с нова придобивка :D


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Сря 11 апр 2007 17:01


Не случайно фокуса е 2-3к надолу в цената ...

Ако вземеш някоя фиатка, ще е още по-надолу ...

При всички положение Jetta-та ще остане с по-висока цена след година-две, докато фокуса на 3-тата година вече е около 30% от първоначалната си стойност :shock


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Сря 11 апр 2007 17:09


Slayer` написа:Според мен джетата е по-добрият избор, не го казвам защото съм фен ма VW ...

Абе Слейърче нас ли ни лъжеш!!! :lol: :lol: :lol: Знам те аз :wink: :wink: И ти се числиш към VW-сектата :wink: :wink: :wink:


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Сря 11 апр 2007 17:12


Е ти си знаеш какво е положението с парите,карал си и двете така че най-добре ще прецениш,но ако се намери някой тук който да ти каже да вземеш форда мнооого ще се учудя:) Аз не правя изключение но все пак говоря като зрител и оценявам най-вече външността на двата варианта а в този аспект спор няма, Джетата е в пъти по-гъзарския автомобил !


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Мнениеот IvanMan » Сря 11 апр 2007 17:16


форда не е кола. карал съм служебен фокус на около 30 000 км. започна да се люпи покритието на таблото.много евтини материали са използвани за интериора, а това не си личи в цената като нов автомобил.


Калоян Кирилов
Мнения: 1713
Регистриран на: Пон 12 фев 2007 21:27
Автомобил: Suzuki Marauder 800 Opel Astra G
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Калоян Кирилов » Сря 11 апр 2007 17:20


Естествено че VW. Чувал съм самонегативни неща за Форд!


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Сря 11 апр 2007 17:21


Първо - :welcome:
Второ - за Фокус-а ясно - имаш предвид конкретна кола, ама за Jetta-та (ние тук си я знаем повече като Bora) - нова ли ще е, или пак някоя конкретна кола, или изобщо питаш ? Обмислял ли си варианта да не е Jetta (Bora), ами Passat (Б5, Б5.5, а защо не и Б6 ?). Питам те, защото аз самия преди 2-2,5 години се бях насочил към Bora, обаче бързо се насочих към Passat (просто разликите са нищожни - дори и в цената), но определено въпреки някои минуси, Passat-а е по-добрия избор (мисля, че и dobrinb ще потвърди - и той беше пред същата дилема, доеи и анкета беше пуснал тук). Та ако се решиш да смениш в чуденето Jetta-та с Passat, мога да ти дам линк да видиш други такива чуденки (леко са на руски ...)


Потребителски аватар
oSViRePql
Мнения: 1735
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот oSViRePql » Сря 11 апр 2007 17:26


Имам един познат който се колебаеше между Passat B5.5 и Focus и в крайна сметка взе Focus-а поради единствената причина че работи в Мото-Фое и частите му излизат много по-евтино ;) Passat-а му беше повече на сърце но поради причината по-горе избра Focus-а :)


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Сря 11 апр 2007 17:47


gr_kanev написа:Първо - :welcome:
Второ - за Фокус-а ясно - имаш предвид конкретна кола, ама за Jetta-та (ние тук си я знаем повече като Bora)


На Голф5 Бора-та вече се казва навсякъде Jetta :wink: и се води Jetta V. Същото поколение е Пасат Б6, но предполагам, че ще е доста по-скъп от джетата :wink:


Jetta V
Изображение

Passat B6
Изображение


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Сря 11 апр 2007 17:49


musura написа:Изображение

Ей тоя модел но VW го тунинговаха по Explorer-много добре се получи :!:


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Сря 11 апр 2007 17:55


Доста голяма дилема,но избора е единствено твой.
Все пак ще вземеш нова кола и малко или много трябва да гледаш напред.Говоря за цени и както бе писано по горе,коя с колко изостава и с какви темпове.
Марките са добре познати и коментари единствено от хора, които са карали или карат такива автомобили трябва да се напишат,за тези модели имам предвид.
Иначе е ясно,че тук всеки ще каже,че джетата трябва да се вземе,както и аз разбира се :)
Най лесно е така : vw fen и айдеее карай,еми има доста предпоставки,които ще клонят и към форда.
Аз ако имах възможност,щях да избера кола , която да ми е лесна за управление,на добра цена за екстрите си, да се чуствам конфортно в нея,а не да залягам и да се обръщам само защото оня които я е правил не е преценил, че еди кой си детайл не е на мястото си.

И все пак според мен Джетата си е по добрия вариант, не че съм карал,но от снимките личи че колата определено си заслужава и все пак не е какво да е, а VW.

Успех с избора!


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Сря 11 апр 2007 17:57


Колега, карал съм Фокус от 20к до 65к и ти казвам, че след като го направих на тези километри цялата предница беше дроб. Температурата от скоростната кутия влиза в купето... абе кво да кажа...



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта