Въпрос за температурата на Голф3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
tubleron
Мнения: 303
Регистриран на: Чет 03 фев 2011 10:34
Автомобил: Golf 3 1.8 75ks
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Пловдив

Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот tubleron » Съб 15 дек 2012 15:30


Здравейте Колеги,чудя се кое е за смяна на моето Голфче и затова реших преди да купувам и сменям,първо да питам :) Мисля че перката ми се включва доста рано-на 72-73 градуса. Искам да Ви питам на колко градуса трябва да включва перката? И когато се включи,това означава ли че се отваря втория кръг или той няма нищо общо с перката? И сега кое е за смяна-термостата или датчика за температурата?




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот Iezekil » Съб 15 дек 2012 15:55


Перката се включва на 93-95 градуса и изключва на 88.Но преди да ти кажа кое е за смяна трябва да си измериш теммпературата на антифриза с термометър, за да сме сигурни,че таблото не лъже и че наистина ти се включва на 72-73.Това всъщност няма как да стане,понеже при тая температура термостата още не е отворил....


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот i.e.i » Съб 15 дек 2012 16:05


Май е възможно да се включи на студен радиатор(не на всички коли).
Колко градуса показва таблото?


Потребителски аватар
tubleron
Мнения: 303
Регистриран на: Чет 03 фев 2011 10:34
Автомобил: Golf 3 1.8 75ks
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот tubleron » Съб 15 дек 2012 17:02


Iezekil,значи трябва да измеря температурата с някакъв уред за мерене доколкото те разбирам и това да стане точно когато перката се включи,така ли? А термостата кога трябва да отвори? И перката се включва когато отвори термостата или няма общо м/у двете?––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––i.e.i. на таблото подмине ли 70-73 градуса,перката се включва


Потребителски аватар
martin_072
Мнения: 299
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 17:42
Автомобил: Seat Ibiza GLXI Audi A4
Двигател: 1.8 ABS 1.8t
Местоположение: Kostenec
Контакти:

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот martin_072 » Съб 15 дек 2012 17:07


По показанието на моето табло колата ми работи на 80-85 градуса и при толкова се включва перката, и нямам никви ядове вече не знам колко е вярно таблото!


Потребителски аватар
refresh4o
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 762
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 20:59
Автомобил: VW POLO B5188PP
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот refresh4o » Съб 15 дек 2012 17:17


направо сменяй термостат на 100% за 20лв няма какво да се излагаш и това за меренето на антифриза беше пълна глупост защото разликата между температурите при отваряне на термостат между сондата на това с което мериш и уреда, ще я има поне с 2-5 градуса.


Потребителски аватар
tubleron
Мнения: 303
Регистриран на: Чет 03 фев 2011 10:34
Автомобил: Golf 3 1.8 75ks
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот tubleron » Съб 15 дек 2012 18:06


martin_072,може да ти прозвучи малко грубичко,но въобще не ме интересува на твоята кола на колко включва или изключва перката и дали имаш ядове или нямаш. ----------------refresh4o,сртува ми се,че малко припряно направо постави диагнозата,а за 20те лева ....не ми се коментира.----------- Преди малко говорих с един пич който работи в сервиз и той ми каза,че имало 2 вида датчици-едните включвали перката на 93,а другите на 83 градуса. Моята била от тези дето вкл. на 83,за да можело лятото да не ми прегрява колата.А стрелката на таблото винаги показвала с 10 градуса по-малко от колкото е температурата на антифриза,така,че всичко ми било наред и да не се притеснявам. Благодаря на всички които се опитаха да ми помохнат.


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот Bucket » Съб 15 дек 2012 20:00


tubleron написа:martin_072,може да ти прозвучи малко грубичко,но въобще не ме интересува на твоята кола на колко включва или изключва перката и дали имаш ядове или нямаш. ----------------refresh4o,сртува ми се,че малко припряно направо постави диагнозата,а за 20те лева ....не ми се коментира.----------- Преди малко говорих с един пич който работи в сервиз и той ми каза,че имало 2 вида датчици-едните включвали перката на 93,а другите на 83 градуса. Моята била от тези дето вкл. на 83,за да можело лятото да не ми прегрява колата.А стрелката на таблото винаги показвала с 10 градуса по-малко от колкото е температурата на антифриза,така,че всичко ми било наред и да не се притеснявам. Благодаря на всички които се опитаха да ми помохнат.

При всичките му уважения, този пич определено не си разбира от работата....
Каква е логиката уреда на таблото да показва грешно БЕЗ да е повреден :shock
Отделно едва ли ще откриеш кола която да и се включва перката при 83градуса ;)
Това обикновенно е нормалният температурен режим на двигателя - 83-90гр.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот Iezekil » Съб 15 дек 2012 21:27


refresh4o написа:направо сменяй термостат на 100% за 20лв няма какво да се излагаш и това за меренето на антифриза беше пълна глупост защото разликата между температурите при отваряне на термостат между сондата на това с което мериш и уреда, ще я има поне с 2-5 градуса.

Този пост е пълна глупост.Ама една вярна дума няма освен може би цената.
tubleron написа:Iezekil,значи трябва да измеря температурата с някакъв уред за мерене доколкото те разбирам и това да стане точно когато перката се включи,така ли? А термостата кога трябва да отвори? И перката се включва когато отвори термостата или няма общо м/у двете?

За това трябваше контролното замерване,защото предположих,че всичко е наред но таблото просто лъже.Когато се увериш,че има разминаване между показанията и реалната температура,значи трябва да замериш и температурния датчик.Възможно е да е от него,ако ли не остава вече самото табло или по-точно стабилизатора на напрежение.
Относно меренето-залепяш термометър на горния маркуч близо до главата или пък с термо двойка и мултицет намираш къде да я пъхнеш-я в радиатора,я другаде.Става и в казанчето за антифриза-мериш преди да е стигнала до 90 градса обаче там,понеже след това антифриза ще почне да излиза.
Термостата принципно започва да отваря на 87 градуса.Датчика пък който е на радиатора включва перката на първа степен между 92-95 градуса.Няма как този датчик да се стопли преди да отвори термостата.Ако пък термостата е блокирал отворен или просто отваря по-рано,то колата или няма да загрява,или това ще става адски бавно.Има и опция да включва по-рано датчика ако се е скапал,но и термостата трябва да се е скапал и прочие.За това при всякакви такива повреди и съмнения се почва първо с мерене и сверяване на данните,за да се знае от къде да се тръгне. :drunk


Потребителски аватар
tubleron
Мнения: 303
Регистриран на: Чет 03 фев 2011 10:34
Автомобил: Golf 3 1.8 75ks
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот tubleron » Съб 15 дек 2012 21:39


Bucket написа:
tubleron написа:martin_072,може да ти прозвучи малко грубичко,но въобще не ме интересува на твоята кола на колко включва или изключва перката и дали имаш ядове или нямаш. ----------------refresh4o,сртува ми се,че малко припряно направо постави диагнозата,а за 20те лева ....не ми се коментира.----------- Преди малко говорих с един пич който работи в сервиз и той ми каза,че имало 2 вида датчици-едните включвали перката на 93,а другите на 83 градуса. Моята била от тези дето вкл. на 83,за да можело лятото да не ми прегрява колата.А стрелката на таблото винаги показвала с 10 градуса по-малко от колкото е температурата на антифриза,така,че всичко ми било наред и да не се притеснявам. Благодаря на всички които се опитаха да ми помохнат.

При всичките му уважения, този пич определено не си разбира от работата....
Каква е логиката уреда на таблото да показва грешно БЕЗ да е повреден :shock
Отделно едва ли ще откриеш кола която да и се включва перката при 83градуса ;)
Това обикновенно е нормалният температурен режим на двигателя - 83-90гр.

Има логика в това което казваш братле.Аз слагах разни диоди по киломертража,боядисвах му стрелките и т.н. Може тогава да съм уцопал нещо. Най-накрая ще взема да сменя термостата и датчика на перката и да видим дали ще има някаква промяна. (иначе бързо започва да духа топло)


Потребителски аватар
дзвера
Мнения: 867
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 9:21
Автомобил: ford escape
Двигател:
Местоположение: отвъд голямата локва

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот дзвера » Съб 15 дек 2012 21:41


1/имаш ли парно на голфа
2/както е така загряла 73 градуса и пипнеш долния маркуч, трябва да е много топъл, но по малко от горния
3/кога реши че има нещо за смяна/ремонт


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот Iezekil » Съб 15 дек 2012 22:06


По евтино е да караш така,щом нямаш никви оплаквания.А ако замериш темп. може би с тея пари ще си купиш ново табло или темп. датчик,или ще свалиш да си оправиш таблото----не зная без замерване :drunk


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот stefarata » Съб 15 дек 2012 22:14


Какво общо има темата с раздела? :deal


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот Iezekil » Съб 15 дек 2012 22:29


:D :D май ще я трият.Авторе,другата я пусни в техническия за голф.


lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Въпрос за температурата на Голф3

Мнениеот lubopa4kata » Съб 15 дек 2012 22:38


термостата не затваря добре,поздрави :drunk



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта