Регистрационен номер по желание

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Избор на регистрационен номер

Мнениеот stardreamer » Нед 26 фев 2017 15:59


Нормално, а освен това такъв тип номер е платен официално.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12832
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Избор на регистрационен номер

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 26 фев 2017 16:01


Номер кола не кара.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на регистрационен номер

Мнениеот Mishonti » Нед 26 фев 2017 16:40


Zdravko Zankov написа:Номер кола не кара.


По принцип е така. Но хубавия номер придава завършеност на автомобила. Поне за мен.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на регистрационен номер

Мнениеот Stivi » Нед 26 фев 2017 16:59


А ако е някой като мен дето си забравя номера на колата е много полезно ако е "полицейски" :mhihi


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Избор на регистрационен номер

Мнениеот $100 » Нед 26 фев 2017 18:42


Mishonti написа:Виж сега - всички хубави номера се прибират за познати. Където и да се редиш, квото и да правиш и чакаш - все тая. Примерно от списъка можеш да си избереш номер от типа "9050", "4060" и тн. Тези с 3те еднакви цифри или огледалните не са изложени на хартия дори.

Има си общи правила и регламент поне във В.Търново. Пускат се заявления, имат входящ номер. Някой хубав номер може да се запази за свой човек, но чак всички определено не е. В Бургас ако е по-сенчеста организацията може и да е нещо друго. Но тая цена от 40лв ми звучи като 10лв за някой различен от МВР - може би местния началник.


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Избор на регистрационен номер

Мнениеот aliyatin.com » Нед 26 фев 2017 19:03


$100 написа:
aliyatin.com написа:Ноември месец като регистрирах всички номера бяха изкупени!Това за Търговищки окръг.

В първия ден, когато раздават новата серия, трябва да увиснеш рано сутринта пред КАТ. Има маниаци от 5ч сутринта да чакат. Друг въпрос е, че "всички" номера са тия дето са със симетрични цифри. Ако искаш примерно 5813 едва ли ще е изкупен.

Да за симетрични номера става въпрос!Има списъци с тези номера на входната врата на КАТ.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на регистрационен номер

Мнениеот Vlad777 » Нед 26 фев 2017 19:17


geleznia1 написа:Аз като регистрирах моята кола номера който ми се падаше беше 3383 -но бабушкера като го видя и го скри под масата.Даде ми 3384 :beat_butt2

Първо се печатат талоните и след това с талона отиваш да си получиш номера, който са ти отпечатали вече върху талона. Така че тази, която ти връчва табелите е много далече от тези, които реално ги разпределят.


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Регистрационен номер по желание

Мнениеот IceHeart » Нед 26 фев 2017 19:31


Спретнали са си бизнес в КАТ, и си продават номера. НИКОГА не бих дал пари за номер, ако иска да е златен. Винаги при рег. на кола, това е било нещото което ме интерсува най-малко! Просто виждат, че народа си е 'балама' и си правят бизнес. Ако никой не ги купува тези номера, кой ще ги вземе?! Ще ги радават без пари, много ясно. Имах познат работещ в КАТ, и доста нередни неща ми е споделял.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Избор на регистрационен номер

Мнениеот $100 » Нед 26 фев 2017 19:35


Vlad777 написа:
geleznia1 написа:Аз като регистрирах моята кола номера който ми се падаше беше 3383 -но бабушкера като го видя и го скри под масата.Даде ми 3384 :beat_butt2

Първо се печатат талоните и след това с талона отиваш да си получиш номера, който са ти отпечатали вече върху талона. Така че тази, която ти връчва табелите е много далече от тези, които реално ги разпределят.

А кой е казал, че бабушкерата е била там където дават номерата, а не където печатат талоните? 100% е била при талоните - тия с табелите са основно мъже.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрационен номер по желание

Мнениеот Vlad777 » Нед 26 фев 2017 19:38


Ами това е написал колегата, че като го е видяла и го е скрила - значи е била жената, която дава табелите. В софийския КАТ табелите и готовите талони се раздават от 2 жени, на които им ги носят отвътре. Те нямат нищо общо нито с печатането, нито с избирането на номерата.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Регистрационен номер по желание

Мнениеот $100 » Нед 26 фев 2017 21:36


Не ми се рови да видя точните формулировки, но съм почти сигурен, че 3383 е от платените номера (дето ги дават за 30лв). Така че лелята като го е видяла го е отделила, защото знае, че за тоя номер ще дойде някой с документ, че го е платил. Ако случайно не са купени всичките "хубави" номера, което е доста малко вероятно, би могла да го даде на свой човек.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрационен номер по желание

Мнениеот Vlad777 » Нед 26 фев 2017 21:41


Лелята, която ти връчва табелата ти връчва точно тази табела, за която вече имаш напечатан талон в ръцете си. Тя няма как да ти даде който номер реши, а ти дава точно този, който вече пише в талона ти. Т.е. кой номер ще ти даде лелята зависи от това какво са написали в твоя талон, а не кой е грабнала в момента лелята. Тя няма да ти даде нищо друго от това, което вече ти е определено. Така че кой номер ще вземеш - не го решава лелята. Дано ме разбра.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Регистрационен номер по желание

Мнениеот $100 » Нед 26 фев 2017 21:49


Така де - някоя друга леля избира кой номер да пише на твоя талон. Тоя номер е или поредния или конкретно число, ако ѝ оставиш документ, че си платил номер по желание. Или талоните падат готови попълнени от автомат за талони? Говореше се за нова система, която ще дава на случаен принцип номерата, но все още няма такава - кара се поред с изключения за хубавите числа. Само че лелята като събере камара от 20 заявки за нови талони има избор между 20 поредни номера и точно кой на кого ще впише си е нейна работа.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрационен номер по желание

Мнениеот Vlad777 » Нед 26 фев 2017 21:53


Точно така е.

Само, че прочети пак какво е написал колегата и какво съм написал аз:
Vlad777 написа:
geleznia1 написа:Аз като регистрирах моята кола номера който ми се падаше беше 3383 -но бабушкера като го видя и го скри под масата.Даде ми 3384 :beat_butt2

Първо се печатат талоните и след това с талона отиваш да си получиш номера, който са ти отпечатали вече върху талона. Така че тази, която ти връчва табелите е много далече от тези, които реално ги разпределят.
А сега ми обясни как точно се е случило това при положение, че тази, която връчва номерта, не решава кой номер да ти даде...


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Регистрационен номер по желание

Мнениеот $100 » Нед 26 фев 2017 21:57


Във В. Търново отиваш с талона си в един гараж, даваш го на хората с винтовертите вътре, те гледат какво пише, вземат съответните табели и ти завиват. Табелите отиват при тях на камара, а числата които ще пише на твоята кола ги избират при създаването на талона. В София не знам как е - може сам да си носиш ламарините връчени заедно с талона.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта