T3 Caravelle Syncro

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Вто 21 окт 2014 21:30


На светофара на "Хладилника" пътя е затворен - от центъра се завива надясно , след това наляво покрай мола и после пак вдясно нагоре към околовръстното.Ако човек се движи по този маршрут , магазина се пада от лявата страна , не точно на самия път , а малко навътре в една пряка. Магазинът е голям и май наистина се казва "Импас".... :question :screwy Ето какво представляват , вече без опаковката. Все още обаче не мога да им намеря подходящо място по таблото...
21102014331.jpg

21102014329.jpg

21102014328.jpg

Скобите (държачите) за чашата могат да се разтварят така , че без проблем да влезе бутилка с минерална вода или кока-кола от 0,5 л.




Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот mesiata666 » Сря 22 окт 2014 11:50


тези са същите, като моите, май ще скокна и аз до там да си купя, защото ми липсва една бройка...
иначе място по таблото бол. моята съм си я сложил, отстрани на дясната седалка, но видях, на друг бус, го бяха сложили, на самото табло... според мен е най-добре, да видиш, къде ще ти е най-удобно на теб самия, според дължината на ръката ти и навиците при шофиране :c020


ghefa
Мнения: 199
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 19:26
Автомобил: transporter 3 doka
Двигател: ky 1987
Местоположение: варна
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот ghefa » Сря 22 окт 2014 18:20


Колеги някой ако си купува още такива холдарчета може ли да ми прати към варна 4 броя? Благодаря предварително


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Нед 26 окт 2014 21:03


В петък вечерта акумулатора издъхна - явно е сложен за продажбата...
Добре , че беше КИА-та , та отидох до вилата ...
Днес , преди срещата се обзаведох с чисто нов акумулатор - идва зима , кабели , "колега , а да дадеш малко ток" , "къде ли ще ме остави" - това за мен е несериозно !
Хайде в магазина и срещу 127 лв и върнат стар акумулатор си взех един "AFA" - 700A/74Ah. Не съм чувал тази марка , но времето ще покаже колко "струва"
Бусът от "раз" си запали и вече съм спокоен..)))
След срещата пък се обзаведох и с нови чистачки от Кауфланд - дали ще чистят добре - и при тях времето ще покаже..)


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот musuibie » Пон 27 окт 2014 20:44


Абе почва се обзавеждането лека-полека - нЕма лабаво... :Mr Green Fun


Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот mesiata666 » Пон 27 окт 2014 21:21


Както той самия казва, "юнашко сърце не трае"


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот DA@KA » Вто 28 окт 2014 8:05


Честита придобивка само леки ремонти и много безавариини километри,много скоро ще смениш чистачките с Шампион практиката го доказва. :th_up


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Вто 28 окт 2014 10:45


Благодаря ти Мишо ! :beer
Относно чистачките - наистина , нещо не съм много възхитен от тях...
"Шофьорската" я сложих 51 см и малко ми малее , после я замених с 53 см - тя пък имам чувството , че някак си натежа и не чисти добре...
И двете предни (лява 53 см , дясна 51 см) чистачки са от тези , без раменните (гумените) , но май по-подходящи ще са си стандартните....Не знам - всичко с времето си...


Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот mesiata666 » Вто 28 окт 2014 19:18


Не Жоре, аз съм с гумените и нямам ядове, чистят страхотно! Най-вероятно, трябва да смажеш пружината на рамената със спрей, за да могат да натискат хубаво. Ако не се справиш сам, ще ти помогна


kokolazarov
Мнения: 86
Регистриран на: Чет 15 авг 2013 22:34
Автомобил:
Двигател:

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот kokolazarov » Вто 28 окт 2014 23:28


Аз съм с Валео и също съм доволен нямам грижи с тях.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Сря 29 окт 2014 12:39


Колеги , при запознаването ми с буса , възникват 2 въпроса :
- как(от къде) се включва отоплението на задното стъкло - автоматично ли е свързано към нещо , или би трябвало да има отделен бутон(ключ) ?
- имам поставен (допълнително) ключ за включване на задната чистачка и отделно (от същия ключ) за включване на задната пръскалка. Въпросът ми е : има ли оригинални ключове за тези функции и ако "ДА" , то бихте ли ми подсказали от къде мога да се сдобия с такива превключватели ? На таблото имам две свободни места за ключове и бих искал там да ги поставя.
Предварително благодаря за съдействието !


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот valsanik » Сря 29 окт 2014 13:38


Отоплението на задното стъкло е от копчето над аварийните. От дясно на часовника при тебе. Там трябва да са три копчета, за нагревателите на задното стъкло, аварийни светлини и допълнителни фарове за мъгла.
Задната чистачка и от лоста за чистачки.
Като го бутнеш на долу би трябвало да тръгва чистачката и пръскалката. Интересното е, че едно бутане на долу тръгва чистачката на интервали.......за да я спреш пак натискаш на долу.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Сря 29 окт 2014 14:32


Благодаря ти Вальо !
При мен имам само ключ за аварийните светлини - на останалите места са сложени оригинални капаци в дупките.
И щом задната чистачка се пуска от лостчето за чистачките , ще трябва да си търся целия ключ...
Някой да има ключ за подгряване на задното стъкло - оригинален за Т3 и работещ в повече ?
Както и за допълнителни фарове за мъгла ?
Готов съм да си ги заплатя.
Нека да е на ЛС или по телефони:
0899 88 67 55 (Bob)
или
0892 46 65 95 (Globul) + viber


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот valsanik » Сря 29 окт 2014 14:33


Питай Пепи от Бенковски.


Потребителски аватар
jorko.b67
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 16 дек 2010 23:16
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3 Caravelle Syncro

Мнениеот jorko.b67 » Чет 06 ное 2014 13:51


Малко новости...)
Вчера се срещнах с Боби за да премерим пластмасовите подкалници за Т3 , дали ще станат и за Синхро. Да , стават , като евентуално ще се наложи леееко изрязване , около мястото за амортисьорите на една лентичка с дължина 5-6 см и ширина около 1 см. Така , че който се чуди дали ще станат - стават ! Аз си поръчах един комплект - когато дойде...За сега не мисля да ги слагам , а чак като се отремонтират ламарините....
Другото вчера , което си дойде на мястото е осветление на панела за парното - смених крушката на панела с една от резервния панел (от чарколяците с които ми продадоха буса) и сега всичко е ОК.
Вчера си оправих и задната пръскалка - трябваше нещо по-мощно от обикновена карфица , за да тръгне - сполучливо решение в случая се оказа бодилче от офисните коркови табла. Вече едно си сложих в буса - така , за "зор заман"..)) Сега вече и задното ми стъкло е едно чистичко и през него мога да си виждам...))))
Тъй като обещах радиото от буса на едно момче от един руски сайт за автомобили , трябваше да си намеря нещо да свири и пее вместо мен , докато съм по пътищата. Тъй като в бъдеще искам да си купя нещо от рода на музика + навигация + камера за заден ход (3 в 1) , за временно ползване(колко ли ще продължи) , вчера си поръчах по интернет най-обикновено радио с възможност да се ползва и флашка.
06112014334.jpg

Днес пристигна и веднага беше поставено на място. С падащ панел , 4х40 W , USB, AUX , микро карта , RDS , чете МП3 , че и с дистанционно управление....
06112014335.jpg

Показва дата , има часовник... Толкова ми стига . За сега..))
Предстои да си купя и антена (не , че радиото не работи) , за да се доближа до допълване на външния вид.
За сега съм доволен от радиото...
06112014336.jpg

Майсторът , като направи радиото , го попитах има ли идея от какво не ми светят плафоните при отварянето на вратите...
След проверка се оказа , че единия от бутоните на вратите е дефектирал . Свали го , оправи го за 2-3 минутки... ...Така и така беше почнал - провери и ревизира и останалите - оказа се , че само им трябваше почистване и сега всичко си свети , когато трябва...)))
А от този проблем се оказа , че съм имал и аларма в буса , която заради тези бутончета не е работила.
Досега - сега и тя работи ! ))))
Всичко това ми отне половин час и 20 лв )))))



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта