Бора или БМВ

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
metodi80
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 21 май 2008 11:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Бора или БМВ

Мнениеот metodi80 » Сря 21 май 2008 12:25


Здравейте , на всички почитатели на VW! Решил съм да си купя кола,като съм се спрял на VW Bora 1.9 TDI(110к.с)(99година) и BMW 520i (98година).Бих искал съвет на кой от двата автомобила да се спра.Предполагам че мненията "за" Bora (предвид това че пиша във форума на VW ще са повече) ,но все пак бих искал да чуя какво има като предимства и недостатаци бората.(Някой ще каже че по темата има изписано-аз пък ще кажа че изчетох де що има мнения и въпреки това все още се колебая)Ще се радвам ако хора ,които карата бора споделят какъв им е разхода на тези коли ,поддръжката и вообще що за коли са. На скоро чух че цената на съединител за бора е от порядъка на 2000 лв. -истина ли е това?(не съм питал в магазин но на мен лично ми се струва невъзможно цената да е такава).Някой сигурно ще попита защо сам се спрял и на BMW.. ами просто защото ми харесва. И искам да чуя повечко мнения "за " ,"против" и т.н.




Потребителски аватар
theone
Мнения: 290
Регистриран на: Пет 16 май 2008 13:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот theone » Сря 21 май 2008 12:33


Аз мога само да ти кажа моя собствен опит, тъй като и аз имах колебания между VW и БМВ. Посъветвах се тук таме е всички всякаш си бяха плюли в устите:

"BMW са хубави коли, НО - не за напите условия и пътища, скъпа поддръжка, комплицирано обслужване, неиздръжливи - не му мисли, взимай VW"

В моя случай се колебаех между Голф 2001-2002 и BMW 3 2000.

Много е важно точно какви са приоритетите ти - въпреки че малко си го признават, повечето BMW шофьори са направили този избор за някакъв престиж или гъзария.... за мен това вообще не беше фактор.

Другото е че все пак е по-добре да вложиш парите си в ,по нова кола... и порше да е, като го взимаш на над 10г не можеш да очакваш много.

Успех :)


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Милослав » Сря 21 май 2008 12:50


предно или задно предаване
зимно или лятно каране

помисли над тия неща и сам ще стигнеш до отговора

забравих - НЕ СЕ ЧИСТИ от сняг в нашата мила Родина


Потребителски аватар
maiz
Мнения: 1558
Регистриран на: Нед 01 юли 2007 7:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maiz » Сря 21 май 2008 16:11


Не очаквай много хора тук да ти кажат бмв , така де по-добре бора.Ако питаш в бмв клуб ще ти кажат бмв.Яако нали?:)


Ivo_Jazzin
Мнения: 114
Регистриран на: Нед 29 юли 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Ivo_Jazzin » Сря 21 май 2008 16:17


Човек, аз ще ти кажа - ако можеш да си го позволиш, вземи си БМВ-то. Просто е друга класа като усещане, комфорт и пътно поведение.

Предишната ми кола беше 520i и всеки път като я карах наистина се кефех.

Сегашната ми кола е Seat Ibiza TDi Sport 2001 (вярно Бората е по-голяма) със същия двигател, който е и в Бората. Вярно, гори ми 5.5 дизел, вярно много е пъргава (9 сек до 100) и конкретно ибизата е бъкана с екстрички като за такава малка кола, но по никакъв начин не може да компенсира усещането в 5цата. И не говоря за фактора фукня, просто 5та серия винаги е била лицето на БМВ, флагмана...


Потребителски аватар
kamo
Мнения: 164
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kamo » Сря 21 май 2008 16:38


Тея коли не са ли прекалено различни за да се сравняват?!
Както каза колегата по-горе, приоритетите си трябва да си изясниш и тогава.

Най-малкото разликата в разхода ще ти е от земята до небето.


Потребителски аватар
jetttlii
Мнения: 1198
Регистриран на: Сря 30 май 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jetttlii » Сря 21 май 2008 16:50


Милослав написа:предно или задно предаване
зимно или лятно каране

помисли над тия неща и сам ще стигнеш до отговора

забравих - НЕ СЕ ЧИСТИ от сняг в нашата мила Родина
ето това е основното, като се сетя какъв купон беше на Цариградско като падна снега и снегорините си стояха отстрана :lol: , да не споменавам разхода на гориво :wink:


Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gomez » Сря 21 май 2008 17:10


Разхода на гориво ако не е проблем за теб........БМВ, поддръжката ако не те притеснява ..... БМВ .............. но все си мисля, че ако не те притесняваха.........нямаше да питаш !!! Между другото, както върви бора(голф 4) 110 коня с чип = 140 ........ ще се изумиш !!! .......накрая.....БМВ-то е комфорт.........БОРА-та е за каране !!! :wink:

Забравих........цената на съединител( с маховик, ако е заминал) е около 700 лева на VALEO........сменил съм с такъв и вече 4000 км. няма ядове !!!


Потребителски аватар
Bumer
Мнения: 63
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 17:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: G-wo

Мнениеот Bumer » Сря 21 май 2008 17:44


различен клас коли са и няма място за сравнение
ако търсиш голяма кола се ориентирай към пасат
бората по и прилича да се сравнява с е46


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Мнениеот stoqn_g60 » Сря 21 май 2008 18:20


аз съм за бмв то, незнам някак си по ми допада не 4е бората е лоша но,аз ли4но препоръ4вам на колегата бмв то ,верно скъпи4к иса 4астите ама все пак веднъж като ги смениш забравяш кога е било това.


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Мнениеот MK4 » Сря 21 май 2008 18:21


ако можеш да си позволиш разходите по подръжката и разхода на гориов на BMW-то няма място за сравнение, просто истинските коли са със задно предване, другото е имитация, но там цените са солени. Ако парите за теб са фактор VW е по-добрия избор


Потребителски аватар
vw_Krasi_vw
Мнения: 667
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен - VW GOLF III -1.8 ABS
Контакти:

Мнениеот vw_Krasi_vw » Сря 21 май 2008 18:32


BMW


metodi80
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 21 май 2008 11:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Мнениеот metodi80 » Сря 21 май 2008 18:33


Благодаря на всички за отговорите! И най вече за обективността! Искам само да кажа че не се опитвам да сравнявам двете коли по никакъв начин ....просто ми харесват за това съм се спрял на тях!


Потребителски аватар
batesecko
Мнения: 170
Регистриран на: Пет 17 ное 2006 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batesecko » Сря 21 май 2008 19:22


Имал съм 520ка самоче предишния модел. Мога да кажа че не е от най-здравите и непретенциозни коли. Има скъпи части, разхода в града няма да е под 13 литра. Освен това 150 коня са му малко на това купе. Аз имам сега бора която вече я кара жена ми. Мога да кажа само хубави неща за нея. По непретенциозна кола не съм имал. От баварката е доста по-вълнуваща за каране, по-пъргава е дава доста фън. Разхода и е наполовина на баварката, а за подръжката няма какво да говоря. Все пак е важно ид намериш истинска кола. Успех с покупката.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Сря 21 май 2008 19:39


Тези, които казват, че 150к.с. са малко за това купе, май не са карали 520-ка. Колата върви съвсем прилично и в ниските и във високите обороти. 520 е колата, която ме накара да се откажа от мнението си, че ВИНАГИ трябва да се избягва най-малкия двигател за дадено купе.
А сега за комфорта: просто няма място за сравнение. Даже в пъти не може да се оцени разликата в комфорта между 5-ицата и бората.
За поведението на пътя да не говорим.
За поддръжката - нека някой от хората, които твърдят, че на 5-ицата поддръжката е МНОГО по-скъпа, отколкото на бората - нека покаже малко цени на части!



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта