Помогнете да подкараме едно BMW 318 tds

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Помогнете да подкараме едно BMW 318 tds

Мнениеот passat_rs » Пет 16 авг 2013 14:24


Здравейте. Първо се извинявам за пуснатата тема ако мястото и не е тук моля някой да я премести. Така взех едно BMW 318 tds май E36. Бараката е на баджанака а той е в чужбина. Колата не е палена от миналата година май месец. Акуто мъртво сложих моя от пасата и след половин час въртене запали от раз :) и така цяла седмица, пли трудно реди цилиндри един по един (в нета има писано за същото но там температурата е -20 тук казуса е същия но при +37 градуса) Днес сутринта въобще не запали пуши сивкав пушек прекъсва педала на газта не реагира, мени обороти 750-1000 чатър-патър и гасне. При повторен опит так същия филм. И така до преди малко та може ли да ме насочите малко кое ба барам на тоз предкамерен трактор с мозак за да го запаля и да го занеса на диагностика. Пасата имаше подобен проблем и взе че излезе горивен филтър, ма на туй бмв нищо не му разбирам затова ва умолявам дайте насоки аз имам ЧУК и БРАДВА. Благодаря че ме изслушахте.




Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Помогнете да подкараме едно BMW 318 tds

Мнениеот passat_rs » Пет 16 авг 2013 20:45


Така да си радвижа малко темата :mhihi След обстоен оглед (с брадвата) се стигна до извода че горивноя филтър е празен. Гно-то смуче но не успява да напълни филтъра. И открих излишна тръбичка под всмукателния колектор който или немеца забравил да свърже някаде или не колата а БМВ-то му писнало то него и решило да го откачи. Заключения неясно :screwy


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помогнете да подкараме едно BMW 318 tds

Мнениеот AmW » Съб 17 авг 2013 7:31


И в крайна сметка запали ли тоя шкаф


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Помогнете да подкараме едно BMW 318 tds

Мнениеот passat_rs » Съб 17 авг 2013 8:13


не изгоряла помпа в резервоара


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помогнете да подкараме едно BMW 318 tds

Мнениеот alexx » Съб 17 авг 2013 10:42


:hahaha
AmW написа:И в крайна сметка запали ли тоя шкаф



точно щях да ти пиша за филтър или нещо около нафтата


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Помогнете да подкараме едно BMW 318 tds

Мнениеот passat_rs » Нед 18 авг 2013 19:31


Днес смених помпата и запали от раз. Ма ми се струва много мудно туй BMW То ако всичките вървят така нямат никкав шанс срещу пасата.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Помогнете да подкараме едно BMW 318 tds

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 18 авг 2013 19:34


318-ката кимур, толкова си може! С пасата ще си я пердашиш макър, че си 90 коня! Но вече с 525 дизела нямаш шанс, от 3-та нагоре ще си играе с пасата! Но щом си го подкарал тоя шкаф пак добре :mhihi


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: Помогнете да подкараме едно BMW 318 tds

Мнениеот passat_rs » Пон 26 авг 2013 14:13


Такааааа днес се върнах от почивка бях в Бяла с BMW-то :mhihi. Та след има няма 400 км. (толкова излиза през Варна) тоя шлеп ми даде 6 разход на отиване и 7 с климатик на връщане :screwy. А как изпреварвах : не питайте. На отиване събота сутринта на магистралата един пич с черно венто ме чака половин час да се прибера на платното си ма евалла не ми показа (пръсче :mhihi ) та не си купувайте 318 TDS :death


Потребителски аватар
Black-diamant
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 14 май 2013 16:06
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 2.0 115hp

Re: Помогнете да подкараме едно BMW 318 tds

Мнениеот Black-diamant » Пон 26 авг 2013 17:36


Имал съм 318ТДС и мога да споделя, че това е най-мудният двигател, който някога съм карал. Изобщо не може да се сравнява с ТДИ 90 коня, нито с който и да е дизел 90 коня, какво остава пък с 90 коньов бензин. Карал съм го и в купето на "компакт", който е лек като тегло и положението също беше трагично. Освен това, защото е много слаб, смесеният разход, който даваше, беше около 7 на 100 нафта. Излишно е да споменавам, че при баир на магистралата умираше, както и при пускане на климатик и товар. Дори хората в БМВ-форума недоумяват как е възможно да има толкова слаб мотор /въпреки че по каталог въртящият му момент не е толкова малък - поредното доказателство че въртящ момент без достатъчно коне само създава субективно чувство на тяга и толкова/. Положението се подобрява с чип, иначе в сток състояние просто е пълна трагедия.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта