Как да си полираме джантите.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
koko_GTI
Мнения: 1243
Регистриран на: Вто 19 апр 2005 12:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот koko_GTI » Сря 24 юни 2009 16:57


dj_runner написа:Хиляди благодарности на доктора , здравейте и от мен , искам тези джанти на фиг.1 да ги полирам и после да ги боядисам черни с червени ленти . Първо искам да си купя , някаква бормашина с ръчни обороти (дайте съвет за марка) . Второ с тези джанти изопщо има ли смисъл да си играя ? И ако прочета всичко от начало в темата ще има ли някакъв ефект или само губене на време ? :deal

фиг.1
Изображение

черни с полирани бордове ще станат невероятни.




Потребителски аватар
doktora_gti
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 392
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 10:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот doktora_gti » Чет 02 юли 2009 23:24


koko_GTI написа:
dj_runner написа:Хиляди благодарности на доктора , здравейте и от мен , искам тези джанти на фиг.1 да ги полирам и после да ги боядисам черни с червени ленти . Първо искам да си купя , някаква бормашина с ръчни обороти (дайте съвет за марка) . Второ с тези джанти изопщо има ли смисъл да си играя ? И ако прочета всичко от начало в темата ще има ли някакъв ефект или само губене на време ? :deal

фиг.1
Изображение

черни с полирани бордове ще станат невероятни.

Трудно ще станат така както си писал...... :idea:Бордовете се полират и търкат трудно във вътрешния им край :!:


Потребителски аватар
Garchev
Мнения: 284
Регистриран на: Съб 28 юни 2008 10:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот Garchev » Нед 05 юли 2009 19:25


Айде малко Ъп на темата и от мен :D Днес започнах полирането на оригинални джанти от Голф 4 ... Цял следобяд свалях боята със някакъв Removal и след това ги минах на 150 водно за да падне и грунда.. Доста търкане пада, но ще се получи (дано).
Утре продължаваме :arrow: :Mr Green Fun


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот passat123 » Нед 05 юли 2009 20:52


Супер чакаме крайния резултат !


Потребителски аватар
Garchev
Мнения: 284
Регистриран на: Съб 28 юни 2008 10:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот Garchev » Пон 06 юли 2009 0:36


Колеги дайте идеи на Фотошоп, коя част от джантата да бъде черна ?! :roll: Понеже няма да се полира всичко


Потребителски аватар
negodnika
Мнения: 891
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 10:13
Автомобил: Golf MK II GTI+GL
Двигател: PB+EZ
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот negodnika » Пон 06 юли 2009 7:35


Някой ако знае къде в София има смивка на Body(на доста места търсих включително в Бриколаж) или да каже кое върши работа, защото с терминатор нищо нестана :evil:


Потребителски аватар
sharo_83
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 01 авг 2007 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот sharo_83 » Пон 06 юли 2009 19:28


Това също е много добро и е на същата цена :да:
Изображение


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот martineli » Пон 06 юли 2009 22:11


колега мисля че ако полираш само лъчовете а останалата част къде е междулъчовете и назаде джантата я направиш черна ше стане смъртоносна


Потребителски аватар
Garchev
Мнения: 284
Регистриран на: Съб 28 юни 2008 10:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот Garchev » Вто 07 юли 2009 10:34


И на мен това ми се въртеше в главата :mrgreen:


Потребителски аватар
gospodinoff
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот gospodinoff » Вто 07 юли 2009 22:09


здр от вчера имам голф 3 и това ми е джантата, искам да я полирам обаче нищо не разбирам и очаквам съдействие от ваша страна почетох тук из форума и разбрах 4е трябва да я мина с някакви шкурки и после да я полирам, обаче нямам представа кви то4но да бадат може ли малко по подробно кви шкурки точно и това за пастирането и как се нанася
nova.jpg


Благодаря предварително :да:


Потребителски аватар
galyaradeva
Мнения: 645
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 20:42
Автомобил: Vw Caravelle 1998
Двигател: VR6-140hp
Местоположение: Ямбол-Норвегия
Контакти:

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот galyaradeva » Сря 08 юли 2009 18:00


http://www.polirane.com/djanti.html

Хората си знаят работата не им вземайте хляба...
Да да да знам каде пиша :mrgreen:


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот jonn_krissy » Сря 08 юли 2009 18:49


martineli написа:колега мисля че ако полираш само лъчовете а останалата част къде е междулъчовете и назаде джантата я направиш черна ше стане смъртоносна



:да: С две ръце сам ЗА това предложение :да:


Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот chefo_ » Пет 10 юли 2009 1:32


Garchev написа:Колеги дайте идеи на Фотошоп, коя част от джантата да бъде черна ?! :roll: Понеже няма да се полира всичко

ВЪТРЕШНАТА!!!!МЕЖДУ РЕБРАТА! ЩЕ СТАНЕ :screwy
8)
Знам за големите букви моля не мис е карайте!


Потребителски аватар
M1LEN
Мнения: 125
Регистриран на: Нед 15 фев 2009 17:11
Автомобил: GOLF mk2
Двигател: SB 1991
Местоположение: Благоевград

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот M1LEN » Пет 10 юли 2009 13:39


Ето една джанта вече е готова.


Потребителски аватар
Snake0ne
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 26 дек 2007 14:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си полираме джантите.

Мнениеот Snake0ne » Пет 10 юли 2009 14:30


Здравейте колеги. Дойде време и аз да се включа в темата след доста време. Доста дълго си търсех джантите, които исках за моята Jetta II(BBS RM). Та след толкова време накрая намерих един комплект BBS RM 012 двукомпонентни. Дори не са на 100% оригинални, тъй като са с друг модел капачки :evil: Джантите бяха цялостно боядисвани с бордовете с болчетата и не съм имал представа какво ме чака след започване на работата. Доста изчетох във форума кой какви проблеми има при работа и се оказва, че при всеки един излизат различни. Аз нямах никакви проблеми с болчетата. Развиха се без проблем. Но след свалянето им проблемите започнаха да излизат един по един. Някой от предишните собственици явно също ги е разглобявал, незнам с каква цел и при сглобяване е използвал от червения огнеопорен силикон, с който се мажат гарнитурите по двигателите. Започна ада с разглобяването. Мъчих ги по какви ли не начини и накрая ми дадоха съвет да пробвам с надуване на гумата докато не се отлепи ринга. Е да ама на двама гумаджии за малко да им спрат сърцата след отлепянето на две :bishop . Взрива си е поптресаващ. Както и да е живи и здрави са хората след това опасно начинание, започнах с свалянето на боята. Както доста хора тук казаха терминатора е жив т****! Още повече, че при мен слоевете боя са няколко и най-отдолу кит и лак. Пробвах ги на песъкоструйка ама ми се струва, че доста се нараняват. Дадоха ми и един друг съвет с пистолет за горещ въздух да напукам боята. Наистина е ефектно ама само за боята. Кита непомръдва с него. Тук изкочи и поредния проблем под боята на две от джантите. Едната има заварка а другата 1 2 мм драскотина по борда. Та да ви питам какво мислите по въпроса. Такива бордове нови продават ли се или знаете ли от къде мога да намеря 2 броя втора ръка може да са и по широки. Имам един въпрос към Rieger-GTO. Четох, че твоите джанти са имали заварка и си ги полирал. Има ли нещо по специално при процедурата?
Иначе среди са ми готови и си чакат полираните бордчета. Болчетата са ми в лошо състояние. Заоблени са им главите и отгоре са пръскани с боя. Намират ли се такива болтове по магазините? И въпрос към останалите колеги, които са разглобявали джанти срещали ли са подобни проблеми с разглобяването. Ето малко снимки :arrow:
Изображение
Изображение



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ПАЧО-80 и 32 госта