Форд Фокус проблем-термостат

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
kingralf
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот kingralf » Сря 29 юни 2011 20:05


Колеги, здравейте!
Имам нова кола форд фокус 1.6 16V 1999г. Имам едно питане по една схема за поставяне на термостата.

Термостата така ли трябва да е завъртян както е дадено на схемата? Термостата има дупка с клапа(съчма) на него.




Потребителски аватар
ludiq1918
Мнения: 340
Регистриран на: Вто 03 мар 2009 10:02
Автомобил: Honda Civic
Двигател: D14A2 - 1997
Местоположение: Свищов + други ;)

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот ludiq1918 » Сря 29 юни 2011 20:10


Ами то на схемата която си посочил е дадено как. С пружината към маркуча за големия кръг, и другата част към двигателя.


Потребителски аватар
kingralf
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот kingralf » Сря 29 юни 2011 20:28


ludiq1918 написа:Ами то на схемата която си посочил е дадено как. С пружината към маркуча за големия кръг, и другата част към двигателя.


Да, така е дадена! Но в сервизите се опитват да ме убеждават, че термоста трябва да е на обратно към двигателя(не както е дадено в схемата към радиатора). Смених два термостата както казваха(към двигателя) и нищо не отваря големия кръг! Въпроса е сега да отида в друг сервиз със схемата в ръка и да го сложат така както са го дали или?
Проверена водна помпа сваляна и гледана ок, Продухана система ОК, налягането в с-мата ОК. Шлайфана глава 0,1 ,нови гумички на клапани,нови болтове, нови сегменти.


Потребителски аватар
ludiq1918
Мнения: 340
Регистриран на: Вто 03 мар 2009 10:02
Автомобил: Honda Civic
Двигател: D14A2 - 1997
Местоположение: Свищов + други ;)

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот ludiq1918 » Сря 29 юни 2011 20:36


Щом са го сложили на обратно на схемата и не отваря големия кръг, сам си направи изводите накъде трябва да се монтира за да работи правилно mhihi .


Потребителски аватар
kingralf
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот kingralf » Сря 29 юни 2011 20:42


ludiq1918 написа:Щом са го сложили на обратно на схемата и не отваря големия кръг, сам си направи изводите накъде трябва да се монтира за да работи правилно mhihi .

Да, колега така е! Много си прав но нали знаеш, че като ти повторат няколко пъти нещо дори и да го гледам после на схемата почвам да се съмнявам. Тъпото е, че не мога да го сваля сам защото е под алтернатора и той трябва да се сваля после да се опъват ремъци и т.н. ехх на Полото бяха два болта:)))
Знам, че повечето хора в този форум имат познания и имам голямо доверие на мненията които изказват затова искам да събера мнения и препоръки.
:beer


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 29 юни 2011 20:48


Ходи в сервиза да го сложат като хората Еба ги в леваците ще турат термостата наопаки па после ти си мъчи главата да го обръщаш :beat_butt2


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот aliyatin.com » Сря 29 юни 2011 21:22


Мой колега има същия проблем.Преди 2000км.са му сменяли термостат и сега пак не работел.Да няма нещо в тези термостати?Колата е форд-фокус.


Потребителски аватар
kingralf
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот kingralf » Сря 29 юни 2011 22:24


aliyatin.com написа:Мой колега има същия проблем.Преди 2000км.са му сменяли термостат и сега пак не работел.Да няма нещо в тези термостати?Колата е форд-фокус.


може да е попаднал на дефектен но може майсторите да са объркали нещата! Имам наблюдения в последните месеци, че много майстори (7) не познават добре тази марка. Е може и аз да съм ударил на греда :)))


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот bobidi » Чет 30 юни 2011 9:18


Схемата не е от голямо значение, термочуствителната ампула на термостата е там където са пружините тази част на термостата трябва да е потопена в малкият кръг на охладителната система, иначе незнам как ще се отвори големият кръг.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот stefan4o » Чет 30 юни 2011 9:21


kingralf написа:
aliyatin.com написа:Мой колега има същия проблем.Преди 2000км.са му сменяли термостат и сега пак не работел.Да няма нещо в тези термостати?Колата е форд-фокус.


може да е попаднал на дефектен но може майсторите да са объркали нещата! Имам наблюдения в последните месеци, че много майстори (7) не познават добре тази марка. Е може и аз да съм ударил на греда :)))

Лошото при БГ-майсторите (то всъщност не зная дали е лошо или "лошо"), е че всеки гледа да ремонтира всякакви марки коли. А при някои има специфични особености, които ако не си се сблъсквал с тях, няма как да ги знаеш. Т.е. те се учат понякога на клиентските автомобили. Аз лично съм предубеден към майсторите, понеже при последната ми среща с такива се опитаха да ми обяснят, че на ск. механизъм в купето на Мк2 се чупела пластмаса, за да може да влиза 5-та скорост (когато се премине от 4 към 5-степенна кутия). Ами не се оказаха прави, нищо не троших и пак стана :beer


Потребителски аватар
kingralf
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот kingralf » Чет 30 юни 2011 11:58


bobidi написа:Схемата не е от голямо значение, термочуствителната ампула на термостата е там където са пружините тази част на термостата трябва да е потопена в малкият кръг на охладителната система, иначе незнам как ще се отвори големият кръг.

Значи не си съгласен с дадената схеми и мислиш, че трябва да е завъртян към двигателя? Добре де питам се тогава защо е даден така? Смених два термостата поставени обратно на дадената схема, както казваш (майсторите така са ги сложили) големия кръг отваряше на място, а в движение не! С-мата е ок писъл съм помпи, продухване и т.н.


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот bobidi » Чет 30 юни 2011 12:17


Не казвам че не съм съгласен със схемата, а как би трябвало да е ориентиран термостата.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот Mihailov78 » Чет 30 юни 2011 13:06


Логично е както ти казаха колегите биметалния ключ (пружината) да е към малкият кръг (блока на двигателя). Защо ли е така? Когато в малкия кръг водата достигне 90 градуса, термостата се отваря и пуска водата към радиатора (големия кръг). Нещото което следи колко градуса е водата в малкия кръг е тази пружина която виждаш на термостата. Ако я обърнеш на обратно (да сочи извън мотора, както е показано на рисунката дадена от теб), то термостата няма как да "разбере" кога водата в мотора е достигна 90 градуса и няма да се отвори.

По повод това, че термостата не ти отваря в движение си мисля, че си купил кофти марка термостат или имаш въздух в системата. Какъв си купувал?

Ето ти снимки за смяна на термостат от руски форум за "Фокус":

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Все пак за да си 100% сигурен попитай феновете на Форд в техния форум (все някой го е сменявал): http://www.clubford.org/forum/


Потребителски аватар
kingralf
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот kingralf » Чет 30 юни 2011 13:56


Mihailov78 написа:По повод това, че термостата не ти отваря в движение си мисля, че си купил кофти марка термостат или имаш въздух в системата. Какъв си купувал?

Ето ти снимки за смяна на термостат от руски форум за "Фокус":Все пак за да си 100% сигурен попитай феновете на Форд в техния форум (все някой го е сменявал): http://www.clubford.org/forum/


Колега, четох форума без да обиждам колегите от форд ама слаба работа.
Относно термостата е от Мото Пфое уж оригинален същия какъвто е на снимката започва да отваря 74С на 89С е напълно отворен. Освен да смена отново термостата с нов?
Не знам защо но ако имате и човек който работи с марката ще съм доволен да разбера :)
колега може ли малко повече инфо за снимките. Обърнах нета на горе с краката и едвам намерих тези схеми. Колега дай малко повече инфо за този руски форум :)

Благодаря!


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Форд Фокус проблем-термостат

Мнениеот Mihailov78 » Чет 30 юни 2011 14:53


На моите коли слагам Vernet, никакви проблеми не съм имал. Въпреки, че някой не одобряват тази марка. Пробвай с такъв ако искаш (гледам руснаците такъв са снимали). Около 10-15 лв са.

Ето я темата от техния форум, 16 страници са писали за твоя термостат :lol:

:arrow: http://ffclub.ru/topic/41180/jump_480/#comments


Форума е специално за твоя модел и ми се вижда добър ако отбираш руския.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта