Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот xalerrelax » Сря 21 апр 2010 11:39


Даскале кажи как стои проблема с КАТ.Колега от Бургас беше споделил,че правят проблеми.Отделно кажи колко намаля осветеността това фолио(мисля,че те си имаха някакви проценти),има ли некакъв документ това фолио.Смисъл евентуално да обориш "органите",ако се налага.
Да напиша това ме провокира това,че много ми харесва визията.Второ бях гледал клип как човек със затъмнени стъкла обори полицаите с документи и факти(макар и не в България).Ако намеря клипа ще го кача.




Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот LILO&STICH » Сря 21 апр 2010 15:02


никак,ще ти пишат каквото си искат за затъмнените фарове!Всичко си е на твой риск :wink:


KoKo88
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 3:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот KoKo88 » Сря 21 апр 2010 17:32


Значи методът на затъмняване на рефлектора е следният: Купуш си спрей черен мат термоустойчив (за камини и бурий),аз пробвах с облепяне на стар рефлектор и ми се обели "никела"(затва и беше пробата де,да не си осакатя мойте рефлектори..) и затва взех балсама за тяло на сестра ми,и намазах частите на рефлектора който не искам да бъдат боядисани. След това пръснах целия рефлектор с термоустойчивия спрей и изчаках да изсъхне за 20 минутки най-сигурно,след тва изтрих балсама и стана заводско както се вижда на снимките... Нагрях с горещт пистолет пак дъвката,която служи за уплътнение и залепих новите фарове. Ааа забравих да кажа,че се пръска цялата кутия на фара от вътре с спрея,защото и тя се вижда през стъклото. След тва се монтират на колата и става мн добре.Всеки си мисли че имам нови фарове и ми ги хвалят как изцяло променили визията на колата,като им кажа че са старите се смеят хаха И все пак са си Хелла! А за светлината си е все същата,просто не е така равномерно пръсната както със старите стъкла,малко реглаж и сичко е тамън. А с ксенон ще е супер,но по напред 55w :) А даскале,аз стъклото не съм го затамнявал,само рефлекторчето така че не ги сравнявай... Първо че си с едносекционни(грозни),второ с тея стъкла... Съветът ми към теб е да си отделиш 50лв и си направи така,мн по яко ще му стой на голфарата :)


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот Даскала™ » Сря 21 апр 2010 17:51


Не намирам Член по който да ме санкционират органите на КАТ,защото...ИМАМ ДЕЙСТВАЩИ ФАРОВЕ,СВЕТЯТ ВСЕ ЕДНО СЪМ С ОБИКНОВЕННИ КРУШКИ НЕ С КСЕНОН така,че не виждам проблем като например да съм предпоставка за ПТП.Коко,аз виждам,че не си затъмнявал стъклото,а си шарил вътре.И едносекционните фарове не са грозни особено с ксенонче.Защо не сложиш една снимчица на автомобила ти да видим как изглежда в завършен вид?


KoKo88
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 3:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот KoKo88 » Чет 22 апр 2010 17:04


Това е крайният резултат,Като е измита колата мн по добре хахаха :D Мисля с мн леко фолио да ги направя стъклата,ще се тонират и мн добре ще се получи... :)
Прикачени файлове
KoKo Picture211-1.jpg
KoKo Picture2122.jpg


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот Даскала™ » Чет 22 апр 2010 17:57


За мен това не е затъмняване,а оформяне на секциите за къси и дълги :D
Между другото има едни пластмасови които се лепят върху стъклото и крайния ефект е същия :D
Но както и да е...виждам,че пак фолиото търсиш...определено върши работа и е 100 пъти по-практично :wink:


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот dinkonikolaev » Чет 22 апр 2010 20:32


Я издай колко ти излезна това фолио,как се слага,свалят ли се стъклата ?


Потребителски аватар
Dj_Tiesto
Мнения: 328
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Пловдив и там до Писта Дракон.

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот Dj_Tiesto » Чет 22 апр 2010 20:42


Аз защо ли си мисля,че като сложиш кристални стъкла и пръснеш рефлектора черното буквално си се вижда,че е пръскано и му се губи ефекта както е на фабрично стълко ? :?


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот dinkonikolaev » Чет 22 апр 2010 22:28


Каквото и да си говорим оригиналното стъкло буквално размазва черните елементи и фара стои като изцяло потъмнен.


Потребителски аватар
judasss
Мнения: 1484
Регистриран на: Пон 29 дек 2008 2:39
Автомобил: neshto nezakonno
Двигател: 2.9 VR6
Местоположение: в гаража
Контакти:

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот judasss » Пет 23 апр 2010 10:32


Дали стаклото размазва или рефлектора отразява а ? :screwy

Вече близо година и половина карам с такива фарове , и абсолютно ама абсолютно никога не са ми намеквали полицайте за фаровете ... така че няма проблеми /според мен/

А на обикновенни фарове кристални стъкла си е гавра , нали стъклото 'разпределя/разпръсква' светлината , а с кристални ще имаш просто силни свещи :applause:


Потребителски аватар
Golf_Blade
Мнения: 815
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 0:15
Автомобил: 1996- BMW 316 Compact
Двигател: M43B16
Местоположение: Стара Загора

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот Golf_Blade » Пет 23 апр 2010 12:34


Джудас,айде хич да не си прав тука! Сивика ми е 6-та ген. със кристалния фар,който отпред няма никви белези да разпръсква светлината или прочеее,но се обзалагам,че светят по силно от на всяка 3-ка със обикновенни крушки. Истината е ксенона баце. Дори и да е със прозрачни стъкла както колегата от добрич,като набие един ксенон дори и 35 вата пред него ще е ден. Аз съм със Осрам Найтбрейкар +90% със релета на прозрачни стъкла и на къси видимостта е повече от отлична. :wink: Стъклото е било на мода през 93-та година,а и тежи! :lol: :lol: :lol:


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот blinder » Пет 23 апр 2010 12:46


Фара ти е прозрачен, но рефлектора ти е начупен и той играе ролята на оребреното стъкло.
Аз също съм с прозрачни стъкла, но на съвсем различен фар.
Стъклото е било на мода преди, викаш mhihi


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот Даскала™ » Пет 23 апр 2010 18:01


dinkonikolaev написа:Я издай колко ти излезна това фолио,как се слага,свалят ли се стъклата ?

Далече си,не ми излезе скъпо...
Не се свалят стъклата...
Но мисля да ги карам така до октомври,защото след това ефекта е нулев тъй като трябва да сме с включени светлини и ефекта се губи...


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот LILO&STICH » Пет 23 апр 2010 21:23


Даскала™ написа:
dinkonikolaev написа:Я издай колко ти излезна това фолио,как се слага,свалят ли се стъклата ?

Далече си,не ми излезе скъпо...
Не се свалят стъклата...
Но мисля да ги карам така до октомври,защото след това ефекта е нулев тъй като трябва да сме с включени светлини и ефекта се губи...

mhihi mhihi mhihi
Въй,недумай


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Затъмняване на двусекционен фар Мк3?

Мнениеот Даскала™ » Съб 24 апр 2010 11:18


Сподели през деня на включени фарове ефекта от фолиото(затъмняването) какъв е?
Понеже си спец във всяка една област?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта