неплашане на вноски по Г.О.

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
kkiosev
Мнения: 37
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

неплашане на вноски по Г.О.

Мнениеот kkiosev » Сря 08 фев 2017 0:36


Какво да очаквам ако не платя 3 та и 4 та вноска по гражданска отговорност?.Много коментари имаше по медиите споменаваха се едни глоби от 250 лв. които били преди 400 лв За автоматичната дерегистрация и регистрация е ясно Имам 3 коли на една досега съм плащал целогодишно другите сезонно плащал съм по 2-3 вноски , прекъсвам пак нова застраховка след прекъсване от 2-3 месеца.Как да разбера да ли съм глобен като незастрахованите коли не се карат ?.Гаранционния фонд си взима парите с първата вноска.Някой пробвал ли е да прекъсне вноските ?




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: неплашане на вноски по Г.О.

Мнениеот инжектопляктор » Сря 08 фев 2017 0:44


До колкото знам нищо няма да се случи. Освен ако не те хванат на пътя с кола без гражданска. Глоба няма. Правиш си нова гражданска. Но сигурно влизаш в системите на застрахователя като не изряден платец, което носи някакви негативи.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: неплашане на вноски по Г.О.

Мнениеот Mishonti » Сря 08 фев 2017 9:28


До 14 дена трябва да си платиш вноската от датата на падежа. Не си ли я платиш, се анулира и можеш да правиш нова. Няма глоби, също не влизаш в списък с нелоялни платци.


Потребителски аватар
mk5_gti
Мнения: 179
Регистриран на: Пет 21 дек 2012 19:23
Автомобил: Golf 5 GTI DSG
Двигател: BPY 2008

Re: неплашане на вноски по Г.О.

Мнениеот mk5_gti » Сря 08 фев 2017 13:17


От 6 години карам кола с ГО на вноски. Плащам първата и другите не ги плащам, понеже ползвам колата за около месец в годината. Няма глоби, няма нищо.


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: неплашане на вноски по Г.О.

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Сря 08 фев 2017 14:55


Жена ми прави застраховки от доста години и ми спомена ,че ако не платиш останалите вноски при направа на нова те задължават да ги платиш .Независимо в коя компания ще я подновиш те имат информация през компютъра къде си плащал досега и колко си платил.вързани са данните при всички . Колко е достоверно не знам.


Потребителски аватар
Rqhovo
Мнения: 424
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 18:06
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: неплашане на вноски по Г.О.

Мнениеот Rqhovo » Сря 08 фев 2017 15:06


pa4o_ivanov61 написа:Жена ми прави застраховки от доста години и ми спомена ,че ако не платиш останалите вноски при направа на нова те задължават да ги платиш .Независимо в коя компания ще я подновиш те имат информация през компютъра къде си плащал досега и колко си платил.вързани са данните при всички . Колко е достоверно не знам.

Това не е вярно.Плащаш първата вноска после 15дни след изтичане на гражданската и неплащане КАТ я спират от движение.След това правиш нова гражданска и колата я пускат автоматично след 2 дена щото гаранционния фонд подава информацията на КАТ и има забавяне.Ако искаш да я ползваш веднага ходиш до КАТ да я пуснат в движение.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: неплашане на вноски по Г.О.

Мнениеот Stivi » Сря 08 фев 2017 16:19


pa4o_ivanov61 написа:Жена ми прави застраховки от доста години и ми спомена ,че ако не платиш останалите вноски при направа на нова те задължават да ги платиш .Независимо в коя компания ще я подновиш те имат информация през компютъра къде си плащал досега и колко си платил.вързани са данните при всички . Колко е достоверно не знам.

Никак не е достоверно,направо си е за виц :a045



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта