ГО на кола от Англия

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: ГО на кола от Англия

Мнениеот didkoltd » Сря 07 дек 2016 19:16


Прави се застраховка без никакъв проблем!Уловката е ,че пред органите няма проблем при проверка ,но реално при ПТП тя не важи след 15-тия ден от сключването или с други думи прави се с цел да си закараш колата до Кат за да се регистрира!




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ГО на кола от Англия

Мнениеот icoico » Сря 07 дек 2016 22:37


didkoltd написа:Прави се застраховка без никакъв проблем!...


Къде?


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: ГО на кола от Англия

Мнениеот didkoltd » Чет 08 дек 2016 20:56


При брокери не помня точно кои ,но съм сигурен ,че никой няма да откаже!Правил съм го два пъти един път с кола с английска регистрация и един път с немска!Казваш ,че ще регистрираш колата и ти правят без проблем,няма и как да ти откажат защото в Кат ще те върнат ако нямаш застраховка и няма как да ти регистрират колата!От тук нататък дали ще отидеш в кат в 15 дневния срок или не всеки сам си преценя!След това съм описал в предния пост какво следва !


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ГО на кола от Англия

Мнениеот icoico » Чет 08 дек 2016 21:18


Аха. Значи правиш ГО, която реално е невалидна, докато не смениш номерата с български. A каква е целта? Наличие на английска ГО, доколкото зная не се удостоверява с някакъв стикер или полица?


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: ГО на кола от Англия

Мнениеот didkoltd » Пет 09 дек 2016 20:56


Написал съм два поста по нагоре ама ти не четеш колега ,че застраховката си е легална и валидна 15 дни след сключването,ако в този срок се регистрира колата и се занесе копие на талона да се впише българската регистрация застраховката си продължава валидността,ако обаче това не стане застрахователя не изплаща нищо в случай на настъпили инциденти!Пред кат застраховката си е валидна за целия срок който е описан в полицата.Не знам обаче сега катаджиите като имат достъп до застрахователите и могат да правят справки какво се случва при евентуална проверка след като са изтегли тези 15 дни ?
Английските застраховки имат полици можеш да си я разпечаташ ако излизаш извън острова или по-точно извън западна Европа ,там си те проверяват по електронен път в движение без да разбереш даже и ако има нещо те спират,ама мисля на теб ти е ясно в Германия е по същия начин !
Ако имаш още въпроси питай ще обяснявам! :th_up


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ГО на кола от Англия

Мнениеот icoico » Пет 09 дек 2016 22:12


didkoltd написа:Написал съм два поста по нагоре ама ти не четеш колега ,че застраховката си е легална и валидна 15 дни след сключването...


Гледай сега. Поставяш ме в положението на Вуте от оня виц, дето казал " ...Аз сега на пушката ли да вярвам или на он@я си работа..." :mhihi :mhihi Изрично е забранено от закона да се сключва застраховка на автомобил, регистриран в друга държава от ЕИП. ГО преди регистрация у нас се сключва при хипотезата, че тая кола няма да излезе от двора на КАТ преди да получи БГ номера. Та полица и стикери може и да си имаш, ама няма кой да ти ги признае, не след 15 дни, а считано от веднага :a045

Освен това, за ГО на немски номера никой не ти търси хартиена полица или стикер(стикери по принцип няма). Приема се, че щом си с валидни немски номера значи си с валидна ГО. Мислех си, че и с английските е така. Аз например от немската ГО още си пазя зелената карта, на която пише, че е валидна до 2020-та година. И ако преди 8 месеца не бях пререгистрирал колата в България вероятно нашенските катаджии нямаше да ми създават проблеми поне до тогава :smile


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: ГО на кола от Англия

Мнениеот ktamen » Пет 09 дек 2016 22:54


Я обясни по-подробно за ГО в Германия, че ми стана интересно.


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: ГО на кола от Англия

Мнениеот didkoltd » Пон 12 дек 2016 20:42


А аз на кого да вярвам на брокера или на теб!Той е брокер ти какъв си ?Ако не работиш в застрахователния бранш моля не коментирай.Всички вече разбрахме ,че четеш закони в несвяст и се изказваш по всяка тема!Но за твое съжаление повечето закони могат да се тълкуват различно,както и в много случай законите си противоречат!То :th_up ва е от мен по темата ти можеш да продължиш с цитатите !


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: ГО на кола от Англия

Мнениеот icoico » Пон 12 дек 2016 21:02


Ама аз да не съм поп, че да искам да ми вярваш :mhihi Информацията е общодостъпна и всеки може сам да си я провери. Впрочем брокерът (грамотността не е задължително условие да станеш брокер :mhihi ) казва:

http://www.broko.bg/faq/za-kolata/grazh ... a-bulgaria

...Ако текущата ви полица изтича докато сте на наша територия не е възможно да сключите нова с български застраховател. Изрично забранено е с чл. 22, ал. 5 на Наредба 49 български застраховел да сключва застраховка гражданска отговорност на превозни средства с регистрация в страна членка на Европейския съюз, Евпорейската икономическа общност, Сърбия, Ардора и Швейцания. Трябва да се обърнете към компания от страната на регистрация.

Ако все пак сте се сдобили с такава полица (поради пропуск в компетентността на издаващият я), покритието по нея не е валидно!...


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: ГО на кола от Англия

Мнениеот garsona » Нед 19 фев 2017 13:39


Аз така едно време си правих с английските номера , и се оказа че е невалидна,реално съм карал на късмет пък и беше бая скъпа 194лв ДЗИ 09.2009год



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта