Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот Bucket » Пон 19 дек 2011 18:13


Aз още се чудя и мисля да ида да се хвърля от терасата вече, нека някой да ми обясни 5000 Фарада кондезатор с какъв заряд разполага, с какъв ток се зарежда и при какво напрежени, също и технологията му :screwy
Не искам първо да ми докажете за 1F такъв, после и за 5000 пъти по-голям :063:




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот milmar » Вто 20 дек 2011 12:17


myrshavija написа:....... вероятно защото не са СУПЕРкондензатори ... :screwy

:063: mhihi

Така или иначе замянка скоро няма да има !
Съвсем грубо и по бързи мои сметки , на база електрически заряд , стигнах до извода , че един акумулатор 60 Ah може да се замени (съвсем условно) с кондензатор 18 kF , т.е. 18000 F :) !

ПП и на мен ми се видя странно изписването "kF" :shock !

Bucket написа:....
Не искам първо да ми докажете за 1F такъв, после и за 5000 пъти по-голям :063:

"Е па таковУ жУвотнУ нЕма ..." викаш :mrgreen: , как да ти докажем , няма начин :да: !


ZanderBG
Мнения: 129
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re:

Мнениеот ZanderBG » Вто 20 дек 2011 14:21


kris11 написа:...
Особено за печки на 2 години нов акумулатор , а стария подарък на нас бензинаджиите за 1 -2 години. :wink:

мойта "печка" допреди един месец беше с оригиналния акумулатор на 10 години... и още палеше, но последната година-две се "замисляше" при студено време... Подарих го на един познат да си кара бензиново опелче с него...
А иначе рецептата за удължаване живота на акумулатора е изправна ел. система, редовно каране и (като мен) топъл гараж :)


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот fox_vt » Вто 20 дек 2011 22:59


myrshavija написа:"суперкондензатор 440 фарада по 2-3 цента на фарад" ... нека бъдат 3 цента - прави 440*3/100=13,2 долара за СУПЕРкондензатор ... чудя се що се продават кондензатори по 1 фарад за по 100-200-300 кинта ... вероятно защото не са СУПЕРкондензатори ... :screwy

Колега нямам си на идея четох само статията то тва за цената е условно тука в бг изобщо не може да се разчита че няма да е надута яко цената.Глей кво се получава една "стара" никел кадмиева батерия 1,2 в струва условно 4.20 лв за 2,2мАч,следващата технология литиево полимерна 11лв за 3,7 в 1,4мАч,след тва полимерен пакет 2,2мАч 12 в към 30 лв и накрая последните технологии литиево желязни оксидни май бяха за тях цена нз но преспокойно заместват акумулатора че даже може и на стартер да караш.Та кадмиевия елемент дава макс 4,5А ,литиевия към 10А полимерката 100А а литиево желязните са още по нагоре,тва са токове за кратко.Та аналогията с кондензаторите един кондензатор 10микрофарада е направо суперкондензатор пред лайденската стъкленица например,навремето 1000мкф си беше яко нещо сега нещо обикновенно и се приема за нормално да си купи човек 1Фарад а се мислеше че цялото земно кълбо ще има такъв капацитет.Че такъв кондензатор не е голям колкото планетата мисля на всеки вече му е ясно така че при напредването на технологията няма да е проблем да се достикнат такива стойности от няколко кF.И за последно че се отклонихме от темата суперкондензаторите били на принципа на някво поресто вещество като повърхността на всяка пора се явява кондензатор а при милиарди пори сметката е проста,как обаче става това scare


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот milmar » Вто 20 дек 2011 23:46


Не набърквайте физическите размери на Земята и нейните "фаради" . Това , че Земята има цапацитет 1F е непроменимо и няма такава технология дето ще го измени mhihi , просто така е прието :idea: .

Въпроса е тези даскалЕ деКа като шопУт са казали "по-високо от ... т.н. , по-'длибоко от .... и т.н. , по-голЕмо от "фарада" на Земята нема " :Mr Green Fun явно са стояли на отворен прозорец , дори на два насрещно :Mr Green Fun .


Потребителски аватар
vrangel
Мнения: 82
Регистриран на: Съб 18 ное 2006 12:45
Автомобил: vw golf3
Двигател: ABU
Местоположение: Чирпан

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот vrangel » Пон 26 дек 2011 20:53


Не се занимавайте с глупости, всички тези методи съм ги пробвал и почти няма резултат, истината е една дръжте си акумолатора постоянно зареден и няма да имате проблем поне до две години след като ви изтече срока на годност. А за тези който не им е достатъчно това ще им кажа един трик как се кара кола с постоянно гаранционен акумолатор. Няколко месеца преди да ви изтече срока на годност сваляте акумолатора и му източвате електролита и изминавате поне 15 км след това го връщате обратно в акумолатора. Успех.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот myrshavija » Пон 26 дек 2011 21:06


vrangel написа:... как се кара кола с постоянно гаранционен акумолатор. Няколко месеца преди да ви изтече срока на годност сваляте акумолатора и му източвате електролита и изминавате поне 15 км след това го връщате обратно в акумолатора. Успех.
:не: Много си "интелигентен" :не:


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот milmar » Вто 27 дек 2011 0:04


vrangel написа:... Няколко месеца преди да ви изтече срока на годност сваляте акумолатора и му източвате електролита и изминавате поне 15 км след това го връщате обратно в акумолатора. Успех.


Евала :bowdown , че и "държавен служител" пише в профила ти :не: !
Утре ако не мен ми се наложи наистина да ползвам гаранция :banghead: !


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот emo-gar » Пет 30 дек 2011 20:42


Не съм хвърлял акумулатор под 5-6 години...от 80-та година си водя статистиката!Истината е ,че съвременните технологии "удължават" живота,още повече разполагаемият "стартов" ток при едни и същи A/h.
Ама всеки сезон си дозареждам батерийката,по подразбиране бордното напрежение е в норма.
Шампион ми е един от м.11/2004г-още е жив и в експлоатация.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот fox_vt » Съб 31 дек 2011 12:37


Да ама на бензинова кола той и моя монбат е от 2007 ама аз си знам как не/пали зимата.И като го пенсионирам догодина ще отиде на бащата на бензиновата, и може и на 10 години да стане :lol:


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот nikson85 » Съб 31 дек 2011 13:00


Ами таксиметровите автомобили защо не могат да изкарат повече от 3 години с един акумулатор?????????? mhihi


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот emo-gar » Съб 31 дек 2011 13:21


Ами защото в такситата постоянно е недозареден,на стоянките са загасени и с включени станции,които при "предаване" имат доволна консумация,като прибавим и често стартиране..


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот milmar » Съб 31 дек 2011 14:38


emo-gar написа:.....


Като се добави и не винаги доброто обслужване и подържане на инсталацията и въобще на колата , особенно ако е служебна :) ...


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот emo-gar » Съб 31 дек 2011 17:44


Ще трябва да кача няколко снимки на моята "електроцентрала",в момента е в строеж-т.е. работят и "основните функции",вече зарежда,свети даже!Следват екстрите-авто-стоп и защити...Кутията..!?!!-е там е "силата"-издържа на челен удар с автобус и е с достатъчно обем да побере почти киловатов трансформатор и всички хрумнали ми прищевки.

Изображение


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Удължаване живота на акумулатора !!! КАК ???

Мнениеот nikson85 » Пон 02 яну 2012 13:06


Аз се чудя как бош силвър ще искара 3 години гаранция. Това означава че 3 години подред ще пали от раз без да пада. И на всичкото отгоре няма капачки за доливане защото е капсулован отгоре и в упътването му пише , че не се долива вода. Сега ще карам 3 години без да го погледна и да видим дали ще изкара гаранцията. На монбата му следях винаги нивото и изкара 3 години , а гаранцията му беше 2 години. Помня , че последно го долях монбата и до там беше и то лятно време не зимата. Чувал съм , че тези бошове карат по 5-6 години. Имат някакви специални клапи отгоре , които улавят испаренията и пак ги вкарват в акумулатора , а за по голямо съпротивление отстрани има отвори които изхвърлят излишното количество в критични моменти , така няма много големи загуби на течност лятно време. Тези отвори отстрани май са за когато зареждаш акумулатора да не се пръсне. Всичко е изчислено при боша.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта