Как да се предпазим от крадци?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
kamus11
Мнения: 851
Регистриран на: Съб 05 май 2007 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kamus11 » Нед 22 юли 2007 10:50


абе кво говорите ......мен вчера ми откраднаха мигачите на калниците .....ебати циганската история ........никога нямя да се оправиме




Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Мнениеот mr_bush » Нед 22 юли 2007 21:12


Dobromirski написа:
wili98 написа:ГПС в един гараж и изстиваш..
камера и да имаш кво..ще видиш.. некви непознати мутри..

Конкретен случай :
Един приятел отива на басейн a GSM-ма му нов и скъп. ....че ГСМ-а се намира в еди кое си село ! А познайте дали не си намери колата :wink:


Вече си ги оставам и аз как са ми три ше си оставам по един в колата :P


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Мнениеот G3 » Нед 22 юли 2007 21:19


faint написа:
nii написа:моята няма ключалки (махнати, дупките са китнати/боядисани).
оставена е ключалката на багажника за всеки случай ако ми падне акумулатора.

и имал ли си до сега проблем?
ако говорите за голф2/3 безмисленое да се прави това


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

:)

Мнениеот lubo007 » Нед 22 юли 2007 21:24


Dobromirski написа:
wili98 написа:ГПС в един гараж и изстиваш..
камера и да имаш кво..ще видиш.. некви непознати мутри..

Конкретен случай :
Един приятел отива на басейн a GSM-ма му нов и скъп. За да не го "подари" на някой го оставя в колата (в багажника под стелката барабар с протмонето и документите).Решава да си ходи обаче за съжаление разбира, че вече някой си е тръгнал с колата му :evil:
В полицията освен за колата се оплаква са ГСМ-а а той дава свободно :!: От полицията се обаждат в М-тел и ония казват, че ГСМ-а се намира в еди кое си село ! А познайте дали не си намери колата :wink:

а дали става със всички модели телефони!? :?:


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Dobromirski » Пон 23 юли 2007 8:30


За конкретният случай- няма значение какъв е телефона, М-тел могат да видят картата към коя клетка се е закачила. Лошото е, че на теб това инфо няма да ти го дадът. Единствено на полицията или ако си връзкар. Телефона обаче трябва да е "online" !


Потребителски аватар
gstoyanov
Мнения: 198
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gstoyanov » Пон 23 юли 2007 9:44


Dobromirski написа:За конкретният случай- няма значение какъв е телефона, М-тел могат да видят картата към коя клетка се е закачила. Лошото е, че на теб това инфо няма да ти го дадът. Единствено на полицията или ако си връзкар. Телефона обаче трябва да е "online" !

:) Освен това едно е да търсиш непозната кола в село, където трябва да провериш 50 къщи, повечето от тях направо от улицата се вижда къде какво има, а друго си е в градът, където в диапазона на въпросната клетка има 50 блока с няколко стотин закрити гаража ;)


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Dobromirski » Вто 24 юли 2007 6:50


Така е колега, съгласен съм с теб. Но обикновенно се знае кой пипа! На мен ми е достатъчно да ми кажат в кой квартал на Плевен се намира колата и ще знам кой си е харасел :twisted: .В противен случай невидението е ГОЛЯМО. Именно за това казах преди за комбинацията от GSM+GPS който да "плюе" координатите на колата с SMS ако някой я кара "неправомерно". Така поне ще знаете къде е била "видима" за последно докато я натикат в някой гараж.


Потребителски аватар
OldSchoolPassat
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот OldSchoolPassat » Вто 24 юли 2007 19:46


gstoyanov написа:
Dobromirski написа:За конкретният случай- няма значение какъв е телефона, М-тел могат да видят картата към коя клетка се е закачила. Лошото е, че на теб това инфо няма да ти го дадът. Единствено на полицията или ако си връзкар. Телефона обаче трябва да е "online" !

:) Освен това едно е да търсиш непозната кола в село, където трябва да провериш 50 къщи, повечето от тях направо от улицата се вижда къде какво има, а друго си е в градът, където в диапазона на въпросната клетка има 50 блока с няколко стотин закрити гаража ;)


Хаха баси заблудата, наскоро хванаха едно типче в Пловдив дето продаваше крадени телефони по форумите, ушев знае къде сме във всеки един момент, нали тоя сигнал не седи вързан на една клетка само, 2-3, разлика в сигнала, триангулация - и ей го къде е лицето хикс :) Милицията си знае работата


Потребителски аватар
russonera
Мнения: 1121
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот russonera » Пон 06 авг 2007 11:34


Няма спасение :(


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Пон 06 авг 2007 12:19


Smile Милицията си знае работата


Може да си я знае ама дали я върши?Преди известно време ми разбиха гаража,като отидох в полицията ми казаха,че няма смисъл да идват да пишат протокол все пак един дойде и установи,че вратата е разбита :banghead: :screwy


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Мнениеот dandan » Сря 08 авг 2007 22:45


Ето и една реализирана идея. Купувате си пейджър от тези дето се свързват към алармите само че няма да го свързвате с алармата ами като самостоятелно устройство към ключетата на вратите. Така при всяко отваряне на врата се излъчва сигнал и ако приемника е включен се разбира че някой вече е в колата.Може като опция да се сложат ключета и на багажника и предния капак.
За да се позабави и да не отпраши докато идете се монтира и нещо допълнително- скрит ключ,имобилайзер или нещо др.
Така устройството си работи независимо от алармата и е доста сигурно.
Естествено при това ще регистрира само при отваряне на врата(багажник), но за тези пари...
Може също така да се направи да работи не само като независимо устройство ами и от алармата.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 08 авг 2007 23:37


dandan написа:...Така при всяко отваряне на врата се излъчва сигнал и ако приемника е включен се разбира че някой вече е в колата.Може като опция да се сложат ключета и на багажника и предния капак. За да се позабави и да не отпраши докато идете се монтира и нещо допълнително- скрит ключ,имобилайзер или нещо др. ...

Аз, си свалях акумулатора на старата си кола, нощно време и когато не я карах. И това ме спасяваше до голяма степен. Но пак ме глозгаха разни наркоманчета или квартални джамбази. Даже комшии са хващали някой от тях и му теглили един бой. Но файдата никаква. Аз ако гепна някой бих го завързал за някое дърво, така че да не може лесно да се отвърже, и бих го намазал с мед. След това мравките ще му е**т бойната слава. :evil: :twisted: .

Иначе много по-добре да се вземат каквито е възможно мерки да го забавят. А колко то повече се бави, толкова повече има шанс да бъде хванат или да се откаже. Няма смисъл, от пищящи и врещящи аларми. Много по-добре е т.нар. тихо известяване. По някакъв начин да сиглнализира на собственика че има човек в колата. Идеята с GSM или пейджър е добра стига да се направи грамотно. В колата могат да се монтират на скрити места малки акумулатори, които да се зареждат от инсталацията на колата и да захранват GSM, пейджър, или каквото и да е друго проследяващо устройство, за няколко дни, че и седмица и повече време. А докато ги открият и обезвредят ще мине известно време. Ако въобще се сетят. Повечето са един охлюви нямам думи... Полицията ако си вършеше добре работата и им заложи няколко капана ще се изловят като мишки...


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Мнениеот dandan » Чет 09 авг 2007 7:15


Каквото и да се направи, няма 100%гаранция за защита на автомобила. Не знам как стои въпроса със застраховките но ми се струва че и там няма покритие на всички щети.


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Чет 09 авг 2007 8:36


Винаги ми се е въртяла зловещата идея : :twisted: да сложа една водопроводна тръба под седалката с малко барут и една свещ за кола свързана към бобината :wink: може и направо някакво електромагнитче за спусък и стандартен ловен патрон .... няколко нули там..... насочена нагоре .... ...ама пусто е зор достатъчно сигурен начин да не си изпатиш сам ...както пред иизвестно време един поляк бил направен на решето от една от 12 те автоматични негови охранителни системи , монтирани на места по фермата му ... :lol:


Потребителски аватар
russonera
Мнения: 1121
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот russonera » Пет 10 авг 2007 23:46


отговорът е каското.
Ама и това не е спасение до някъде.Не ти връщат всички похарчени пари по колата. :(



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: borisfx, fur1ous, miro_hack и 28 госта