KAT ще засича средна скорост

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

KAT ще засича средна скорост

Мнениеот VWGT » Вто 11 апр 2017 10:11


Днес колега ми спомена, че КАТ щял да засича вече и средна скорост. Не можах да разбера повече, защото и той толкова е чул, но спомена също, че имало тунел на АМ Люлин, в който системата работела.
Имам представа в чужбина как работят нещата, но нямам идея при нас как ще работят. Някой чувал ли е за това, къде смятат да поставят контрола? На Люлин наистина ли има в тунела такова нещо, на кой тунел? И накрая ... законово ли е или е поредната партенка преди летните пътувания :)




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот Vlad777 » Вто 11 апр 2017 10:49


За момента в закона няма предвидена санкция за превишаване на средна скорост. иначе те могат да си мерят, но само за статистически цели.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот VWGT » Вто 11 апр 2017 11:01


цитирам произволна медия, защото тази новина явно е прясна и днес има много писано по нея
""Миналата година имахме 30 хил. фиша за неспазване на средната скорост", обясниха от КАТ пред в. "Сега". Съдът в Перник е единственият, който има практика по казуса, защото само в неговия регион има подобна система. Справка в решенията му показва, че според съдиите проблем със средната скорост няма.

Устройствата за измерването й се приравняват на останалите технически средства, описани в закона, смята съдът. Пътният участък от магистрала "Тракия", където ще се засича средната скорост, е в района на Пловдив. Той е избран заради големия брой катастрофи там."


аз също не съм чувал за подобно нещо, ама хората вече "имат практика"

В най-големият авто форум у нас има ли някой глобен за средна скорост?


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот Marto_Polo » Вто 11 апр 2017 13:17


Тези на последния тунел на магистрала Люлин в посока София-Перник работят от години. Имам познати с електронни фишове от тези камери за средна скорост.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот Andonov » Вто 11 апр 2017 13:23


А за двете тръби ли има мерене на средна или тази само към Перник?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1638
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот MMX » Вто 11 апр 2017 13:26


Тя средната скорост е такава, че превишава максималната. Примерно минаваш през населено място и ти засичат средна скорост 60км/ч - значи имаш превишение. Ще те глобят, че си карал с поне 10км/ч над разрешеното. За тунела ако има ограничение 70-80км/ч и ти сметнат средна 100 - значи си за глоба. Няма нужда от специални добавки в закона.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот Andonov » Вто 11 апр 2017 13:42


сега разгледах мапса и видях че само в последния тунел София - Перник има различни камери от тези за видеонаблюдение, които най-вероятно са за средната. В другата тръба (посока)няма.
https://www.google.bg/maps/@42.6289528, ... 312!8i6656
https://www.google.bg/maps/@42.6254304, ... 312!8i6656


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот VWGT » Вто 11 апр 2017 14:25


абе то ясно как ще го сметнат, ама доколкото знам, изрично се иска снимка на която ясно да се вижда автомобила, рег номера и показанията на радара. Докато при едно такова засичане няма как да се покаже това на една снимка. Съответно за да е валиден тоя фиш, какво и как пише в него?
Marto Polo гледам е от Перник, да не би само на перничани да пращат такива честитки?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот инжектопляктор » Вто 11 апр 2017 14:40


Това със средната скорост не е нормално, малоумно е и ще спъва трафика. На равен прав път често си позволявам да карам с повече от 90км/ч, докато в града чинно си спазвам ограниченията. С извинение, но това е много пед...стко...
Вместо да оправят пътищата и табелите на тях, те ми нареждат ограничения, че с цялата си наглост и ще ме глобяват.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот icoico » Вто 11 апр 2017 14:48


инжектопляктор написа:Това със средната скорост не е нормално, малоумно е и ще спъва трафика. На равен прав път често си позволявам да карам с повече от 90км/ч, докато в града чинно си спазвам ограниченията. С извинение, но това е много пед...стко...
Вместо да оправят пътищата и табелите на тях, те ми нареждат ограничения, че с цялата си наглост и ще ме глобяват.


Пенчо бре, чети. Смята се средна скорост между двете камери, от началото до края на тунела, в случая с Голфстрийма icon_idea


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот инжектопляктор » Вто 11 апр 2017 15:29


icoico написа:Пенчо бре, чети. Смята се средна скорост между двете камери...

Знаеш ли колко камери за трафик има накацали по светофарите и на всяко селце в обл. Бургас? И колко "преброителни пункта" има?
Тази новина хич не ми допада. От отдавна имах подозрения, че целта на трафик камерите не е само да броят коли.


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот botceto » Вто 11 апр 2017 15:46


Аз имам три глоби на въпросния тунел.Бяха ме засекли три пъти за месец а глобите дойдоха през ден точно преди коледа.Засичат те на влизане и на излизане от тунела.


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот Marto_Polo » Вто 11 апр 2017 16:06


VWGT написа:абе то ясно как ще го сметнат, ама доколкото знам, изрично се иска снимка на която ясно да се вижда автомобила, рег номера и показанията на радара. Докато при едно такова засичане няма как да се покаже това на една снимка. Съответно за да е валиден тоя фиш, какво и как пише в него?
Marto Polo гледам е от Перник, да не би само на перничани да пращат такива честитки?


Камерите са само в едната тръба, тази в посока към Перник. Моя познат с двата електронни фиша е от Перник та знам ли може и само местни да глобяват :mhihi
Иначе най-вероятно правят снимка на входа на тунела с дата и точен час до секунди и такава на изхода и автоматично изчисляват средната скорост. Там мисля, че е ограничена на 80.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот vucata » Вто 11 апр 2017 16:21


Едва ли е така. Преди 2 месеца минахме група мотори през всички тунели с около и малко над 100км/ч, все още не е изревал никой. Номерата на всички каращи се виждат перфектно и са на оригинални стойки.
Тая практика я играят в САЩ по магистралите. Тук мисля, че все още не е вкарана.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: KAT ще засича средна скорост

Мнениеот icoico » Вто 11 апр 2017 16:27


инжектопляктор написа:...Знаеш ли колко камери за трафик има накацали по светофарите и на всяко селце в обл. Бургас? И колко "преброителни пункта" има?
Тази новина хич не ми допада. От отдавна имах подозрения, че целта на трафик камерите не е само да броят коли.


Погледни два поста над твоя преден и ще видиш какви са камерите за засичане на скорост на Голфстрийма(магистралата София- Перник). Различни са от трафик камерите. А че целта на последните не е само да броят коли... ами добро утро :smile Впрочем някой ми беше казал, че в Италия такава система е вързана с ТОЛ- касите. Ако от входната каса стигнеш до изходната по- бързо, отколкото се полага... :death



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта