Смяна на мокет

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Смяна на мокет

Мнениеот mania » Нед 19 юни 2011 14:24


Колеги, има ли някъде тема за смяна на мокета?? Доста потърсих, но нищо не намерих. Тази година съм решил да претапицирам тавана и да сменя мокета, че много прахоляк се е набил и е грозен. Някой може ли да ми даде някакви съвети практически или линк. За тавана има прекрасна тема.




Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Смяна на мокет

Мнениеот dinkonikolaev » Нед 19 юни 2011 14:46


За голф 3:
1.Махаш пластмасовите прагове
2.Цялата средна конзола
3.Седалките
4.Въздуховодите на парното отпред до краката на пасажера и шофьора
5.Чопчето под педала за газта
6.Една планка която се крие зад барчето


Може и да съм забравил нещо но цялата процедура трае половин час :)
Ако мокета ти е само мръсен но не и скъсан по добре го изпери с една водоструйка,но преди това яко тупане с тупалката на някой простир.След като го изпереш и изчистиш ще ти се свиди да се качиш с обувките в колата си :)


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на мокет

Мнениеот taran » Нед 19 юни 2011 14:50


Лошото на мокетите е,че са профилирани по формата на пода на колата.Това предполага,че ще трабва да го сменяш с друг такъв.За да го извадиш трябва да свалиш севалките,барчето около скоростния лост и ръчната,накатките на пратовете,коланите,където са захванати за пода...
Понеже,не си написал за каква точно кола става въпрос,не мога да кажа дали има нещо по-специфично.


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на мокет

Мнениеот mania » Нед 19 юни 2011 14:55


Колата в гаража, верно, пропуснах ;) Благодаря за отговорите!


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Смяна на мокет

Мнениеот Deo88 » Нед 19 юни 2011 23:12


Предполагам си с черен мокер ?
Според мен пробвай да свалиш мокета и да го изпереш хубаво . Аз направих така с моя мокет и стана като нов !
:да:


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на мокет

Мнениеот mania » Пон 20 юни 2011 8:23


Дам, черен е. То всъщност други има ли?
Да, май така ще направя и ако не стане ще го мисля... Той не че е чак такава мръсотия де, но реших да пооправя салона, както написах в началото. Ше му пусна едно пране тия дни и ще пиша за резултата ;)


Потребителски аватар
sando_jilata
Мнения: 197
Регистриран на: Пет 25 мар 2011 1:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: Смяна на мокет

Мнениеот sando_jilata » Пон 20 юни 2011 8:46


Да ви питам и аз,няма ли да стане ако си вземеш от някой магазин нов мокет и го налагаш върху стария.(Знам че хубавя мокет е твърд),но според ман ще го направиш от няколко части и ще идеш при някои шивач да ти го зашие на оверлог.Аз така мисля да направа.


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на мокет

Мнениеот mania » Пон 20 юни 2011 9:28


И на мен ми мина това през акъла, но като го гледам винаги свършва под пластмасите. Това е проблем, понеже ако сложа върху него друг пак ще трябва да ги свалям, за да го вкарам под тях. Понеже той си има своята ширина, най-вероятно пластмасите няма да си влязат по местата и ще се начупят... Аз веднъж свалях праговете, за да опъна едни жици за тонкулони и после едвам се прибраха, та какво остава за още един кат плат. Иначе идеята е добра, ако се обмисли този проблем...


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на мокет

Мнениеот kr1s0 » Пон 20 юни 2011 15:40


колега при всички положения ще трябва да си свалиш седалките,пластмасовите капаци на праговете и всичките му прилежащи неща ,които застъпват мокета.но след като го свалиш го занеси на автомивка и им кажи да ти го напръскат с безконтакто обилно ,да поседи 10-15минути и след това обилно изплакване отблизо с пароструйка и ти гарантирам,че няма да искаш нов мокет,защото практически този ще е страшно близо до нов
:да: :да: :да:


Потребителски аватар
TpEHEp
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 07 авг 2012 7:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на мокет

Мнениеот TpEHEp » Нед 10 мар 2013 16:11


Темичката е доста стара но аз да пиша в нея , все пак. За да се освободи мокета е нужно да се направи следното.
Предни и задни седалки . Ако е с две врати се махат и задните кори , капаците на ръчната и скоростната кутия . Вътрешните прагове и тях . За да се отвори целия мокет. Аз днес го направих но , на мен лично не ми харесва стария , от тия дет много се набиват боклуците по него . Ще го изчиста и ще залапа върху него новия . Или ако намеря някои дебел ще го сложа на мястото на този . Не е трудно , поне това видях.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Смяна на мокет

Мнениеот Bai Sando » Нед 10 мар 2013 16:55


Никога няма да прилепне като оригиналния.По-добре потърси запазаен оригинален,изпери го и се радвай :wink


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Смяна на мокет

Мнениеот siso_k » Пон 27 май 2013 21:57


Има ли някакви особености при свалянето на мокета на Polo 2F?

:arrow
Изображение



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта