Относно глоба за шофиране без книжка

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Относно глоба за шофиране без книжка

Мнениеот vucata » Сря 12 окт 2016 18:26


http://m.blitz.bg/news/article/451807
Главата почти му беше откъсната. Подпийнал на мокър асфалт... Другия път ще си знае твоя роднина. Преди 4 години колега уби на място на главен път Е79 мъртво пиян велосипедист, който карал колелото си почти на средата на пътя след десен завой. От тогава до ден днешен не е човек вече колегата... Все оня му е в главата. За малко да бъде уволнен докато му върнат книжката, защото работата му като куриер я изискваше! Пиеш ли, стой там където си докато не дойде някой да те вземе!
Малко му е!




barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Относно глоба за шофиране без книжка

Мнениеот barutchiev » Сря 12 окт 2016 19:16


инжектопляктор написа:
Spas написа:Давам ти прост пример и се дистанцирай от това, че човека ти е роднина.

Не мисля че си прав! По следната причина - санкцията е глобата и тя е описана в закона. Не може административните такси да са 2 пъти по-високи от наказанието.
Също така - заведено е дело и вече е платена глоба. От къде се появи втора глоба за същото деяние?
Golf 3 Yahting GT написа:Така че такива дето кара ли малки скутери били безопасни, особено употребили алкохол или други забранени вещества, си раправяйте само на себеси.

А Ставински и Маргините никой не им държи сметка, нали така? Казах - без коментари от подобен род. Няма смисъл.

Колега,първо да кажа,че това за мен си е сериозно провинение.Щом е пил,дори и да е с книжка,той е потенциален убиец.Знам,че звучи тежко,но това че може да излезе на пътя и за да бъде избегнат-може да умрат хора.
Както и да е,всеки си носи отговорността.А относно глобите да ти споделя какво ми се случи преди 2 години.Лепнаха ми глоба (от Пловдив съм),за това че бях спрял на забранен за спиране участък.Платих си я.След 6-7 месеца ми дойде глоба,лично подписана от кмета,за това,че съм бил глобен. Колкото и странно да звучи е така.Глобата от него беше около 9 лв

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Относно глоба за шофиране без книжка

Мнениеот инжектопляктор » Сря 12 окт 2016 19:16


vucata написа:Малко му е!

Колко му е не определяш ти, а закона. Стани депутат и го направи много тогава. Не питах това.
barutchiev написа:...той е потенциален убиец.

Човек може да бъде съден само за това, което е извършил. А не за АКО-та.
kris11 написа:ПИСНА ми от твоите малоумни теми .

ДОБРЕ! :twisted


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Относно глоба за шофиране без книжка

Мнениеот vucata » Сря 12 окт 2016 19:30


Ма не ми казвай кво ще ставам бе! Пускаш тема значи мога да си пиша квото искам, ясен ли съм? Ако не ти харесва трий акаунта! Защо не го съдят да лежи в затвора, след като съзнателно се качва на мпс без документи и употребил алкохол? В прочем не те ли е срам да пускаш теми за роднините ти, посягаши към чашката?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Относно глоба за шофиране без книжка

Мнениеот инжектопляктор » Сря 12 окт 2016 19:34


vucata написа:Ма не ми казвай кво ще ставам бе! Пускаш тема значи мога да си пиша квото искам, ясен ли съм?

Ма ти не ми казвай какво да правя бе! Ясен ли съм! Както си има закони, така си има и правила тук. Ти не си съдник. Нито аз. Вече е минало делото, точка. Да беше отишъл и да беше си предявил претенциите! Като не ти харесва темата, не влизай в нея.
Не, не ме е срам. Човекът е на години. Най-накрая след всичко ще пукне от притеснение. Хипертоник. По-леко ли ще ти бъде? Сигурно не ги знаеш от годините как се вдетиняват. А той е карал пиян, а ти май публикуваш във форума като такъв.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Относно глоба за шофиране без книжка

Мнениеот barutchiev » Сря 12 окт 2016 19:39


инжектопляктор написа:
vucata написа:Ма не ми казвай кво ще ставам бе! Пускаш тема значи мога да си пиша квото искам, ясен ли съм?

Ма ти не ми казвай какво да правя бе! Ясен ли съм! Както си има закони, така си има и правила тук. Ти не си съдник. Нито аз. Вече е минало делото, точка. Да беше отишъл и да беше си предявил претенциите! Като не ти харесва темата, не влизай в нея.
Не, не ме е срам. Човекът е на години. Най-накрая след всичко ще пукне от притеснение. Хипертоник. По-леко ли ще ти бъде?

Мен щеше да ме е срам да пускам тема,че са хванали мен или мой роднина БЕЗ КНИЖКА и ПИЛ и да мрънкам как са ме(го) глобили.Но светът е шарен.За такива работи трябва да търпиш критика.Заради такива хора всяка вечер се наслушах за катастрофи и загубени животи.
Щял да пукне от притеснение,а ако някой беше пуснал заради него.
Казваш да си беше си предивил претенциите,а ти защо не си ги предиви тогава?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Последна промяна от barutchiev на Сря 12 окт 2016 19:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: RE: Re: Относно глоба за шофиране без книжка

Мнениеот инжектопляктор » Сря 12 окт 2016 19:41


barutchiev написа:Мен щеше да ме е срам да пускам тема,че са хванали мен или мой роднина БЕЗ КНИЖКА и ПИЛ..

Аз не пускам тема, защото са го глобили. Аз казах, че съм посрещнал случилото се с укор към него. Аз създадох темата, задавайки въпрос как така се глобява 2 пъти по една и съща точка?
Това е все едно теб да те накарат 2 пъти да си платиш сметката за тока. Как ще го приемеш?
Подчертах - карал е скутер. Не ТИР.
vucata написа:Защо не го съдят да лежи в затвора, след като съзнателно се качва на мпс без документи и употребил алкохол?

А защо на теб не ти спрат колата от движение, заради олющена боя на десният заден калник или защото не си симпатичен на полицаите, например? :biggrin Има си закони.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: RE: Re: Относно глоба за шофиране без книжка

Мнениеот barutchiev » Сря 12 окт 2016 19:47


инжектопляктор написа:
barutchiev написа:Мен щеше да ме е срам да пускам тема,че са хванали мен или мой роднина БЕЗ КНИЖКА и ПИЛ..

Аз не пускам тема, защото са го глобили. Аз казах, че съм посрещнал случилото се с укор към него. Аз създадох темата, задавайки въпрос как така се глобява 2 пъти по една и съща точка?
Това е все едно теб да те накарат 2 пъти да си платиш сметката за тока. Как ще го приемеш?
Подчертах - карал е скутер. Не ТИР.

Ама ако ти изкочи пиян със скутер срещу теб какво ще правиш.В другата кола,в дървото или в него ще се блъснеш? Или съсипва живота ти,или се погубва,като те оставя да живееш с това.Жалко,че си мислиш,че скутера е безобиден. Знам,че наводнихме темата ти,но тя и без това е безсмислена. Хем виновен-хем мрънка,че се разминал само с тази сума.

П.П . Ти си мислиш само за собствения живот изглежда щом мисленето за това какво е можело само да стане.Мисли и за останалите.Не бъди саможивник! Не си сам на пътя.С това мислене не ми се мисли какъв си на пътя.
Казваш "има си закони" ама мрънкаш.Защо не обжалва? Ааааааа защото си има закони.По лесно е да мрънкаме
Sent from my GT-I9301I using Tapatalk


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11927
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Относно глоба за шофиране без книжка

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 12 окт 2016 19:55


инжектопляктор написа:Аз създадох темата, задавайки въпрос как така се глобява 2 пъти по една и съща точка?

И типично в твой стил започваш да отговаряш на укорите и не отговаряш на въпросите зададени от колегите. Казаха ти да снимаш новата глоба и решението на съда, за да може да ти се каже, защо и дали са за точно едно и също нещо и дали са от различни институции.
Докато не отговориш на тези въпроси, написа 5-6 заяждащи отговори. Така няма да се получи, а и тукашните модератори не са като онези в направи си сам. Не дадеш ли отговор на въпросите, макс до края на тази страница, темата ще е заключена. Има си правила, които трябва да се спазват


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10402
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Относно глоба за шофиране без книжка

Мнениеот IvanMan » Сря 12 окт 2016 21:12


:horror



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта