Одраскване с ключ по боята !

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Teodor Borisov
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 28 май 2013 17:34
Автомобил:
Двигател:

Одраскване с ключ по боята !

Мнениеот Teodor Borisov » Нед 02 юни 2013 11:09


Колеги помогнете ми, някой си изля яда върху колата ми (VW Golf 4). Надрана е с ключ от предния капак до стопа. Как мога да си оправя драскотините? Купих си от метро маркер за заличаване на драскотини но цвета е по тъмен от моя...




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Одраскване с ключ по боята !

Мнениеот dontaskdontsay » Пон 03 юни 2013 8:29


Стига с тези маркери бре хора :eek не вършат чак такива чудеса както в рекламата по телевизията :thumb_down

Имаш 2 вариянта:
ако е надран само лака (което е малко вероятно) отиваш да ти я пастират
а ако е засегната и боята тогава боядисване.


stefan_doc
Мнения: 303
Регистриран на: Вто 27 май 2008 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Одраскване с ключ по боята !

Мнениеот stefan_doc » Пон 03 юни 2013 8:49


А какъв е твоят цвят? Колегата в горния пост е абсолютно прав, но с маркер става да се закърпи положението и да не го вижда всеки. Питам те за цвета, защото освен в Метро маркери има и по бензиностанциите OMV.
Можеш да си поръчаш r 50 грама боя в твоя цвят и да я нанесеш с малка четчица, но ще те дразни.


Teodor Borisov
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 28 май 2013 17:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Одраскване с ключ по боята !

Мнениеот Teodor Borisov » Пон 03 юни 2013 15:38


цвета е много светъл сив металик


stefan_doc
Мнения: 303
Регистриран на: Вто 27 май 2008 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Одраскване с ключ по боята !

Мнениеот stefan_doc » Пон 03 юни 2013 20:31


Много трудна задача, тогава.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Одраскване с ключ по боята !

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 03 юни 2013 20:36


Може да прозвучи смешно, но защо не отидеш в някой магазин за Лакове, (за нокти) виж разгледай може да намериш лак като твоята боя :mhihi Не се шегувам, аз така си правя драскотините по моята кола, сега от близко си личи, ама от медикоптер 117 не се вижда :h020


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Одраскване с ключ по боята !

Мнениеот hooligans » Пон 03 юни 2013 20:41


my heart iS iCe написа:Може да прозвучи смешно, но защо не отидеш в някой магазин за Лакове, (за нокти) виж разгледай може да намериш лак като твоята боя :mhihi Не се шегувам, аз така си правя драскотините по моята кола, сега от близко си личи, ама от медикоптер 117 не се вижда :h020


Следващия път няма да им трябва ключ, само лакочистител :bowdown :mhihi


Потребителски аватар
porko
Мнения: 337
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 19:58
Автомобил: VW POLO
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Русе

Re: Одраскване с ключ по боята !

Мнениеот porko » Вто 04 юни 2013 20:48


my heart iS iCe написа:Може да прозвучи смешно, но защо не отидеш в някой магазин за Лакове, (за нокти) виж разгледай може да намериш лак като твоята боя :mhihi Не се шегувам, аз така си правя драскотините по моята кола, сега от близко си личи, ама от медикоптер 117 не се вижда :h020


Като я купих 2006 год. имаше малки отлющвания на боята по тавана и от водоструйката на автомивките се лющеше повече.Имах в къщи един лазурен лак за дърво.Пробвах с него.Намазах ги и досега не са мръднали.Някой преди един месец ми надра третата врата.Избрах лак за нокти в абсолютно същия цвят,Разредих го и го нанесох по драскотината,обаче сега съжалявам.Какъвто и лак за нокти да сложиш той засъхва преди да е залял драскотината и става грозно. :beer



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта