Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Съб 25 ное 2006 0:10


didoriginal написа:Тавана не е мръднал при мен! :) Колегите които го виждаха могат да потвърдят. :roll:


Потвърждавам - супер е станал и не е мръднал :)




Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Съб 25 ное 2006 23:29


тръба написа:Ето го сега и моя вариант.Става въпрос за голф-2.Материята на тавана е като стиропор.Сваляте го и просто го боядисвате със спрей(аз избрах черен).Изхабих около3-4 флакона,т.е.-15-20лв.От половин година не е мръднал и съм много доволен.

http://snimka.bg/album.php?album_id=7837&photo=211
http://snimka.bg/album.php?album_id=7837&photo=212
Втората снимка е малко осветена.Не е побеляла.След лятото поражения-0.


Потребителски аватар
BECKER
Мнения: 146
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 0:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Мнениеот BECKER » Съб 17 мар 2007 16:11


Здравейте.Днес си поиграх да си сменя тапицерията на тавана,като най-трудната част беше да сваля пластмасите в купето.Затова искам да споделя придобития опит,за да не се случва да се чупят щипки и пластмасови елементи.Започнах от задната част . Свалих водача на колана на задната седалка , един болт ,и първата част се освободи сравнително лесно
Изображение
после свалих панела на гредата със шофьорския колан отдоло има два болта които държат лайсните, които отиват към предното и задното стъкло много трудно го свалих, държи се на две много здрави щипки
Изображение
след като се свалят винтовете и горните дръжки всичко остава да се държи на ето тези щипки/белите/
Изображение

след като паднат и сенниците и още няколко бели щипки ,таванът е готовза изваждане.
Вижте сега какво направих днес:
[url=http://www.molia-polzvaite-drug-host-za-snimki/v.php?p=u/16/15999_004.JPG] Изображение[/url
с това лепих:
Изображение
ето и готовия вид:
Изображение
Изображение
Дано съм бил полезен на някой .
Дадох 30лв. за тапицерията ,и 6лв.за лепилото.останалото го свърших сам.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Съб 17 мар 2007 16:51


Моя таван го лепих с С200 без да разреждам лепилото преди 3г. още не е тръгнал да си търси майстора. :lol:
п.с. Тавана ми е с шибедах. :D


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Вто 27 мар 2007 22:27


Добре бе да питам аз.Като свалихте тавана имаше ли дунапрен м/у него и купето?Или се беше разкапал?Питам щото моя таван е перфект обаче нещо се разтрака напоследък и си мисля да го сваля и да подложа дунапрен.Някоя идея друга?


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Сря 28 мар 2007 7:01


Над тавана при мен имаше залепен картон от кашон.. т'ва е. Нишо повече. :roll:


МАРИЯНА
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 31 май 2006 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

****

Мнениеот МАРИЯНА » Сря 28 мар 2007 7:21


Колеги, а не може ли да се пропуснат процедурите по чистенето с Кореселин и др., и направо върху стария таван да се залепи нов плат?


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ****

Мнениеот didoriginal » Сря 28 мар 2007 7:22


МАРИЯНА написа:Колеги, а не може ли да се пропуснат процедурите по чистенето с Кореселин и др., и направо върху стария таван да се залепи нов плат?


Проблема е, че дунапрена се е поразложил доста с годините и няма как да хване лепилото, т.е. не става без чистене! :)


Потребителски аватар
BUT
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

За материалите ???

Мнениеот BUT » Сря 28 мар 2007 15:13


Някой може ли да каже от къде ПЛАТ ЗА ТАВАНА и по-точно ПЛАТ с ДУНАПРЕН. Върти ми се една идея да си направя тавана с пенообразните постелки (или вата) за по добра шумоизолация.

Плат откъде ?? :shock


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: За материалите ???

Мнениеот vasstop » Сря 28 мар 2007 18:48


BUT написа:Някой може ли да каже от къде ПЛАТ ЗА ТАВАНА и по-точно ПЛАТ с ДУНАПРЕН. Върти ми се една идея да си направя тавана с пенообразните постелки (или вата) за по добра шумоизолация.

Плат откъде ?? :shock


Ауто Текстил

Автомобилни тапицерски материали:
- естествени кожи
- изкуствени кожи
- автомобилни дамаски

1138, София, кв. Горубляне
ул. Борис РАнгелов 25А
тел. 02/ 979 19 24
02/ 979 14 05
моб. 0888592047

www.autotextil.com
е-mail: auto_textil@abv.bg

Николина Радойчева


B3RaZZr
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 23 юни 2007 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот B3RaZZr » Съб 23 юни 2007 17:41


Привет на всички колеги! :heeeavy metal Както много други и аз испищях с виснал плат на тавана.Първия ден ми беше виснал 10-15 санта на другия ден до полвината и след една седмица до сенниците :015: Днес отидох незнаех абсолиутно нищо за свалянето на таван но с малко пот по челото за 30 мин беше доло.От цялата работа разбрах че тоз таван е танак кат картон за яица mhihi .Ако някои иска снимки за монтирането как става и тем подобни пишете защото утре слагам плата и го монтирам на Спаса


Потребителски аватар
Yonata
Мнения: 325
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Yonata » Вто 26 юни 2007 22:01


Yonata написа:Колегата го е описал СУПЕР, и се прави точно така но със забележки. За лепило си има специално, и платът е точно определен за тавани. За София и околности, тел. 978 88 40, Дружба 1, !!! :lol: Това са тапицери работят с професионални лепила и платове. Доста от Горубляне ходят там да си подновяват трошките. :twisted:


Потребителски аватар
BECKER
Мнения: 146
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 0:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Мнениеот BECKER » Вто 26 юни 2007 22:42


Колега,нема такова нещо.Тапицерията купих от специализиран магазин.Целия номер с лепилото е,че трябва да се маже много тънко.А колкото до това ,дали е правен от професионалист или в домашни условия ,резултата е един и същ.Колега та това е просто един таван,не ти трябва някаква специална квалификация или диплома за атомна физика.Човек трябва да е хептен гъзорък за да не се справи с това.Айде със здраве.


Потребителски аватар
Yonata
Мнения: 325
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Yonata » Сря 27 юни 2007 15:03


Не всички могат всичко !!! :P
За това си помагаме, даже и с информация !!! :lol:
По статистически данни само 22% от българите ходят на сервиз !!! :twisted: , а защо ли ???


Потребителски аватар
don hose
Мнения: 568
Регистриран на: Сря 28 юни 2006 15:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Мнениеот don hose » Сря 27 юни 2007 18:28


За голф 2 с шибидах преди да се направи тавана трябва да се отслужи литургия.Моята кора се натроши зверски и от там на татък вече си е яко нервно напрежение.Подлепя се с тънко картонче и ли в моя случай го направих със стъклопласт.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта