VW vs Ford - помогнете в избора.

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Pasat1.6TD_87
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Pasat1.6TD_87 » Чет 12 апр 2007 17:47


Колеги,
Малко късно се включвам в темата, но просто искам да бъда полезен с моя опит с Форд Фокус...
Карам Служебен Форд Фокус 1.6 TDCI, 109 к.с. от Август миналата година.
Пробег 25.000 км.
1. На около 15.000 км. забелязах омасляване по двигателя - в началото не открих причината и при по-внимателно оглеждане забелязах, че нагнетателния колектор след турбото е сцепен и от там хвърля масло....
МотоПфое си го подмениха - във фирмата имаме и втора такава кола - тя направи същия номер.....
2. Преди около 2.000 км се появи едно нехарактерно тракане от двигателя - отидох в сервиза - оказа се че има счупена някаква придържаща двигателя планка....
3. Още като нова казанчето за течността за чистачки течеше - теча си го има и до днес ...
4. Разхода на гориво е неимоверно висок съпоставимо със същия клас др. автомобили - извънградско не мога да падна под 6,5 л/100 км. ......
За сравнение - със Шкода Октавия 1.9 ТДИ - същият стил на каране съм някъде около 4,5-5,0 л/100 км.
5. При силен дъжд се появява теч на вода в багажното отделение .....

След всичко изброено до тук - извода за мен самия - Форд само ако е служебен!




Потребителски аватар
varkulaka
Мнения: 1063
Регистриран на: Чет 02 юни 2005 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Мнениеот varkulaka » Чет 12 апр 2007 21:03


От както баща ми си купи Форд не ща да чуя за тая марка , постоянно е в бокса но той е инат и не ще да го продаде , че до момента му коства маса пари : vw fen


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Мнениеот red rider » Пет 13 апр 2007 6:52


аз ще ви дам пример само че колите са други сравнете сами .
голф 2 1.6 карб.75коня моята срещу форд ескорт комби 1.6 май беше 90 коня.
купих моята за 1800 лв. форда за 2700лв .
имам ремонти за около 350-400лв като се има в предвид че съм ги направил още като съм я взел и след това сменях само масло и консумативи това в продължение на една година и пробег от около 50000 км. сега е на около 260000км . Без един ден да каже да не запали или да ме остави някаде .Имам нова газова уредба ловато . За форда - сменена скоростна кутиа , после съединител , стартер , динамо на преглед 4е беше запушило . един път се запали инсталацията по точно започна да пуши и добре че точно тогава сменяхме антифриз се разминахме на косъм и други дреболии които ако ги напиша ще изляза че мразя форд равносметка около 1600лв само за ремонти за форд . за новите модели не мога да кажа нищо ...Всеки си прави извода сам


Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот vw16v » Пет 13 апр 2007 9:42


То май повечето работи вече са казани,но и аз да споделя.В предпоследният брой на auto motor und sport имаше 100 хил. километров тест на ФВ Г5 2.0 TDI и отзивите за колата са много добри.За този пробег никакви сериозни проблеми,с изключение на някои дреболии и като цяло колата получи доста висока оценка.Доколкото джетата е на същата платформа и е напрактика голф с багажник,смятам,че ще е също толкова здрава и добре изработена.Мисля си,че е по-добрия избор,изглежда ми по-добре като визия ,вътре определено е по-добре като използвани материали и сглобка от форда и изобщо си изглежда като по-класна и скъпа кола,каквато е всъщност сравнена с форд фокус,който пък от своя страна може да се похвали с перфектно поведение на пътя ,което се отбелязва във всички тестове,които съм чел за него,но нищо друго не виждам по-добро отколкото в джетата.Единствено ако можеше да не е с муцуна на голф,а да си има собствена физиономия/примерно с предницата на Голф+ щеше да изглежда по-добре според мен/,но и така става :wink: и ако ми предстоеше твоя избор я отнасях кат зил тенекиена кофа тая джета. ....ааах го у форда :D


Потребителски аватар
~None~
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 14:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: EU

Мнениеот ~None~ » Сря 18 апр 2007 15:07


Благодаря на всички за мненията.

Ок, след всичко казано до тук и след мой някой лични преценки се оказва, че ФВ ще си намерят 'драйвър' отново в мое лице :D

Форда определено беше по-разумния избор относно цената, но ми е писнало цял живот да съм разумен и да използвам неща употребявани от някой други, но почти като нови.

Това е една от потенциалните ми коли. Другата е бордо, като Голфа в дъното на снимката. Знам, че черното е страхотно, но за различен от тези цветове обичаните вносители Порше искат допълнително пари, а и не малко както и достатъчно дълго време за доставка.

Изображение


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот niikoo_1 » Сря 18 апр 2007 15:14


Този цвят поне на мен ми допада, а и всяка втора кола е черна или сребристо сива.
Бордото също е добър избор. :lol:


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот restless » Сря 18 апр 2007 15:21


бордото според мен по ще и отива... всяка втора кола е черна... нали не искаш да си като всички? :)


Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Мнениеот GodLike » Сря 18 апр 2007 15:34


Екстра е цвета :да:


Потребителски аватар
reinhard
Мнения: 1735
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 10:54
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот reinhard » Сря 18 апр 2007 15:36


Поздравявам те за избора :да: Цвета е хубав


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Сря 18 апр 2007 15:41


бородото кърти, няма такъв цвят за кола, поне според мен


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Сря 18 апр 2007 21:24


niikoo_1 написа:...
Аман от разбирачи па тука в тоя форум mhihi mhihi mhihi mhihi нали трябва да има някой опозиция ;) кво веднага ми скачате отгоре бреййй, човек да не каже нещо mhihi mhihi mhihi mhihi ;)


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Чет 19 апр 2007 5:56


Мене пък точно тоя Г5 на снимката (не бордото) много ме накефи!


Потребителски аватар
~None~
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 14:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: EU

Мнениеот ~None~ » Чет 19 апр 2007 10:47


trunner написа:Мене пък точно тоя Г5 на снимката (не бордото) много ме накефи!


Амм.. това е Jetta V между другото :roll:
Ако всичко върви както трбва в вторник ще й махна найлоните от седалките :twisted:


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Чет 19 апр 2007 10:57


~None~ написа:.. това е Jetta V
Ако всичко върви както трбва в вторник ще й махна найлоните от седалките :twisted:

Успех, да я наснимаш и да пуснеш снимки... :да:


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Чет 19 апр 2007 11:03


леле
бъпже снимки, тест и т.н.
късмет



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта