Зимни гуми през лятото?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
ori
Мнения: 170
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Зимни гуми през лятото?

Мнениеот ori » Съб 17 май 2008 9:22


Колеги, тази година си купих нови зимни гуми (и карах с летни отзад :) ) и сега не ми се инвестира в нови летни, та се чудя какво ще стане ако сложа задните летни (почти нови) отпред, а новите зимни ги сложа отзад?

Аз поне за 2 неща се притеснявам - зимните гуми през лятото да не се държат като летни през зимата (несигурни, завъртания и т.н.) и второто - дали ще изкарат до следващата зима (или иначе казано - колко милиметра грайфер ще отиват за 10 хил. км)?




Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gomez » Съб 17 май 2008 9:28


Колега остави колко ще се изяде грайфера, ами помисли от тези високи температури каква ще стане зимната гума.........ще си промени всички качества !!!.........купи си две летни, дори и втора ръка........не си прецаквай чисто новите зимни !!!!


Потребителски аватар
ori
Мнения: 170
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ori » Съб 17 май 2008 9:41


Това какво значи - че няма да се държи на пътя адекватно и ще създава опасност или че до есента ще станат сликове?


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Съб 17 май 2008 9:42


ori написа:Това какво значи - че няма да се държи на пътя адекватно и ще създава опасност или че до есента ще станат сликове?
И двете, и не само...


Потребителски аватар
Bahama man
Мнения: 1229
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 13:39
Автомобил: VW Polo 1998
Двигател: AEF

Мнениеот Bahama man » Съб 17 май 2008 9:54


Купи си втора ръка да сложиш отзад ще си попилееш хубавите гуми. Гуми вотра ръка при гумаджийте бол за 60-70 лева ще си намериш що годе добри гуми за отзад...


Потребителски аватар
Oxyde
Мнения: 1090
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Надежда

Мнениеот Oxyde » Съб 17 май 2008 9:57


В Гумаджийницата на Горни Богоров посока София има мн голям избор,цените са добри и гумите са в мн добро състояние..аз от там си взех 2 броя преди 1 месец


Потребителски аватар
ori
Мнения: 170
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ori » Съб 17 май 2008 9:59


За колко време според вас ще си заминат? Имам един приятел който кара с 4 зимни през цялата година вече 3 сезона. Той обаче кара много малко...


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот parno » Съб 17 май 2008 10:10


аз карах едно лято с задни зимни.и тази зима ще карам с тях.
до колкото знам се износват сравнително по-бързо зимни през лятото...за нестабилност нищо не мога да кажа защото такава не съм усетил 8)


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Съб 17 май 2008 10:20


За другата зима се приготви пак за зимни


Потребителски аватар
Мартин
Мнения: 1561
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Мартин » Съб 17 май 2008 10:30


Това ще е най-глупавото нещо, което можеш да направиш колега! При всички положения пари няма да спестиш, ако това ти е целта!


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Съб 17 май 2008 10:48


Сцеплението на зимните гуми при температури на асфалта на 10 градуса значително се влошава........
Иначе кой знае колко няма да се износят отзад....едно цяло лято карах една Вектра точно с тази комбинация.....резултатът -просвирване на задните гуми при по-остри завои...но за 10 000 км през летните месеци грайферът почти не мръдна...
Не споря с колегите просто съобщавам факти...
Виж по-опасно е зимата да си отпред със зимни,а отзад с летни.....тогава така може да се въртиш,че музиката на един Щраусов валс няма да стигне докато спреш... :wink: и туй съм го опитал :!:
Така лично аз не виждам кой знае какъв проблем за лятото...стига да не си любител на високите скорости......


golf4e.GTI-3
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 17 май 2008 9:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот golf4e.GTI-3 » Съб 17 май 2008 10:56


Колега аз карам вече второ лято с зимни гуми не че нещо просто така я купих и несъм ги сменял още.Предните свършиха за нула време само за15 000км,но задните неса мръднали :wink:


ludia_golfer
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 19:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ludia_golfer » Съб 17 май 2008 11:52


зимните гуми са с по-голям процент естествен каучук(затова са и по-скъпи), който при експлоатация при по-висока температура, прегрява и губи своите качества т.е. меката зимна гума с високо сцепление към пътя става твърда и по-лесно ронлива - от тук нататък си прави сметка!
моя съвет е да си купиш летни гуми втора употреба, както те съветват и колегите и другата зима да се движиш по-безопасно, както за себеси така и за околните.това разбирасе е свързано с още пари за гуми, но мисля, че е по-добре с пари за гуми втора употреба да запазиш "новите" си гуми отколкото другата зима пак да се чудиш как да си купиш добри гуми за сезона.


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Съб 17 май 2008 11:56


gomez написа:Колега остави колко ще се изяде грайфера, ами помисли от тези високи температури каква ще стане зимната гума.........ще си промени всички качества !!!.........купи си две летни, дори и втора ръка........не си прецаквай чисто новите зимни !!!!


Мен ако питате вече ги е батисал.... :cry: Аз ги смених преди месец и вече се бяха отворили, зависи и колко е карал колегата..... но при тези температури малко им трябва... :?


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Съб 17 май 2008 12:06


Лятна гума зимата по я приемам отколкото зимна лятото. Ефекта е катастрофален за структурата на кауча и зимата си мислиш,че си със зимне, а те вече са станали като камъни.Мерси!



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта