Ремонт на централното заключване на капачката на резервоара

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Ремонт на централното заключване на капачката на резервоара

Мнениеот deversant » Пет 18 сеп 2009 20:20


В тази тема ще опиша един много успешен ремонт на вакумното централно заключване на капачката на резервоара на vw polo 6n/гoлф 3/пасат/джета/ауди А3(може би и на други модели)!Същият е и принципа на деиствие на 5-тата врата на Поло 6н/голф 3....
Парт номера на частта 6N0 862 160А , за Голф 3 е 1HО 862 160A.
Ето и снимковият матерял където всичко съм описал.
(понеже горното телче прокъса биберона,го махнах заедно със свинската опашка.И остана само долу в основата.Горният краи трябва да бъде отрязан равно,че да не тръгне да се цепи надолу!)Шишенцето струва приблизително 2лв.Неискам да правя някаква рекплама,но на това попаднах в нета!
http://zoomagazin.eu/index.php?clear=1&cat=195&cat1=214
Успех на всички колеги!

Последна промяна от deversant на Съб 19 сеп 2009 9:34, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Ремонт на централното заключване на капачката на резервоара

Мнениеот deversant » Пет 18 сеп 2009 20:46


:applause:


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Ремонт на централното заключване на капачката на резервоара

Мнениеот Krasi » Вто 22 сеп 2009 21:41


сърбал съм тая попара, браво, решението е страхотно, поздравления за твоята находчивост колега :applause:


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Ремонт на централното заключване на капачката на резервоара

Мнениеот Koksan » Сря 30 сеп 2009 12:23


Евала за идеят ... когато този проблем възникна при мен го отстраних с 3 балона един върху друг .. но при теб се е получило наистина модерна работа :)
:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:


uki
Мнения: 42
Регистриран на: Чет 26 юли 2007 15:49
Автомобил: GOLF 3 TDI
Двигател: AHU089446
Местоположение: Берлин-Германия
Контакти:

Re: Ремонт на централното заключване на капачката на резервоара

Мнениеот uki » Вто 06 окт 2009 15:47


Браво колега.Не бях се сетил за биберон,как съм пропуснал.Какво ли не ползвах от дебело балонче до презерватив,но всичките грамнаха за ден,два докато не се сетих за едни малки маншончета подобни на тез дет ги има на каретата.Е все пак ги имах на работното си място...


Потребителски аватар
zariben
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 04 окт 2010 6:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Ремонт на централното заключване на капачката на резервоара

Мнениеот zariben » Съб 15 окт 2011 21:11


Трябва ли да ми се заключва капачката на резервоара с централното заключване и ако трябва къде да търся проблема? Модела на колата е 6N2. Благодаря предварително!


Потребителски аватар
gochev
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 07 дек 2009 17:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Трявна

Re: Ремонт на централното заключване на капачката на резервоара

Мнениеот gochev » Съб 29 окт 2011 2:22


zariben написа:Трябва ли да ми се заключва капачката на резервоара с централното заключване и ако трябва къде да търся проблема? Модела на колата е 6N2. Благодаря предварително!


Ами по принцип трябва колега ако не се заключва капачката на резервоара с централното заключване отваряш капачката и трябва да стърчи едно като шило ако не, махаш от страната на капачката стопа и трябва да има помпичка между калника и купето ако не намериш значи ти трябва помпичката която търсиш е на цената от 15-20лв. втора рака


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Ремонт на централното заключване на капачката на резерв

Мнениеот D1D00 » Пон 07 сеп 2015 18:21


И при мен спря да се заключва тая капачкта :neutral . Интересното е че като отключвам колата отзаде в багажника машинката издава някакъв шум първоначален и това продължава 1 минута после шума спира. Проблеми с отключване и заключване на вратите нямам, освен че капачката не се заключва, а преди се заключваше. Съмнява ме някъде дали има спукано маркуче, и когато ми остане малко свободно време ще огледам какво е положението. Инъче колеги, пречи ли му нещо че тая машинка в багажника издава тоя шум при отключване, има ли вероятност да се прецака нещо... :rolleyes


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Ремонт на централното заключване на капачката на резерв

Мнениеот 1z » Сря 09 сеп 2015 6:32


Провери на отворена вратичка на капачката дали се движи шилото когато заключваш ,ако не се движи търсиш проблема от компресора (черният долу дясно в багажника )към машинката с шилото на вратичката ,проблема може да бъде самото мъркуче,маншончето ,или спукана пласмаса на машинката .Ако на отворена вратичка се движи шилото а на затворена не заключва трябва да си изкривиш металното ухо в което влиза шилото така че да е точно срещу шилото (когато се опита някой да ти краде горивото го изкривява за да може да отвори вратичката )



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта