Защо карате VW

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen

Защо карате VW

Случайно попаднах на тази марка
107
21%
Посъветваха ме близки или приятели
103
20%
Харесвам си тази марка /имал(а) съм и преди VW/
302
59%
 
Общо гласове: 512
Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Защо карате VW

Мнениеот °niksi° » Чет 17 юни 2004 23:22


Докато си седях и се чудех кво да правя ми дойде следното нещо на идея: Защо карате VW а не някъква друга марка автомобил. При мене например се получи съвсем случайно - бях тръгнал за Уно или Фиеста /дизел/. Аме никъде нямаше запазени такива - или не палят или некъв друг проблем. Та в една автокъща викат: "Е тука имаме един Голф дизел, ама него шефа го кара щото много бил икономичен" и така ни зарибиха и стана съвсем случайно че го взехме. При вас какъв е случая :?: :?: :?: Идеята ми е само за лични коли щото в повечето случаи служебните не може да си ги избираме :P :P




Потребителски аватар
guard
Мнения: 975
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silicon Valley, CA

Мнениеот guard » Съб 19 юни 2004 12:17


Ето го и моя случай.
Преди 2год си търсех кола и се двуумях между Ксантия, Волво 460 и Ауди Б4, и трите коли много ми харесваха, а Пасата въобще не съм го поглеждал, изглеждаше ми толкова грозен и дървен. :lol:
И понеже се бях разбрал с един майстор като си купя кола да му я занеса да я удобри и един път кат му докарах една Ксантия, и той я видя и ми каза че нищо не струва, ми вика що не си вземеш едно Пасатче-Големи магарета са-товарят се много, вървът много, не се чупят................и така си харесах едно Пасатче и така устана, но и до сега мисля че дизайна на Пасата нищо не струва, това си е мое мнение де. :wink: :lol: :wink:


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Съб 19 юни 2004 15:41


Аз поне като гледам 2-ката /Голф/ за 85-година /тогава ако не се лъжа беше излезнал модела/ дизайна си е много добър - поне в сравнение с моделите на Опел, Форд и Фиат излезли по това време.


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

pari

Мнениеот WasteLand_TD » Нед 20 юни 2004 9:23


Щото няма пари за А4 :wink:
Майтап
ФВ -то е най-добра за цена/качество
Определно е класа над Опела
Но и опелите са хубави коли :)


Потребителски аватар
izzo
Мнения: 1224
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 7:06
Автомобил: 96 Puntamera
Двигател: diesel
Местоположение: Kвартала на обречените
Контакти:

Мнениеот izzo » Нед 20 юни 2004 11:58


da shizznit....
karam VR6 6toto e ludnica i go iskah ot suma vreme nasam :)
i 6te karam W8 bi turbo nqkoi den..........!
Изображение


Потребителски аватар
negodnika
Мнения: 891
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 10:13
Автомобил: Golf MK II GTI+GL
Двигател: PB+EZ
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот negodnika » Нед 20 юни 2004 13:36


Само искам да те поправя niksisoft Golf 2 влиэа в проиэводство преэ ноември 1983 година.Иначе и аэ мисля че диэайна е много як и има собствен неповторим чар,дори днес една двойка широка броня\мисля,че много го отваря\едни хубави джантета,една решетка без емблема и вежда му придават доста съвременно иэлъчване-мое мнение раэбира се :wink:


Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Мнениеот flash » Нед 20 юни 2004 17:08


Преди да имам Golf-a постоянно навивах бащата за Passat , но така стана че той не си взе кола и досега , а аз си се радвам на Golf-чето. VW, Audi и Lamborghini това са истиските коли :D :D


Потребителски аватар
Roberta
Официален говорител
Мнения: 1570
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Roberta » Пон 21 юни 2004 8:58


И при мен стана съвсем случайно! Търсех си Cordoba, но ми показаха Golf 3 и след като и го покарах малко се влюбих в него! Много ме впечатли изявлението на продавача, като ми каза "Е, виж какъв голям багажник има, може цели три трупа да събереш"!!! :lol:


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Пон 21 юни 2004 10:57


"Ееее това е моя реплика" - майтап де. Много интересно защото и аз като давам пример за багажник и аз правя такова сравнение - толкова голям багажник "х" трупа можеш да вкараш вътре. :P :P :P Абе яки са си vw-тата.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Пон 21 юни 2004 11:44


имал съм ''щастието'' да притежавам различни автомобили,като се почне от почти всички соц.возила:лада 2101-80г,2105-85,мохо 412-81,шкода 105-77,трабант 601-86,минах през пежо 205-88/класика/,309-90/френска измислица/,405-90/скъпи части/,рено 5- 88/трудно за ремонт/19-90 /френския голф/,25-88/всичко е златно!/,ауди80-86/яко/,бмв525и/36л./100км/,опел кадет- 88/мъка/,голф1-85,голф2-88,голф3-93,джета2-88,пасат-90.след всичко това стигнах до извода,че лоша марка няма,но имам симпатия към VW и това е.в момента карам голф2 90 поради ред причини повечето от които се досещате.
най-хубавата кола е новата :!: а кой какво кара това хвали :?:
8) 8) 8)


BOSS
Мнения: 123
Регистриран на: Нед 20 юни 2004 19:28
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

При мен също стана случайно...

Мнениеот BOSS » Пон 21 юни 2004 13:52


Като тръгнах да си търся кола немах никакво понятие какво да гледам как да гледам и т.н. Обаче доста се рових в интернет и попаднах на една страница за ФИАТ ТИПО и си казах това ще е-бях се насочил към големите мотори 2.0 136кончета.
И отидох един ден на горубляне и след цял ден обикаляне гледам един голф и като отвори човека двигателя и :shock: си казах ТВА ЩЕ Е, парите не стигаха обаче и желанието беше голямо та ги посабрах. :D
И не сбърках мога да кажа че това е една от колите който най много съм харесвал и най ми е била на сърце и продължава да бъде, макар да я няма вече. :(
п.с. Аз съм бившия КR_16V, но поради пречки с регистрацията на ника ми трябваше да се прекръстя.


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zmej » Пон 21 юни 2004 14:07


Е, KR-e, честита ти регистрация!!! :P :)

А аз навремето твърдо бях решил да си купя опел... Гледах и колкото повече гледах, толкова повече се насочвах към голфче... Мислех да ми докарват и тамън го измислих и шефа си взе пасат, та му взех голфчето... :wink:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Стечение на обстоятелствата

Мнениеот Vlad777 » Пон 21 юни 2004 14:15


Карах няколко дни рено клио 1.4 - 75 к.с. - много добре вършеше, а брат ми беше в DE. Обаждам му се и му казвам - карай ми рено клио. Той пък ми вика - аз си купих голф тука. После се видях с приятел, който имаше рено, а после сеат. Като ми каза каква е разликата в цените на частите и вече бях сигурен че искам голф.
Намерих моя голф по частна обява в mobile.de и пратих брат ми да се види с човека и да го купи. И той така и направи.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Пон 21 юни 2004 16:18


Я и аз да се разпиша. Значи сега като се замисля не знам как точно се спрях на Голф. Просто първа любов, още като бях "юноша бледен" :lol: Миналата година, когато реших, че трябва да се сменя колата си отделих 5000 лв. и тръгнах да обикалям. Това обикаляне продължи 4 месеца. :cry: Пусто претенции - хем да е евтина, хем да е като от завода. Почти невъзможна комбинация. Колебаех се м/у Голф и Пасат, но за тази сума можеше само 1.8 90 кс. и нещо не ме поблазни. За тези пари имаш и Голф 3, но 1.4 (до миналата година 12 г. карах Вартбург 1.3), а аз категорично търсих нещо по-мощно. И затова предпочетох запазено Г2 GTI (доколкото може да се каже така за 12г. кола) пред Г3 мах.1.6. Май е това.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 21 юни 2004 16:56


brabus написа:Я и аз да се разпиша. Значи сега като се замисля не знам как точно се спрях на Голф. Просто първа любов, още като бях "юноша бледен" :lol: Миналата година, когато реших, че трябва да се сменя колата си отделих 5000 лв. и тръгнах да обикалям. Това обикаляне продължи 4 месеца. :cry: Пусто претенции - хем да е евтина, хем да е като от завода. Почти невъзможна комбинация. Колебаех се м/у Голф и Пасат, но за тази сума можеше само 1.8 90 кс. и нещо не ме поблазни. За тези пари имаш и Голф 3, но 1.4 (до миналата година 12 г. карах Вартбург 1.3), а аз категорично търсих нещо по-мощно. И затова предпочетох запазено Г2 GTI (доколкото може да се каже така за 12г. кола) пред Г3 мах.1.6. Май е това.


12 години си карал вартбург или 12 годишен вартбург
абре пич, ти значи освен че разбираш от голф то от вартбург разбираш 12 пъти повече и ще си истинско съкровища за клуб трабант и вартбург 8) :P 8) а и то вартбурга от новите модели си е голф 2 като моя 1,3 мотор :oops:



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта