Голф 4 допълнителни индикатори

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
ShwangShwing
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 21 юли 2011 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Голф 4 допълнителни индикатори

Мнениеот ShwangShwing » Пет 04 окт 2013 15:15


Колата ми е Голф 4 бензин. Имам желание да инсталирам допълнителни индикатори за налягане на маслото, температура на маслото, напрежение на електрическата система. Проектът има много неизвестни, но общо взето си мисля следното:
На мястото на горния датчик за налягане на маслото слагам един четворник. На него закачам самия оригинален датчик за налягане на маслото, допълнителен датчик за налягане на маслото (той ще се свърже към индикатор със стрелка в купето) и датчик за температурата на маслото.
В купето на мястото на слота над радиото ще сложа конзола за три уреда с диаметър на дупките 52 mm. Към него ще сложа трите споменати индикатора (които искам да са със стрелки, и скалите им да са в bar, градуси C, V). Ще ги свържа към датчиците и еветуално към захранването на подсветката на таблото.

Тъй като не съм правил такова нещо до сега ще започна с първия проблем: намиране на части. Трябва ми следното - четворник, датчик за налягане, датчик за тепература, конзола с три дупки (много са скъпи в интернет са една пластмаска), индикатор за налягане, индикатор за напрежение, индикатор за темрература. Нещата ги има в нета, но предпочитам ако ги има в София от тук да ги взема. Освен това не знам дали трябва да се внимава сензорите и индикаторите да са съвместими.

Можете ли да ми дадете някаква насока за закупуването на описаните части?




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Голф 4 допълнителни индикатори

Мнениеот phantom_ » Пет 04 окт 2013 17:42


От някоя морга намери колега,имат ги най-вече аудитата 80 и купе 80-90 от такава търси.Да съвместими са датчика за налягането и лампата е един за температура ти трябва само,но наи добре от кола донор.. :th_up успех в начинанието


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Голф 4 допълнителни индикатори

Мнениеот enigma79 » Пет 04 окт 2013 18:32


Мерцедес също стават и са VDO и единствената разлика е в буксите.Там са 3 в броя,часовник,температура на маслото и волтметър.Вече за налягане от Ауди,а ако искаш не волтметър а амперметър то там имаш май само две възможности,някакво китайче или оригинално руско :mhihi Ето и малко снимки :smile
ИзображениеИзображениеИзображение



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта