Как да се предпазим от крадци?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
faint
Мнения: 704
Регистриран на: Вто 23 май 2006 23:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Как да се предпазим от крадци?

Мнениеот faint » Пет 16 юни 2006 9:22


Здравейте...

ЯВНО е, че няма ключалка, която да не може да се отключи (по какъвто и да е начин)...ВАЖНОТО е да затрудним максимално крадците...

Преди 1/2 година от моят Сеат беше откраднат (на главна улица в центъра на Бургас) мп3 плейър сони...липсвах точно 5 мин.. е вината си беше моя, че оставих панела там.. та от тогава се чудя какво да направя за да затрудня крадците.. бях се замислил да махам ключалките.. или поне да им залепя някакви тапи.. ама ме е страх да не стане нещо с централното или да ми падне акумулатора...

Та въпроса ми е дали някой е намерил решение на този ВЕЧЕН проблем?

Благодаря предварително :)




Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Пет 16 юни 2006 10:01


Колега като не искаш автокаско, купи си радио и някой няма да ти разбие колата заради него.
Спирай я тогава там където ще бъде охраняава-платен охраняем паркинг/и пак не е сигурно/.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Пет 16 юни 2006 10:22


моята няма ключалки (махнати, дупките са китнати/боядисани).
оставена е ключалката на багажника за всеки случай ако ми падне акумулатора.


Потребителски аватар
faint
Мнения: 704
Регистриран на: Вто 23 май 2006 23:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот faint » Пет 16 юни 2006 10:43


nii написа:моята няма ключалки (махнати, дупките са китнати/боядисани).
оставена е ключалката на багажника за всеки случай ако ми падне акумулатора.

и имал ли си до сега проблем?


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Пет 16 юни 2006 12:27


ами не.
като отидох да купувам колата се оказа че и е паднал акумулатора. влязохме през багажника, заредихме го и си тръгна всичко нормално.
с крадци аз не съм имал взимане-даване, предишния собственик ми разказа че 2 пъти му крали кастофона и накрая се ядосал и махнал ключалките.
иначе централното си бачка без проблеми


Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Пет 16 юни 2006 12:35


И аз нямам ключалки и ако падне акумулатора, сваля всички ел стъкла :lol:
нямам нищо ценно вътре и не се притенявам дори отключена да я оставям 8)


Потребителски аватар
RaZU
Мнения: 273
Регистриран на: Чет 06 окт 2005 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia
Контакти:

Мнениеот RaZU » Пет 16 юни 2006 12:53


а не може ли някаде да си извадите едно маркуче към централното и като падне акомулатора се надува и втарите се отварят :) ( не съм го пробвал, но съм пробвал и с надуване може да се отключат вратите )


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот ivkata » Пет 16 юни 2006 12:54


Съжалявам че ще ви разочаровам,но махането на ключалките ама въобще не ви спасява! :twisted: Не ги отварят през ключалките,ами покраи рамката на вратата се пуска една тънка лента и се подхваща бутончето за заключване :idea: става много бързо!Миналата седмица един приател олекна за има няма 10 мин пред Илиенци с нов Паинер.Така че ако ще махате ключалките,махаите и палчетата за заключване!Тогава кои знае какво друго ще измислят.Маи единственото спасение ще си остане винаги да има някои на пост в колата,уви. :(


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Пет 16 юни 2006 13:14


питбул си сложете вътре бе :)
имам приятел монтажник - вози скъпи инструменти със себе си и питбула с него вътре - дори не заключва колата,
само дето няколко пъти сменя джам като се пробва кучето да излети през него - видяло друго куче :) :) :)


Потребителски аватар
Stefanoz
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 04 яну 2005 17:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Stefanoz » Пет 16 юни 2006 18:04


На моята съм махнал палчето за заключване,че понякога оставям прозореца 2-3 пръста отворен :roll:


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Пет 16 юни 2006 21:52


Писал съм го преди, но ще ви го напиша пак, защото е уникално, та системата я видях на една Костенурка - руска алармичка, датчика заедно с газов патрон е залепен на предното стъкло, отключва се с магнит опрян на стъклто, влезе ли - бум е започва така да пари на очите, че после само, като види колата и ще бяга... :lol: :wink:


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Пет 16 юни 2006 22:56




Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Пет 16 юни 2006 22:57




golf_tuning
Мнения: 282
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот golf_tuning » Съб 17 юни 2006 11:20


Не разбрахте ли,че ако ви набележат колата нема оправия? :roll:
С дръжки,без дръжки тфа е.Тез коли се отключват с поглед :wink:


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Съб 17 юни 2006 11:55


Пич не те знам от коя част на Бургас си ... обаче искам да ти кажа че да се опазиш от крадци в бс ако ти набележат колата.. просто забрави.. едно приятелче си взе голф 4 1.9 тди .. отива до френската гимназия слиза от колата.. заключва я отива горе оставя документите точно за 5 мин има няма.. слиза и гледа 2-ма как му мъкнат таблото и си заминават така спокойно.. все едно са си го купили..
а моя приятел има няма 50кг с маратонките и ги оставил щото онез били по 120 кг .. и няма какво да направи.. има каско за ко да хаби нерви. Даже имаше пусната тема тук как се сваля табло на голф 4 ... за 2 дена са сваляло .. онез го свалиха за 5 мин :lol:

Другото изпълнение пак със същия човек много яко беше.. отиват на плаж.. паркира си колата горе на хълма така че да може да я вижда и включва алармата.. (колата беше астра ама много натокана претрупана обаче направена с душа и вкус.. и и седеше супер яко.. чисто бяла с черни джанти направо лудница) вътре в колата имаше ненормална музика.. всичко последен модел Пайнър. Туби глупости.. а само за кабели беше дал 80лв.. абе лудница... качва се на хълма пак .. и гледа колата цялата отворена.. и 5-те врати .. и откраднато всичко .. гсми глупости и най вече музиката барабар с кабелите .. ае тея кабели посмъртно неможеше да ги свалиш бе как са ги прибрали и аларми и глупости...

Абе няма шанс просто каквото и да направиш.. забрави да се предпазиш такива изпъления съм виждал (и в още толкова съм участвал (това в гангстерските години)) просто си нямаш идея колко гениални мозаци има дет са на пътя и се разкарват..

Джанти съм бил свидетел как се свалят точно за 3 мин.. с 4 трупчета .. даже мислеха да я слагат колата на бирени бутилки да седи и кат я духне вятър да пада..

Пък да не казвам за голф 2 че една от колите който се крадът най-лесно .. дръжката излиза с лек напан само... даже имаше някакъв начин да счупиш заключването на волана

Ако искаш да направиш нещо ще го направиш.. вместо да дадеш 100лв да ти махнат дръжките .. дай още 200 и си направи каско и спи спокойно



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта