Пране на салон ( за Голф 3 )

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
vlado0o^
Мнения: 184
Регистриран на: Пон 27 апр 2009 18:48
Автомобил: GTI Edition
Двигател: 1994 2.8 AAA
Местоположение: Варна

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот vlado0o^ » Пон 08 авг 2011 10:42


И аз минах през тази процедура преди 2-3 месеца заради едни кофти петна по седалките...пробвах какви ли не пяни и щуротий ама друго си е като я разтапицираш и я изпереш.А и моята кола е с дълбокото рекаро и да ви кажа се съблича доста по-лесно от другите седалки на vw .Силно препоръчвам на колегите които се чудят дали могат да се справят да се хващат за работа защото ефекта е повече от задоволителен :beer




Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот achodemo » Пон 08 авг 2011 15:07


Ще използвам тази хубава тема за да не отварям друга .Някой колега да е събличал предните седалки на голф 4 обаче? Задните са лесни горе долу , но предните не знам . За плиткото рекаро от хайлайн става въпрос.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот vucata » Вто 09 авг 2011 19:05


Днес се вкарах във филма...свалих тапицерията на аудито :screwy mhihi :drunk ....Изпран....изсухна на задната седалка, само на предните остана тъй като е зашит със се дунапрена на облегалката....но ще изсъхне...сложих тапицерията само на облегалката...на няколко места се порязах с тия кукички, но съм мнооого доволен от себе си....търках ги с четка, прах за пране...30 минути киснаха във омекотител...и сега мирише на много хубаво :drunk mhihi Във петък или събота ще пера и мокета :beer По-късно ще сложа снимки, че отивам да се къпя mhihi


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот веселин » Чет 11 авг 2011 23:09


За нищо на света не бих се вкарал във филм "Сваляне на тапицерия на седалки"
Добре - изпирате плата - а мизерията в дунапрена си стои ???
Има и читави автомивки - където ще ви изперат качествено колата
Лично аз си пера колата сам с Делонги Аквафилтро!


Kristian Radoslavov
Мнения: 52
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот Kristian Radoslavov » Пет 12 авг 2011 0:32


Преди 1 месец и аз свалих седалките на двора и с прахосмукачка на принципа на рейнбол изпрах тях и оставащата тапицерия в купето. Всичко хубаво миришеше и изглеждаше, НО с нашите мръсни пътища (карам с отворени прозорци) и строежа пред нас след 3-4 седмици все едно нищо не е било :banghead: И тъй като гледам заради това не бих се хванал отново да ги мия :не:


Потребителски аватар
the_FAN76
Мнения: 69
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 11:58
Автомобил: VW Golf III 1.4
Двигател: ABD 1993
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот the_FAN76 » Пет 12 авг 2011 21:35


веселин написа:За нищо на света не бих се вкарал във филм "Сваляне на тапицерия на седалки"
Добре - изпирате плата - а мизерията в дунапрена си стои ???
Има и читави автомивки - където ще ви изперат качествено колата
Лично аз си пера колата сам с Делонги Аквафилтро!


Адаш,
На седалките дунапрен е само в облегалките за гърба
На самата седалка е нещо като латексова материя и прах не държи.
Като тупах седалките с тапицерията - като брашнян чувал хвърляха...
3 месеца по-късно към днешна дата като свалих тапицерията и я изтръсках - същата работа
шамаросах дунапрените и почти нищо не пуснаха. Това в отговор от мен.
Утре вечер събличам и предните :banana

Задните са като нови направо :applause:


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот vucata » Пет 12 авг 2011 22:36


Аз днес съм готов....единствения недостатък е, че на места си е избеляла тапицерията от слънцето...на задната седалка там дето минава колата е черно под него а около него белее...като не беше испран нямаше такива бели места mhihi ...Май ще купувам кожен :|


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот Ivan4u » Съб 13 авг 2011 11:19


веселин написа:За нищо на света не бих се вкарал във филм "Сваляне на тапицерия на седалки"
Добре - изпирате плата - а мизерията в дунапрена си стои ???
Има и читави автомивки - където ще ви изперат качествено колата
Лично аз си пера колата сам с Делонги Аквафилтро!


Епа никой не те кара на сила , който го е страх от мечки не ходи по горите :wink:

1.Изпираш с тази Делонги , как точно изполиваш препарата ? Никак , колкото и да го плакнеш , не е като да переш тапицерията и дунапрена отделно .
2.Ако си работил на автомивка доста време и си прал коли , няма да говориш така . Искам да ми покажеш всичките концентрирани препарати , с които перат интериора , как точно ги изплакват :wink: /не можеш , защото никой не изплаква с вода , освен ако салона не е свален и разглобен /
3.Мизерията в дунапрена си остава точно когато се пере цяла седалка , без да се разглобява , защото дунапрена поема всичката мръсотия .

В заключение - ако ви е страх да разглобите седалките , оставете това на други мераклии . Ако искате да ви вземат 40-50-60 лева и да си мислите , че карате перфектно изпрана кола без грам останали препарати по нея - отивате на автомивка и ви сапунисват :да:

П.С. На седалките дунапрен е само в облегалките за гърба - на задната седалка дунапрена е и на 2-те страни , на предните е само на седалката / мисля , че някои имат дунапрен и на гърба , аз лично нямам / , както и на подглавниците .


Потребителски аватар
the_FAN76
Мнения: 69
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 11:58
Автомобил: VW Golf III 1.4
Двигател: ABD 1993
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот the_FAN76 » Нед 14 авг 2011 17:50


Аз вече съм готов :)
Колата мирише на пролет :)))))

Вчера вечерта разкъртих и предните седалки и днес всичко беше изсъхнало и готово да го върна на място.
Елементарно е ако се спазва последователността от свалянето. Но като всичко друго - чупенето не е като правенето
Свалих всичко общо за около 1 час чисто време (сборно от двата уикенда). Днес обаче 3 часа и половина сглабях.
Ефекта е много добър. При мене е особено осезаемо тъй като колата през по-голямата част от времето се ползва за работна а аз не работя на бюро...

Изводи:

1. Не бих се хванал пак, освен ако не е силно наложително
2. Не е за хора без нерви. Лесно е но е времеемко.
3. Салон който не е силно замърсен не си заслужава играчката.
4. Който е минал през това ще влиза бос в колата и със сигурност ще пази салона повече
5. Може да си намерите нещо интересно - аз намерих 2 марки и 10 пфенинга от немско - дошли с колата 2004 -та та днес ги открих :) Кадемчета :))))
6. Отпишете си уикенда ако решите да го правите наведнъж.

Всичко прах с пералнята - само от облегалките на предните седалки извадих "банелите" да не стане фал.
телта от седалките отпред само я подгънах да не стърчи и в пералнята.

Още един път - поздравления към автора за темата. Голфа му е благодарен. Аз не :)))))
Майтап, колега...


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот веселин » Нед 14 авг 2011 21:44


Ivan4u написа:
веселин написа:За нищо на света не бих се вкарал във филм "Сваляне на тапицерия на седалки"
Добре - изпирате плата - а мизерията в дунапрена си стои ???
Има и читави автомивки - където ще ви изперат качествено колата
Лично аз си пера колата сам с Делонги Аквафилтро!


Епа никой не те кара на сила , който го е страх от мечки не ходи по горите :wink:

1.Изпираш с тази Делонги , как точно изполиваш препарата ? Никак , колкото и да го плакнеш , не е като да переш тапицерията и дунапрена отделно .
2.Ако си работил на автомивка доста време и си прал коли , няма да говориш така . Искам да ми покажеш всичките концентрирани препарати , с които перат интериора , как точно ги изплакват :wink: /не можеш , защото никой не изплаква с вода , освен ако салона не е свален и разглобен /
3.Мизерията в дунапрена си остава точно когато се пере цяла седалка , без да се разглобява , защото дунапрена поема всичката мръсотия .

В заключение - ако ви е страх да разглобите седалките , оставете това на други мераклии . Ако искате да ви вземат 40-50-60 лева и да си мислите , че карате перфектно изпрана кола без грам останали препарати по нея - отивате на автомивка и ви сапунисват :да:

П.С. На седалките дунапрен е само в облегалките за гърба - на задната седалка дунапрена е и на 2-те страни , на предните е само на седалката / мисля , че някои имат дунапрен и на гърба , аз лично нямам / , както и на подглавниците .

Ами освен колата - седем години си пера и холни гарнитури - килими .... мисля знам как да се пере с прахосмукачка - нека да не съм работил на автомивка mhihi
Точно с вода изплаквам - и то не веднъж както в автомивката - а понякога до три пъти - докато в контейнера не почне да се изсмуква почти бистра вода - но какво да те отегчавам - ти си достатъчно светнат по въпроса - не ми се спори с теб :beer


Потребителски аватар
chiki-riki
Мнения: 748
Регистриран на: Сря 09 мар 2011 21:35
Автомобил: Golf 2
Двигател: 1.8
Местоположение: Пловдив

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот chiki-riki » Пон 15 авг 2011 14:16


кажете с какво мога да си изпера мокета на пода, без да го свалям ? Какъв препарат да ползвам ? Или да отида на автомивка ?


Dimitrix
Мнения: 114
Регистриран на: Чет 05 май 2005 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот Dimitrix » Съб 17 сеп 2011 13:43


на голф 4 маха ли се по същия начин тапицерията че така ми се струва че дори в пералнята мога да ги вкарам :Д


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот Bai Sando » Съб 17 сеп 2011 17:27


Dimitrix написа:на голф 4 маха ли се по същия начин тапицерията че така ми се струва че дори в пералнята мога да ги вкарам :Д

Аз когато свалях моята тапицерия не посмях да я пусна в пералнята,понеже има едни много тънки телове зашити в самия плат и ако ги махна после ще е филм със слагането им :? А ако се закачат из пералнята :horror:
За това в едно легенче с една доза прах за пране и топла вода.Такава кал пускат,че чак гнус да ви хване mhihi
Направи ми впечатление,че на едната седалка дунапрена се беше цепнал и на вътре си е чисто-нов,явно не влиза кир понеже е много плътен.За това само тапицерията изпрах.Около 90% от мръсотията е в нея :да:


Dimitrix
Мнения: 114
Регистриран на: Чет 05 май 2005 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот Dimitrix » Съб 17 сеп 2011 19:14


Bai Sando написа:
Dimitrix написа:на голф 4 маха ли се по същия начин тапицерията че така ми се струва че дори в пералнята мога да ги вкарам :Д

Аз когато свалях моята тапицерия не посмях да я пусна в пералнята,понеже има едни много тънки телове зашити в самия плат и ако ги махна после ще е филм със слагането им :? А ако се закачат из пералнята :horror:
За това в едно легенче с една доза прах за пране и топла вода.Такава кал пускат,че чак гнус да ви хване mhihi
Направи ми впечатление,че на едната седалка дунапрена се беше цепнал и на вътре си е чисто-нов,явно не влиза кир понеже е много плътен.За това само тапицерията изпрах.Около 90% от мръсотията е в нея :да:

да колега а аз съм със една тъмна тапицерия капка вода остава петно направо ужас преди около месец ги бях свалил и ги изпрах в нас изсмуках ги със прахосмукачката добре се получи ама си играх цял следобед за това питам ако може в пералнята ще станат перфе


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Пране на салон ( за Голф 3 )

Мнениеот Bai Sando » Съб 17 сеп 2011 19:21


Dimitrix написа:
Bai Sando написа:
Dimitrix написа:на голф 4 маха ли се по същия начин тапицерията че така ми се струва че дори в пералнята мога да ги вкарам :Д

Аз когато свалях моята тапицерия не посмях да я пусна в пералнята,понеже има едни много тънки телове зашити в самия плат и ако ги махна после ще е филм със слагането им :? А ако се закачат из пералнята :horror:
За това в едно легенче с една доза прах за пране и топла вода.Такава кал пускат,че чак гнус да ви хване mhihi
Направи ми впечатление,че на едната седалка дунапрена се беше цепнал и на вътре си е чисто-нов,явно не влиза кир понеже е много плътен.За това само тапицерията изпрах.Около 90% от мръсотията е в нея :да:

да колега а аз съм със една тъмна тапицерия капка вода остава петно направо ужас преди около месец ги бях свалил и ги изпрах в нас изсмуках ги със прахосмукачката добре се получи ама си играх цял следобед за това питам ако може в пералнята ще станат перфе

Ако не остават такива стърчащи телове от тапицерията мисля че може да се изперт в пералнята.Иначе рискуваш да се закачи някой тел и ще се такова мамата на машината mhihi



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта