VW Transporter T3 - nylon

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
ilkomotor
Мнения: 640
Регистриран на: Пет 14 юли 2006 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот ilkomotor » Сря 20 окт 2010 16:20


дъжда спря..,давай нататъ... :lol:




Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот Ivaile » Сря 20 окт 2010 20:21


Да, чакаме! :drunk


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот PACH » Сря 20 окт 2010 22:52


Стига сте чакали ами грабвайте и вие по един проект ;)


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Чет 21 окт 2010 16:03


Здравейте колеги към днешна дата. Значи за пореден път се убедих в прекрасните резултати от тази невероятна машина - Пясъкоструй. Може би това е най-хубавата машина на света... е разбира се след дефибрилатора в Пирогов. Ето как изглеждат вече в багажника. Изображение

И понеже добре почистения метал хваща много бързо ръжда, веднага ги грундирах и
вече са готови за нанасяне на официалната боя.

Изображение
Изображение
Смятам да ги напръскам със светло сива автобоя, но да видим.


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Съб 23 окт 2010 18:11


И ето очаквания резултат е налице.
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
zezo21
Мнения: 41
Регистриран на: Пон 18 май 2009 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот zezo21 » Съб 30 окт 2010 9:22


колега имам съшия бус и отдавна се каня да му свалям таблото че не ми работи парното, но незнам куде са болтовете за сваляне и дали ще уцеля после пак кой кабел за къде е :shock и за каква допълнителна печка говориш ? ако можеш качи някоя снимка със болтовете за таблото и това за парното. ще съм ти благодарен и успех с твоя. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот valsanik » Нед 31 окт 2010 8:59


Здрасти,сега ти видях проекта. :applause: :applause: :applause: Със здраве да си го караш и да те слушка много.Поздравления и за работата която си свършил по бусчето.Ще следя с интерес как вървят нещата при теб. :D


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Нед 31 окт 2010 12:17


Благодаря колега. Радвам се, че си ми забелязал темата, аз също следя твоята с интерес.
Днес се повъртях малко при буса, проверих маслото в скоростите-има, свалих казанчето на стъкломиещото и подадох принудително напрежение към моторчето, издаде напън, но не иска да завърти и спрях да го мъча. Огледах го, не видях начин за разглобяване. Оказа се, че хем пакетния ключ не работи, хем и то самото не работи, направо стъкломиещото не работи 'отвсякъде' както се казва. Мисля си, че първо е отказал включвателя на лостчето на чистачките и вследствие дългото НЕ експлоатиране на помпичката последната се е спекла от стоене и сега и тя не работи. Аа и от самото казанче се разнесе вкиснал мирис на ракия - истинско селско изпълнение. Сигурно е първак. :? Отивам в "купува" да пускам обява. Мисля, че трябва да пасне и от друг модел VW - голф, пасат, ауди.

/17:33/ Хрумна ми дали не се е струпал много варовик и да е предизвикал блокажа, затова преди малко я потопих до работната част в оцет. Утре ще я видя дали ще проработи.


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Сря 03 ное 2010 12:57


Купих си работеща помпичка, свалих пакетния ключ, огънах пластинките, така, че да контактуват и вече се радвам на работещо стъкломиещо. Ако на някой му откаже пакетния ключ да не купува нов.


Потребителски аватар
p-sound
Мнения: 318
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 23:16
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: MV 1990
Местоположение: varna

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот p-sound » Сря 03 ное 2010 21:11


Той моя от 3 месеца не функционира ама нямам време да го сваля.И то точно щракалката за помпичката ама тез дни до нова година като се прибера по-навреме ша стане!Аз се съмнявах да не е от релето щото помпичката я свалих и работи.


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Чет 04 ное 2010 11:51


От пластините е. Много баламска работа, що така го е измислил германеца не знам. Изключително лесна операция, даже може би и на място може да се бутнат, но аз първо го свалих и после започнах да го гледам.


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Пет 19 ное 2010 20:25


Здравейте колеги. След като свалих и почистих резервоара, смених горивопровода със медна тръба 8мм. въздухът спря да иде, но симптомът на топлото непалене остана и затова днес свалих ГНП. Ще отива заедно с дюзите на помпаджия.

Изображение

Ще му дам 2 помпи, пък дано от двете да излезе една читава. Също така на тази снимка се вижда и чисто новата глава с която закупих буса.


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот valsanik » Нед 21 ное 2010 8:18


Така и така си свалил дюзите,измери компресията.За да си спокоен.Ако даде ниски резултати,сипи по една спринцовка масло,ако дигне компресия значи имаш луфт м/у, буталата и цилиндрите.Ако не вдигне компресия,а все още е ниска компресията,тогава търси проблема в клапаните.


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Нед 21 ное 2010 19:30


Идеята не е никак лоша, но... имам манометър, но трябва да се прави накрайник, който да се навие на резбата, а аз нямам такъв. Все пак ще се посъветвам с познат механик.
Днес си правя гърне, защото проверих за ново и ми искат 90 лв. и не разбрах само за гърнето ли или цената е комплект с тръбата от изпускателите. Така или иначе имам заваръчен апарат и реших сам да си направя, но не съм снимал. Следващите дни ще направя снимки на закрепващите планки, които сам си произведох, защото оригинални липсваха и изгнилото гърне си тежеше направо на изгнилата тръба и беше започнало да я къса.


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: VW Transporter T3 - nylon

Мнениеот nylon » Вто 28 дек 2010 15:12


Честно казано реших да не давам 90лв. за ауспух, а да си направя сам. Смятам, че ако чакате дете, правите детска стая, купувате легла, обзавеждане, детски принадлежности и прочее, а този бус е третата кола в семейството, която в момента не служи за нищо и не се кара - и вие щяхте да постъпите като мен :)
И така, слязох в мазето, където знаех, че имам употребявано задно гърне от Лада Нива 1.7 2003 година :) Изнамерих го и след известно прекрояване "на око" с помощта на една обърната кофа, един кашон на който да легна... и разбира се заваръчния ми апарат - аз сътворих следното:
Изображение

Изображение

След изпитанията се зарадвах на безупречни звукови резултати и вече намислих, че БЕТА-версията на ауспуха ще бъде пак мое производство, но с по-малък диаметър гърне, което да бъде по-дълго, както всъщност е и оригиналното на модела, защото това се явява малко стърчащо надолу и не достатъчно "прибрано". Но във времето всичко зависи от това колко ще издържи сегашното. Догодина следва старта на преобразяването на вътрешността на купето във спалня.



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта