И пак за държанието ни на пътя!!!

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Roberta
Официален говорител
Мнения: 1570
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

И пак за държанието ни на пътя!!!

Мнениеот Roberta » Сря 04 авг 2004 8:16


Здравейте!
Снощи на прибиране към Симеоново, на втория завой след Околовръстното се разминах с някаква кола.
В момента на разминаването срещу мен в моята лента изкочи една G класа, навих рязко волана за да избегна челния удар и се озовах в храстите извън пътя!!!
Ако не бях реагирала в момента не ми се мисли какво можеше да стане!!!
И се замислих колко ли пъти аз съм рискувала живота на други хора, освен моя, колко ли пъти аз съм карала безрасъдно (колкото и безрасъдно може да кара една жена).
Тази случка ме отрезви , въпросният шофьор дори и спирачки не натисна,
продължи си без да му пука дали не е станало нещо сериозно, не знам дали беше пиян, дали беше друсан и ако на него не му дреме дали ще бъде застрелян някъде като куче или ще умре в автомобилна катастрофа, на мен ми пука за моя живот.
И като си помисля, че половин час преди случката на задната седалка се возеше моя приятелка с три месечното си бебе направо натръхвам!!!
Може и да ставам банална вече, но нека ценим живота и на останалите участници в движението!
А Голфа се размина със счупен носач.
Пожелавам приятен ден на всички! :wink:




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Сря 04 авг 2004 8:31


а днеска на път за работа на урвич има един светофар-пешеходен, относително нов-свети червено за колите и един царвул с ауди В4 си говори по телефона и кара и гледа на мачу пичу у царевичако.
една женица си пресича на зелено и оня направо си я качи на капака...!!!
пред мене точно!!!
жената падна-оня седи в колата и :shock: нищо!
по едно време излезе и почна да оглежда колата!!!
добре че караше бавно и на жената й нямаше нищо...
стана-тегли му една и си тръгна...
аз ако бях щях да го направя разноглед направо тъпия прост гъз!!!
косата ми се изправи!
абе! тоя може и да кара и нощем...
той посред бял ден е кьороласулус па през ноща-не ми се мисли...

Последна промяна от vaskoto1 на Сря 04 авг 2004 9:45, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Сря 04 авг 2004 9:42


vaskoto1 написа:а днеска на път за работа на урвич има един светофар-пешеходен, относително нов-свети червено и един царвул с ауди В4 си говори по телефона и кара и гледа на мачу пичу у царевичако.
една женица си пресича на зелено и оня направо си я качи на
капака...!!!
пред мене точно!!!
жената падна-оня седи в колата и :shock: нищо!
по едно време излезе и почна да оглежда колата!!!
добре че караше бавно и на жената й нямаше нищо...
стана-тегли му една и си тръгна...
аз ако бях щях да го направя разноглед направо тъпия прост гъз!!!
косата ми се изправи!
абе! тоя може и да кара и нощем...
той посред бял ден е кьороласулус па през ноща-не ми се мисли...


аз вчера карах рендето на бояджия и поне 3-ма пешеходеца си минаха на червено пред мен и изобщо не ме ебават за участник в движението, аз съм си длъжен да спра де, но не съм длъжен да не ги напсувам едно хубаво :wink: ама ако се бях зазяпал някъде сигурно и аз щях да кача някой пешеходец


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: И пак за държанието ни на пътя!!!

Мнениеот lyubobg » Сря 04 авг 2004 9:44


roberta написа:Здравейте!
Снощи на прибиране към Симеоново, на втория завой след Околовръстното се разминах с някаква кола.
В момента на разминаването срещу мен в моята лента изкочи една G класа, навих рязко волана за да избегна челния удар и се озовах в храстите извън пътя!!!
Ако не бях реагирала в момента не ми се мисли какво можеше да стане!!!
И се замислих колко ли пъти аз съм рискувала живота на други хора, освен моя, колко ли пъти аз съм карала безрасъдно (колкото и безрасъдно може да кара една жена).
Тази случка ме отрезви , въпросният шофьор дори и спирачки не натисна,
продължи си без да му пука дали не е станало нещо сериозно, не знам дали беше пиян, дали беше друсан и ако на него не му дреме дали ще бъде застрелян някъде като куче или ще умре в автомобилна катастрофа, на мен ми пука за моя живот.
И като си помисля, че половин час преди случката на задната седалка се возеше моя приятелка с три месечното си бебе направо натръхвам!!!
Може и да ставам банална вече, но нека ценим живота и на останалите участници в движението!
А Голфа се размина със счупен носач.
Пожелавам приятен ден на всички! :wink:


МНОГО ПОЗНАТА ИСТОРИЯ :cry:


Потребителски аватар
FLY
Мнения: 310
Регистриран на: Чет 17 юни 2004 9:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софето

Re: И пак за държанието ни на пътя!!!

Мнениеот FLY » Сря 04 авг 2004 9:56


lyubobg написа:
roberta написа:Здравейте!
Снощи на прибиране към Симеоново, на втория завой след Околовръстното се разминах с някаква кола.
В момента на разминаването срещу мен в моята лента изкочи една G класа, навих рязко волана за да избегна челния удар и се озовах в храстите извън пътя!!!
Ако не бях реагирала в момента не ми се мисли какво можеше да стане!!!
И се замислих колко ли пъти аз съм рискувала живота на други хора, освен моя, колко ли пъти аз съм карала безрасъдно (колкото и безрасъдно може да кара една жена).
Тази случка ме отрезви , въпросният шофьор дори и спирачки не натисна,
продължи си без да му пука дали не е станало нещо сериозно, не знам дали беше пиян, дали беше друсан и ако на него не му дреме дали ще бъде застрелян някъде като куче или ще умре в автомобилна катастрофа, на мен ми пука за моя живот.
И като си помисля, че половин час преди случката на задната седалка се возеше моя приятелка с три месечното си бебе направо натръхвам!!!
Може и да ставам банална вече, но нека ценим живота и на останалите участници в движението!
А Голфа се размина със счупен носач.
Пожелавам приятен ден на всички! :wink:


МНОГО ПОЗНАТА ИСТОРИЯ :cry:


МНОГО ПОЗОРНА ИСТОРИЯ АКО ПИТАТЕ МЕН!!!


Потребителски аватар
~None~
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 14:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: EU

Мнениеот ~None~ » Сря 04 авг 2004 11:23


Наистина жалко.
Най-тъпото е, че дори и след удър на въпросния бухал няма да му има нищо, а ти би пострадала доста здраво.

Само с уплаха ли се размина или ? Поражения по колата след "храстите"? :?


Потребителски аватар
Roberta
Официален говорител
Мнения: 1570
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Roberta » Сря 04 авг 2004 11:37


Освен стреса, който изживях, минах и с три счупени нокъта, но това да е,
а на колата и няма нищо, освен носача и гърнетата паднаха,
защото за да стигна до храстите трябваше да мина през едни доста висок бордюр!!!


Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Мнениеот Syncro » Сря 04 авг 2004 17:23


roberta написа:а на колата и няма нищо, освен носача и гърнетата паднаха,
защото за да стигна до храстите трябваше да мина през едни доста висок бордюр!!!


Ама как ще й няма нищо на колата.Това малко ли е?Ако го нямаше тоя изрод щеше ли да даваш грешни пари?И не се знае следващият път дали няма да има дърво на мястото на бордюра (недай Боже)
Аман от самонадеяни тъпанари със скъпи автомобили...


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Чет 05 авг 2004 0:38


И на мене ми писна от такива изцепки, ама като гледам по форума и особено анкетата за най-високата ви скорост или нещо такова беше и направо се плаша ви казвам.


Потребителски аватар
gti
Мнения: 1793
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:47
Автомобил: MK4 R32
Двигател: BFH 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gti » Вто 10 авг 2004 11:23


След ходенето ми до морето се нагледах на всевъзможни изпълнения на пътя и ми направи впечатление,че софийските шофери са най-опасни и безотговорни


golf_3_gti
Мнения: 127
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот golf_3_gti » Сря 11 авг 2004 8:03


gti написа:След ходенето ми до морето се нагледах на всевъзможни изпълнения на пътя и ми направи впечатление,че софийските шофери са най-опасни и безотговорни

По този въпрос може доста да се спори :) Моите наблюдения са, че в СФ от около 2-3 години се кара сравнително спокойно, за разлика от провинцията. Такива емоции, каквито са ми създавали шофьори с рагистрация Ловеч и Плевен, другите сумарно не са :D


Потребителски аватар
Krass
Мнения: 163
Регистриран на: Пет 25 юни 2004 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/Търговище, България
Контакти:

Мнениеот Krass » Сря 11 авг 2004 11:24


абе навсякъде има тъпи селяндури.Софийските "бабаити" са повече,но пък Сф е най-големия град и за това така изглежда :wink: :wink: :wink:


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Сря 11 авг 2004 21:46


Абе говеда има навсякъде. Днес се връщам от Велико Търново... през целия път имаше идиоти, които рискуваха живота си и този на другите. На един човечец му се откачи гумата, разхвърчаха се болтове, винтчета, добре, че бавно се движехме. И веднага тъпите говеда започват да псуват и не му влизат в положението и не им идва на акула, че и на тях може да се случи същото... Не, просто ситуацията в цялата страна относно толерантността по пътищата ни е на ниво "нула"! Никои не се съобразява с другите, и всеки си мисли, че на него нищо лошо няма да му се случи...
Пак днес станах свидетел на катастрофа - при Ябланица, някакво село Български Извор се казваше май... след него веднага има отбивка, вероятно я знаете. Там линията е непрекъсната и изпреварването е абсолютно забранено, обаче кой ти гледа правилник и закони - на всеки две минути се създава опасна ситуация. Бармана от едното кафе казаа, че на деня поне четири такива катастрофи ставали. Освен това има ограничение 60 км/ч, а никой не го спазва и всички хвърчат с по 100.
Изведнъж се чуват едни зверски спирачки и едно "трйаааас"... всичко стана за стотни от секундата. Направо ми се обърна сърцето - то когато гледаш по телевизията, не е същото, обаче когато на живо видиш катастрофа, просто замръзваш на място и започваш да мислиш по друг начин. Добре, че се отърваха всички само с уплах, огънати ламарини и брони.
Освен това поне 4 пъти срещу мене излизат някакви тъпани, изпреварват с риск да се натресат челно (и то точно тогава изпреварването и в двете посоки беше забранено)... абе изобщо май съвсем бългаина си е загубил ума и тотално избива комплекси, като си залага живота на вятъра...


BOSS
Мнения: 123
Регистриран на: Нед 20 юни 2004 19:28
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

О

Мнениеот BOSS » Сря 11 авг 2004 23:59


golf_3_gti написа:
gti написа:След ходенето ми до морето се нагледах на всевъзможни изпълнения на пътя и ми направи впечатление,че софийските шофери са най-опасни и безотговорни

По този въпрос може доста да се спори :) Моите наблюдения са, че в СФ от около 2-3 години се кара сравнително спокойно, за разлика от провинцията. Такива емоции, каквито са ми създавали шофьори с рагистрация Ловеч и Плевен, другите сумарно не са :D

Е Плевенчаните са друга категория, не ги намесвай тях. Имал съм доста интересни моменти с плевенски коли.
В софия се кара много спокойно, като изключим светкането с фаровете, притискането, псувните, неправилното изпреварване. :D
Гадове колкото щеш, обаче аз като се замисля май не съм правил на някой гадно, оказва се че съм примерен шофьор като изключим това че карам с привишена но съобразена скорост.
Абе дано на никой да не му се случва да катастрофира, ама аз съм чул от старите шофери, че не катастрофират хората които не карат.


golf_3_gti
Мнения: 127
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: О

Мнениеот golf_3_gti » Чет 12 авг 2004 8:27


BOSS написа:....
Абе дано на никой да не му се случва да катастрофира, ама аз съм чул от старите шофери, че не катастрофират хората които не карат.

При мен всички удари и по-малки щети, като одраскване, с изключение на един, са ставали в спряно или паркирано положение. Иначе, в СФ гледам да не превишавам скороста много много :) А по темата с максималната скорост, с над 120 карам само ако съм сам, над 160 ако няма никой на пътя. Така де, що да трепя и други :D



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта