Няколко въпроса относно боядисването на металик

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Lenks
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Няколко въпроса относно боядисването на металик

Мнениеот Lenks » Вто 14 сеп 2010 18:02


Колеги ,утре ще си пръсна задната(пета) врата, че от много време седи с различен цвят и ме дразни адски много. Днес минах всички процедури по подготовка на елемента... Пилене, шкурене, ръждопреобразувател, пак шкурене за всеки случай, кит, шкурене, шкурене :lol:, матирах старата боя, пръснах шприца стана доста добре, има малко дребни нещица, ама утре водната шкурка ще ги заличи :lol: Така сега няколко въпроса относно самото боядисване. Имам спрей и лак на Мipa, до тук добре... Но:

1.Преди да нанеса боята шприца се шкури с водна шкурка, водата няма ли да е проблем за кита?
2.Колко време трябва да се чака между нанасянето на ръцете и след това на лака, в цял следобяд (от към 13:00 до вечерта в колкото свърша...) мога ли да ги съчетая или лака трябва на другия ден?




Потребителски аватар
huligana90
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 11 сеп 2010 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Долна баня
Контакти:

Re: Няколко въпроса относно боядисването на металик

Мнениеот huligana90 » Вто 14 сеп 2010 19:09


Според мен за 30 минути си готов щом с спрей ще боядисваш :roll:


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Няколко въпроса относно боядисването на металик

Мнениеот fox_vt » Вто 14 сеп 2010 19:37


Не съм специалист но мога да ти кажа моето виждане-боята доколкото разбрах е на спрей предполагам акрилна тя исъхва доста бързо 5-15 мин според температурата.Вероятно ще трябва да минеш поне две ръце боя и тогава лак като моето мнение е че не трябва да чакаш последната ръка боя да изсъхне напълно и тогава да нанасяш лака.Също внимавай със лака ръси финно и изчакай доста докато нанесеш втора ръка ако има щото има гадното свойство да се отича.Това е от мен дано и някой майстор бояджия да се включи щото пак казвам не съм специалист :mrgreen:


Потребителски аватар
Malinov
Мнения: 50
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 9:48
Автомобил: Vento
Двигател: AHU 1996
Местоположение: Velingrad,Bulgaria
Контакти:

Re: Няколко въпроса относно боядисването на металик

Мнениеот Malinov » Вто 14 сеп 2010 20:55


Ако си пръснал кита със шприц,водната шкурка нищо няма да му направи.Търкаш водно първа ръка с 600 водна шкурка,после минаваш и с 1000(ако желаеш,става супер гладка повърхност и не върви толко боя).
Пръскаш със базата(боята) първо на шприца за да покрие по добре,ако е светла боята разбира се, после цялата повърхност с боя 2-3 ръце,изчакваш 10-15 мин да опъне и отгоре пръскаш лака(1-2 ръце).
Това е в общи линии,внимавай с лака както каза колегата,защото е претенциозен.
Успех!!! :beer


Потребителски аватар
Lenks
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Няколко въпроса относно боядисването на металик

Мнениеот Lenks » Сря 15 сеп 2010 5:07


Колега, аз цялата врата я пръснах с шприц кита ;) Днеска ще ходя д аси купя малко шкурка от момчето дето ми тонира боята и ще го питам колко се чака точно между ръцете, после ще споделя резултата :) Значи смело да си поливам с вода и шкура...


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Няколко въпроса относно боядисването на металик

Мнениеот zdravko_jett » Сря 15 сеп 2010 6:06


аз знам че при металика лака се минава веднага след пръскането на боята


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Няколко въпроса относно боядисването на металик

Мнениеот muns61 » Сря 15 сеп 2010 8:06


Щприца го минаваш с водна 800 - 1000. Не си играй с по - едра, че ше личат деруги под боята. Внимавай да не протриещ, никъде да не се показва кит, шото боята ше има друга структура. Купи си обезмаслител и восъчна кърпа, да обере пепелта. Като пръснеш базата, щом засъхне да не лепи пръста, ръси лака.
Преди това ръсни лак на някоя ламарина, за да видиш как се нанася, как разлива и кога потича.
Успех и покажи какво си направил! :beer


Потребителски аватар
Lenks
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Няколко въпроса относно боядисването на металик

Мнениеот Lenks » Сря 15 сеп 2010 9:22


Мерси за съветите, това със лака ще го пробвам да видя как се нанася. Само забравих да спомена, че и той ми е на спрей, пак е на Mipa.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта