Изработване на спортно гърне

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
anatoli128
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 14:27
Автомобил: MKIII T7847KT
Двигател: ABS
Местоположение: Търговище
Контакти:

Изработване на спортно гърне

Мнениеот anatoli128 » Чет 31 май 2012 14:37


Не намерих във форума тема как да си направиш спортен аспух.Ако някой е изпълнил тази процедура да сподели резултата.Искам да направя за Голф 3 1.8 90 коня(на газ).Та да предложите размери,вид метала.
Снимковият материал е взет от друг форум(Опел) но не може да се извади извод.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение




Потребителски аватар
vilden
Мнения: 262
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 6:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот vilden » Чет 31 май 2012 15:21


Дори в опелския форум е още по-подробно.


Потребителски аватар
policaqqq
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 0:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот policaqqq » Чет 31 май 2012 20:46


аз си направих подобно от стар пожарогасител но без вата, за да има по резонаторен звук


Потребителски аватар
joro_dexter
Мнения: 270
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот joro_dexter » Чет 31 май 2012 20:54


policaqqq написа:аз си направих подобно от стар пожарогасител но без вата, за да има по резонаторен звук

maikomila и какъв е ефекта??? хората (нормалните и интелигентно мислещи) се стремят колите им да са максимално безшумни ,а ти се кефиш на "приятните" вибраций от ревящия ауспух можеби или ??? аз нещо неразбирам ??? :drinking:


Потребителски аватар
gsimania
Мнения: 466
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир/Перник
Контакти:

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот gsimania » Пет 01 юни 2012 10:39


Това което си качил съм го правил аз.Играчка е много и ефекта е че имаш вечно крайно гърне,което няма да изгние никога.Според мен си търси нещо 2ра ръка марково и не се занимавай с глупости.Когато го правих имах много свободно време,нужните материали и машини с който да се изпълни проекта.Ако ми е сега няма да се захвана изобщо.Но ако си решил звънкай и ще обясня 0899183108 Юлиян :да:


Потребителски аватар
anatoli128
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 14:27
Автомобил: MKIII T7847KT
Двигател: ABS
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот anatoli128 » Пет 01 юни 2012 11:05


нямам финансовата възможност да си купя марково(а не искам някой боклук,а баща ми има всички стредства и половината материали.Също искам да има максималко плътен звук.Не съм в БГ и не мога да ти звънна на GSM-а.Скайп ако може...ако може да кажете някъкви размери и форма(не ме интересува как ще изглежда).Да спомена че бях направил на 100 куб.мотор такъв аспух и ефекта беше смайващ(МНОГО по-добър от някои МАРКОВИ) ама за кола незнам..

Ако може тези които са изработили аспухчето да качите някое видео да се чуе ефекта(ако може и във вървеж).Обеснете дали имате средно гърне и катализатор.Благодаря


Grisha_Kovachki
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 01 юни 2012 14:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот Grisha_Kovachki » Пет 01 юни 2012 14:24


Брат не се занимавай с глупости, купи нещо хубаво втора ръка и се радвай на звука..


Потребителски аватар
policaqqq
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 0:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот policaqqq » Пон 04 юни 2012 17:59


joro_dexter написа:
policaqqq написа:аз си направих подобно от стар пожарогасител но без вата, за да има по резонаторен звук

maikomila и какъв е ефекта??? хората (нормалните и интелигентно мислещи) се стремят колите им да са максимално безшумни ,а ти се кефиш на "приятните" вибраций от ревящия ауспух можеби или ??? аз нещо неразбирам ??? :drinking:


Доста по добре се чува от онези никилирани китайски крайни гарнета, които вече се намират на почти всяка кола. Караш лятото и няма проблем, идва зимата и лугата му разказва играта. Започва да ръждясва и после си задаваш въпроса "защо дадох 100, 200лв(или колкото ти се дават)". Направеното от теб винаги може да се коригира.


Потребителски аватар
anatoli128
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 14:27
Автомобил: MKIII T7847KT
Двигател: ABS
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот anatoli128 » Пон 04 юни 2012 20:26


Гледам няма мн интерес по темата!!!Тези маркови гърнета не мисля че са направени по различен начин...Когато го направя (след около месец-два) ще кача инфоемация с материали,размери,форма и клип със звукът му!


Потребителски аватар
hoax
Мнения: 280
Регистриран на: Съб 02 яну 2010 17:40
Автомобил: VW Golf II
Двигател: GX
Местоположение: Lovech

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот hoax » Вто 05 юни 2012 10:44


Колега има и малко по заглушаващ вариант и наистина няма да бръмчи като кочина мога да направя една импровизирана скица , ако имаш желание :P :beer


Потребителски аватар
vilden
Мнения: 262
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 6:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот vilden » Вто 05 юни 2012 10:52


Незапознатите като мен ще бъдат благодарни, ако предоставиш някакви примерни схеми за изработка на подобни гърнета.


Потребителски аватар
anatoli128
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 14:27
Автомобил: MKIII T7847KT
Двигател: ABS
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот anatoli128 » Вто 05 юни 2012 17:37


hoax написа:Колега има и малко по заглушаващ вариант и наистина няма да бръмчи като кочина мога да направя една импровизирана скица , ако имаш желание :P :beer

Точно това търся, да нее много шумно, просто да е малко по силно с добър звук(колко позволява и двигатела разбирасе)
Изображение
Някой може да я пробва че аз ще имам възможноста поне след месец и половина


Потребителски аватар
anatoli128
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 14:27
Автомобил: MKIII T7847KT
Двигател: ABS
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот anatoli128 » Вто 05 юни 2012 17:52


Изображение
Мисля че това също трябва да е по тихо понеже газовете ще навлизат повече във ватата и пак излизат лесно газовете,без завои и прегради(понеже желая и малко подобрение)
Сищо мисля да махна средното гърне и да направя друго подобно като на крайното но с по малък размер(и да спомена че предтсва си нямам как е от вътре стредното)ако някой може да ми поясни.

С 2 думи искам да променя цялата генерация..


Потребителски аватар
hoax
Мнения: 280
Регистриран на: Съб 02 яну 2010 17:40
Автомобил: VW Golf II
Двигател: GX
Местоположение: Lovech

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот hoax » Вто 05 юни 2012 20:39


ето една много нескопосана начертана от мен схема :oops: като ф-то на трабите са си според зависи от вас ,иии тази която е надупчена влиза по навътре от изхдната ,а разтоянието м/у двете е около 5-6см
Прикачени файлове
скица.JPG


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Изработване на спортно гърне

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 05 юни 2012 20:44


А да попитам, заварките които правите на гърнето обработвате ли ги с някаква течност ? Защото са ми казвали че от там ръждясват и разказват играта на търнето. Иначе идеята е много добра, ако имаш време и човек който да ти покзва :beer



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта