50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот gergeto » Пет 14 окт 2016 10:50


bread1978 написа:И защо да не се движи????


Защото една гума която 7 години не е сваляна от колата,ни зима ,ни лято -толкова е гума.
Специално Debica Navigator (серията Vector на Good year) става на "камък" и губи сцепление с годините без почти да е износен грайфера.Смених през годините 4 такива гуми .Добри са ,но в крайна сметка минах на зимен и летен комплект.
Няма място за сравнение .особенно при зимни условия ,м/у Debica Navigator Debica Frigo.




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот Mishonti » Пет 14 окт 2016 11:38


Във фейсбук групата - Голф 4 България е достатъчно показателна - през 5 мин се качват Голфове с челни удари - "Ами аз малко със стари гуми бях и пътя мокър".....


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот ktamen » Пет 14 окт 2016 13:21


Mishonti написа:Във фейсбук .....

:mhihi :mhihi :mhihi :mhihi
А ти кво очакваш да напишат? Че са малолетни келеши и не само не могат да карат, но и нямат куража да си го признаят?
На крив к.р вълната му пречи :exclaim


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот Mishonti » Пет 14 окт 2016 14:00


Да бе така е, вие всички сте големи шофьори и нямате проблеми да карате в сняг и дъжд с 10 годишни гуми.
50лв са малко даже. Трябва да ви спират колите от движение.


powerade
Мнения: 1052
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот powerade » Пет 14 окт 2016 14:08


Комплексно е всичко, мога да ти кажа, че гумите отпреди 15 години ги правеха с естествен каучук, а сега слагат някакви синтетични силикони, които изкарват 4 5 години и гумата се напуква като на дрЪт индианец петите. В провинцията имаме ремарке, което е със зимен Файърстон от 96 година, стой само на сянка и се кара рядко. Мога да ти кажа че гумата е в уникално състояние - няма цепки, свежа е и еластична, дизайн няма, все едно с теслата е дялана. Даже по едно време бяха на една Лагуна на задния мост, в кви ли не кръгови е поднасяна, не иска да тръгне задницата и това си му е, само предницата носи. И свиреха на каучук в завоите та се не траеха. Така че всичко е много условно


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот ALESYZ » Пет 14 окт 2016 14:54


Ще ми бъде интересно въз основа на кой член от закона ще ме глобят, ако ме спрат. Поредните вестникарски глупости както всяка година. Нали вносителите трябва да продават.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот vucata » Пет 14 окт 2016 15:13


Aз пък с удоволствие бих нацепил два шамара на такъв Гибон, който кара в сняг и закъса с летни гуми. Не съм длъжен да чакам с часове на майната си някъде по пътищата, само щото някой олигофрен си кара зимата колата с летни гуми. Всяка година едно и също... ТИР-ове закъсали, бусове, автомобили. Как пък аз не закъсах от 2009та година нито един път бе? Ай стига сте ревали. Слагате зимните от 1ви Ноември и това е. Толкова ли е сложно?

Последна промяна от vucata на Пет 14 окт 2016 16:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот IceHeart » Пет 14 окт 2016 16:22


ktamen написа:
IceHeart написа:Българина е голямо мрънкало.

Добре че има и цигани, дето моментално се съгласяват с всичко :th_up

Добре, че има такива като тебе, иначе форумите щяха да бъдат едно скучно място. А така си изразяваш спамерското мнение, и си трупаш цифрички под профила ти. На такива като тебе, не им трябват гуми, нито коли. Седят си цял ден във форума, и си спамят, спамят. Какво да правят.... :mhihi
Плачкайте още във форумите, може пък и да промените нещо.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот golf_td » Пет 14 окт 2016 17:42


To този дето е с летни гуми бива наричан "гибон" , пък тоя дето ще решава проблеми със саморазправа и шамари какъв трябва да е ? - Гибон ? или нещо подобно ? Моите твърдения са на база опит, иначе нямаше изобщо да пиша приказки от 1001 нощ. Карам 7 години с всесезонни гуми дебица навигатор , нямах проблем нито през зимата , нито през лятото. Живея на морето и тука снега е рядкост (вече май е рядкост по принцип). Колата ако се кара съобразно правилника и се има предвид пътната обстановка (тоест съобразяване с по-лошите условия) няма проблем! Освен това всесезонните гуми си имат щампа , на която е обозначено , че важат за 4-те сезона и по никой закон не могат да ми кажат копче - това че гумите са стари е опасно ако има напуквания , износен грайфер и т.н. - ако няма нищо какъв е проблема , моите гуми освен това бяха редовно мазани с гланц за гуми , който подхранва и предпазва , затова е нормално че имаха толкова дълъг живот. И една случка от преди 10 години , когато карах с летни ( не всесезонни!) гуми и се въщах от Бургас към Поморие , един участък , който при нормални условия се взима за около 20 мин. - взех го за час и половина , без да закъсам , по пътя имаше доста закъсали отстрани на пътя с доста по-модерни коли (вероятно и с по-качествени , нови , зимни гуми , поне така се очаква , логично е) . След като бавно , но славно се върнахме в Поморие вече на изхода/входа на града имаше полиция и пътя беше затворен , все пак ни спряха , полицая само ме попита как съм успял да се върна , няма да го забравя това - ми викам голф 2-ка , 1,6 турбо дизел , изобщо не ми погледна гумите , само се усмихна и вика давай нататъка :) Пътя беше наистина ужасен , виелица , която всъщност пръскаше снега от ляво надясно , нищо не се усещаше - къде е пътя , къде е канавката , караш на магия дето се вика - та.. при това запомнящо се пътуване бях с летни гуми и не закъсах. Вярно бая се поизпотих от зор , но така или иначе се прибрахме живи и здрави - 4 човека бяхме.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот golf_td » Пет 14 окт 2016 17:52


А на колегата "мишонти" искам да кажа , че такива като мен изобщо не му пречат , че се движат по пътя - аз си поемам отговорността и за над 120 000 километра с личен автомобил не съм имал проблеми , свързани с опасности поради причина - гуми! Пак казвам - правете разлика между износени гуми , галоши и всесезонни гуми със здрав грайфер и без напуквания! По-скоро помислете за онази друга група шофьори - дето не могат да четат , да пишат , нямат и основно образование , нямат книжки и си карат - те са опасни колега ! , а не такива като мен. Между другото аз карам и пътнически микробус , 9 -местен , с който превозвам деца до 18 години, поверени са на мен, нямам це , нито де категория , изминавам около 200 км на ден.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот vucata » Пет 14 окт 2016 18:18


Ти четеш ли въобще? Или няма какво да правиш и само спамиш? Казвам, че Гибона който кара със летни гуми в преспите и закъса с удоволствие ще му вкарам два шамара, щото 5-10-20-50 коли е 99% възможно да стоят с часове заради него. Някъде да съм казал нещо за всезонни гуми? Карай си с тях на морето, не те спирам! Говоря за Гибоните на които не им пука както за тях, така и за околните. Потенциални убийци олигофрени има ВСЯКА ЗИМА. И при първия паднал сняг се наакват и псуват по общините,че не е чистено и обработено. Е тръгни със сликовете ако искаш на 3-5-10см сняг. Що аз не закъсах нито една зима въпреки тежките условия на северозападна България. Карал съм 2 години и половина всяка седмица по 2-3 пъти до Видин, пък проблеми не съм имал. Ходил съм и до Гоце Делчев всяка седмица и до Кюстендил. Нито единпътна нито един участък буса или баничарката не са закъсвали докато съм шофирал. Ама винаги съм бил готов за ЗИМНИ УСЛОВИЯ. Зимни гуми и вериги, но вериги не съм слагал никога. Единствено съм ВИСЯЛ като цивка точно заради е такива ГИБОНИ селски бекове тарикати с БМВта, Аудита и в общи линии автомобили за по 8-10 000 лева, ама пари за читави гуми подходящи за сезона не е чувал. Слиза по анцуг и шапка и тресе макарите, търкайки ръчички, подсмърчащ и гледа тъпо. Е за това няма да се оправим, щото само някой друг виновен... Ние сме цвете! Нека глобяват, даже от движение да ги спират! Щото и закона е глупав... 1.6 мм грайфер? За къде, за в гаража ли? Е там 4мм минимум и лека нощ за зимата. Щом имаш кола, возиш си гъза до Банско, Велинград и за нова година задълже на вила в прованс, значи за цяла година ше събереш 350-400лева за едни 15ски!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот ktamen » Пет 14 окт 2016 18:34


"Спамерът" написа очевидната истина, че квалификацията на задкормилното устройство е несравнимо по-важна от гумите, ама ти с се засилил яко по надолнището и не можеш да се спреш (сигурно заради гумите :mhihi ) да пишеш, че летните гуми за виновни за всички нещастия по света, включително и за войната в Сирия.


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот anrus » Пет 14 окт 2016 18:37


vucata написа:... Щото и закона е глупав... 1.6 мм грайфер? За къде, за в гаража ли? Е там 4мм минимум и лека нощ за зимата. Щом имаш кола, возиш си гъза до Банско, Велинград и за нова година задълже на вила в прованс, значи за цяла година ше събереш 350-400лева за едни 15ски!


Законът не е глупав, 1.6 mm е абсолютния изискуем минимум. На всяка гума обаче има маркери за минимална дълбочини на грайфера и ако си ги стигнал също подлежиш на санкции. При зимните гуми тези маркери обикновено са 4 mm.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот vucata » Пет 14 окт 2016 18:59


И не е глупав на зимна гума да е едва 1.6мм? Нали се сещаш,че тая гума е на поне 2-3 сезона за да стигне тия километри.... Толкова е и зимна гум! Няма смисъл да се спори,щото ще замине темата в коша. Всеки сам знае как да кара колата си в джунглата, да вози семейството и приятелите си. Личен избор за съжаление....


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: 50лв глоба ако караш с летни гуми по сняг !

Мнениеот ktamen » Пет 14 окт 2016 19:29


4+1,6=5,6мм
Признавам си, че не знам какво значат тези 1,6мм. Някой може ли да обясни откъде докъде се мерят.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта