Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот parno » Чет 03 май 2012 18:35


удоволствието от "Направи си сам" го няма обаче
а и къде ще ходиш с цял мост из града да обикаляш - или ти това излишното носене не го смяташ
а и за 2х2 лв ще си направя моя си скоба и ще си купя бира :beer




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8442
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот samo_pechka » Чет 03 май 2012 20:59


toshara написа:Абе колеги,за 2лева в най-близкия сервиз ви ги слагат на преса...Какво се занимавате с каруцарски болтове не знам :roll:

Интересно ми е кой е този сервиз ,който за два лева набива тампони на заден мост :roll: Аз си ги сменям сам и знам каква х.йня е mhihi Хем съм си направил скоби с които адски си улеснявам смяната и пак виждам зор ( особено докат измъкна старите - там съм ускорил процедурата с къртач за бетон с длето :Mr Green Fun ) .А кантарчето на задния мост - повече не се монтира ! Побългарява се наистина малко , но ....! Спира си без никакво занасяне отзад .


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 04 май 2012 20:27


toshara написа:Абе колеги,за 2лева в най-близкия сервиз ви ги слагат на преса...Какво се занимавате с каруцарски болтове не знам :roll:

В дълбоката провинция взимат 5лв в сервиза за набиване на тампон на преден носач, за заден мост едва ли са толкова малко кинтите за набиване, но не съм проверявал в интерес на истината.
Картинката обаче е следната:
Гаража в който ще си сменям сам тампоните се намира на 3км от най-близкия сервиз и не се виждам със задния мост на пасата нарамен да ходя до сервиза, пък нямам втори автомобил да го развозвам деа.


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот toni_tv » Съб 12 май 2012 10:20


И аз вчера извърших тази процедура срещу 130 лв. 46 за тампони и 80 лв. за работа нормални ли са тези цени ? Е после трябваше да си донастроя ръчната че майстора не я беше направил като хората


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Вто 07 авг 2012 13:30


Здравейте , поздрави за полезната тема . Свалих моста на един голф 3 , предстуи му смяна с друг , понеже този е одарен и изкривен в центара , прочетох темата и с чука секача дрелката и ножовката избих старите тампони на моста , който ще поставям , но той е без кантар а стария е с кантар , двата болта за развиване на кантара от петата им превартяха главите и нямат развиване . Целта ми е да прехвърля кантара на другия мост , тук колега е писал , че се развива само единия болт , който е показал на снимката , развих въпросния болт въртях на сам на там петата невиждам как само с развиването на посочения от него болт , ще искарам централния (държащ петата за тампона ). Та ако някой знае процедурата ще помоля да каже как точно става ? Май работата отива на флекс и заварка.
parno написа:при моделите с кантар е нужно да развиете само този болт!
аз избързах както винаги и тръгнах да свалям кантара
14.jpg

което сваляне доведе до това
3.jpg


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот parno » Вто 07 авг 2012 13:52


[url][/url]кантара е статичен спрямо моста и се държи на лапата към купето
не виждам кантара какво отношение има към това,че си взел друг мост :roll:
не се разбира много какво питаш

едит: май те разбрах - ако болта ти е поставен така ,че да излиза в посока към кантара - няма да стане
ще трябва да скъсаш двата болта които го държат към лапата и по начина който съм показал на снимките
при мен болта от страната на кантара излезе към прага - като сглобяваш постави го по този начин - аз обаче съм сменял прагове и се наложи малко да го подгъна с чука защото опираше :banghead:
ако пак ми се наложи аз ще срежа направо основния болт който е на колата - стига да имам друг с който после да го подменя и поставя наопаки mhihi


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Вто 07 авг 2012 17:02


Благодаря за одговора , ще питам нещо последно несам много сигорен, но преди да тръгна от гаража замерих вътрешния отвор на моста , там кадето влизат тампоните мисля че беше 56мм , а зета донесе едни нови тампони марка "MAPKO" , сега ги примерих някаде посредата са 57мм в края ниакаде 57,2мм , ако правилно съм примерил леглата 56мм то ми се струва няма набиване тва чудо , какво ще кажите големи ли са тези тампони или несам примерил леглата правилно или всичко е ок .


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот parno » Вто 07 авг 2012 17:11


така са - тези които аз сложих направо се виждаше как в средата си са малко по-изтумбени
МАРСО обаче съм купувал накрайници и едни тампони - съвсем не съм очарован :?


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Вто 07 авг 2012 17:16


Благодаря , довечера след час и половина два, ще започна борбата с мечката .


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот parno » Вто 07 авг 2012 17:17


бъди така любезен да направиш няколко снимки :Mr Green Fun
успех


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Сря 08 авг 2012 13:42


Здравейте , тампоните бяха сменени успешно , снимки нямам , но ще опиша монтажа, тампоните бяха леко зашмергилени с флекс на конус в началото на тампона , след това старателно от тук там цъкнати в основата пак с флекса МАХ. до центара , поставяне на тампона в леглото и бой с два чука , единия (малкия) за подлога а с големия чук бой по малкия от долу и одгоре равномерно, ще приложа снимка с стрелки каде се удряше с чука , относно кантара бе елиминиран , двете тръби които идват от спирачната помпа и влизат в кантара бяха свързани по следния начин , едната в меката връзка на ляво задно колело ,а другата пак с мека връзка я свързахме за тръбичката идваща от дясното задно колело , която трабичка преди това влизаше в кантара.


Потребителски аватар
marto1980
Мнения: 42
Регистриран на: Съб 28 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот marto1980 » Вто 22 яну 2013 18:28


Иска ли някои да помогне да си сменя въпросните тампони.Ако някои ги е сменял и иска да ми помогне да пише,ще почерпя :beer 3ка abf-софия


sers
Мнения: 179
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia - Kanzas.

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот sers » Пон 14 апр 2014 21:12


Koлеги за кантара , се купуват ДВА БРОЯ СЪЕДИНЯВАЩИ ФТУЛКИ ЗА ГАЗОВА ТРЪБИЧКА 6 ММ . Става много бързо и лесно само се навиват тръбичките в тия втулки и заспива , кантара отпада и спирачките стават огин :biggrin


Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот Volkov » Съб 26 апр 2014 8:36


sers написа:Koлеги за кантара , се купуват ДВА БРОЯ СЪЕДИНЯВАЩИ ФТУЛКИ ЗА ГАЗОВА ТРЪБИЧКА 6 ММ . Става много бързо и лесно само се навиват тръбичките в тия втулки и заспива , кантара отпада и спирачките стават огин :biggrin


:scare3 :no :screwy :bishop Кажи чесно! :facepalm

Думи нямам... хванете прочетете малко за тия кантари бе, срещу вас пътуваме и ние на пътя.... :banghead


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот ivkata » Съб 26 апр 2014 17:15


Заводски нямам монтиран "кантар", нито рестриктори за задните колела,кво правим!? :eek



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта