Има ли смисъл и ефект от подобни "подобрения"?-сни

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Жоро
Мнения: 418
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Има ли смисъл и ефект от подобни "подобрения"?-сни

Мнениеот Жоро » Вто 16 дек 2008 19:54


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Мнениеот mr_bush » Вто 16 дек 2008 20:03


Еми щом го правят хората ;) значи има смисъл :)


Потребителски аватар
Бързият
Вечен БАН
Мнения: 1778
Регистриран на: Пет 12 яну 2007 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Мнениеот Бързият » Вто 16 дек 2008 20:06


От това на първите снимки ако караш на газ ще доведе само до проблеми .А от втория "тунинг" мисля че проблемите ти ще дойдат зимата .


Потребителски аватар
plamen032
Мнения: 763
Регистриран на: Нед 23 юли 2006 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот plamen032 » Сря 17 дек 2008 21:09


Аз съм с отворена кутия в комбинация със спортен филтър. Разликата според мен е голяма в +. Ако имаш газ обаче става мноооого лошо.. Ще ти трябва доста голям изпарител, защото при по-висока скорост ще се получава голямо обедняване на сместа. Ако изпарителя ти е малък е възможно заради обедняването да не можеш да вдигнеш повече от 120- 130кмч. А да и както се сещаш ще трупа мнооо грешки на газ ако нямаш емулатор. Тва е


Потребителски аватар
djofar
Мнения: 278
Регистриран на: Сря 04 юни 2008 12:34
Автомобил: Golf 4 GTI
Двигател: 1.9TDI ARL 2003
Местоположение: щата Монтана

Мнениеот djofar » Чет 18 дек 2008 15:54


а аз съм с надупчена кутия от долу цялата и съм с панелен спортен филтър и съм на газ и върви на пушка е да качи ми 2-3 литра газ отгоре сега зимата ама вървенето си е на 6 :wink:


Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Мнениеот designer1 » Пет 19 дек 2008 11:13


Колегата Жоро би ли споделил от къде докачи тези снимки ако можеш да дадеш и линка. Живо се интересувам как да си оправя кутията , след газ демиджа?


Потребителски аватар
Жоро
Мнения: 418
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Мнениеот Жоро » Пет 19 дек 2008 18:15


Напиши в Гуглето,в търсене на изображения,например,"airbox modifications" или "cold air setup"... и ще се чудиш накъде да гледаш,или,за да не те затрупа с много теми напиши нещо по-конкретно-примерно "airbox modification of vw mk3 gti" или "of simos" както е в твоя случай...А по темата - любопитен съм какво ще се случи с по-пряк достъп на въздух до кутията,т.е. с някаква тръба срещу посоката на движение,но на моята кола няма място и начин как да стане,мислих го с гофриран маркуч,който обаче идва много дълъг и се губи идеята за директно постъпване на студен въздух.А и за какъв студен въздух говоря като картерните ми газове са си вкарани в смукателния колектор,изваждах ги,извеждах ги чак долу под купето и пак мирише,когато колата работи на място с включено парно,а пък всеки ден си возя и децата.Пича с рязаната кутия (от снимките) твърди,че тръбата на Бернули е ненужна тъпотия,аз знам,че тая тръба би трябвало да ускорява въздушния поток,а и се използва и завихрянето на въздуха от гумата в подкалника,пробвал съм без нея-колата реагира малко по-живо при рязко подаване на газ,но смуче топъл въздух...


Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Мнениеот designer1 » Пет 19 дек 2008 20:04


Ефект :stll think: може и да има, но по вероятно и като цяло ще се получи, влагане на много средста (има няма 20-30лв. :) ) и загуба на време за едва доловим резултат. Но аз ще се фърлям в подобен проджект щото с тези ВИК тръби дето съм маскирал "спиртния" филтър не ми харесва :xaxaxa
Четох малко "Офф-топик" бисери и още ме носи :)
Другото което си го мисля от бая време е да си купя кав ще да е десен двусекционен фар , да му изтарбуша дългата светлина и да оформя нещо като фуния там и с маркучи към конусния филтър. Ама сега ми е студено евентуално напролет.
Нещо подобно на това дето са сторили с левия фар в случая:
http://www.turnermotorsport.com/image/body/body_hlducts_lg.jpg


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Мнениеот moimoimoi » Нед 21 дек 2008 22:27


преди време на голф 2 с карбуратор бях свалил да чистя десния фар и карах малко без него и понеже тръбата на всмукателния колектор се намира зад тоя фар и забелязох сследния ефект:
при скорост по голяма от 50-60 км при спускане или изключена скорост колата гаснеше-предполагам много въздух влизаше и сместа обеднява,същия ефект имаше като изкарах една тръбазад решетката
според менщом се увеличи дебита на въздуха трябва да се увеличи и подаването на гориво


Потребителски аватар
titanium69
Мнения: 110
Регистриран на: Сря 05 ное 2008 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли смисъл и ефект от подобни "подобрения"?-сни

Мнениеот titanium69 » Пет 20 фев 2009 23:01


според мен ако направиш само това с жъздуха файда няма
но ако си барал и колата си има нужда от повечко въздух това е друг въпрос


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Има ли смисъл и ефект от подобни "подобрения"?-сни

Мнениеот keymaker » Пон 23 фев 2009 21:15


на пасатора съм махнал само фуниите на входа и изхода на кутията без да я режа определено има ефект някакси мотора работи по-мазно и се ускорява по-добре . След доцентроване на изпарителя и на газ има същия ефект.


Потребителски аватар
pecko1
Мнения: 38
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли смисъл и ефект от подобни "подобрения"?-сни

Мнениеот pecko1 » Чет 26 фев 2009 20:07


Колеги видях на една Хонда CBR преди кутията с филтъра още една кутия празна.За по-бързо дърпане на въздух първоначално.Та дали ще има ефект и при нас.Мисля да пробвам ама сега нямам време.Кажете си мнението.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта