Преден капак със амортИсЬорчета за голф 3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Преден капак със амортИсЬорчета за голф 3

Мнениеот Bai Sando » Пон 03 фев 2014 13:30


Аз имах 2 нови от алеко и изкараха 2 години от пред.След това единия изпусна и само с един не искаше да се задържи.
Явно и другия е взел да намалява и за това.
Повече такива руски боклуци не взимам.Сега съм с 2 от фиат уно,е малко по-дълги са,но пък щом над 20 години държат още :th_up




Потребителски аватар
tubleron
Мнения: 303
Регистриран на: Чет 03 фев 2011 10:34
Автомобил: Golf 3 1.8 75ks
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Пловдив

Re: Преден капак със амортИсЬорчета за голф 3

Мнениеот tubleron » Пон 03 фев 2014 15:11


Уфффф защо тук никой никога не отговори точно на въпроса,а все с увъртания... Все трябва осем човека да напишат как е при тях и чак деветия да отговори конкретно на въпроса.


Потребителски аватар
LORD_OF_PAIN
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Преден капак със амортИсЬорчета за голф 3

Мнениеот LORD_OF_PAIN » Пон 03 фев 2014 19:46


аз си мисля че трябва да са два еднакви по старост и по сила. до колкото знам този от алекото е по - корав от тези на голфа. аз предполагам че ако ги размениш така и тръгнеш да затваряш капака той ще се усуква. за задната врата едва ли ще го усетиш. тя и по - малка. това е мое мнение


Потребителски аватар
tubleron
Мнения: 303
Регистриран на: Чет 03 фев 2011 10:34
Автомобил: Golf 3 1.8 75ks
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Пловдив

Re: Преден капак със амортИсЬорчета за голф 3

Мнениеот tubleron » Пон 03 фев 2014 20:51


LORD_OF_PAIN написа:аз си мисля че трябва да са два еднакви по старост и по сила. до колкото знам този от алекото е по - корав от тези на голфа. аз предполагам че ако ги размениш така и тръгнеш да затваряш капака той ще се усуква. за задната врата едва ли ще го усетиш. тя и по - малка. това е мое мнение

Така е Колега,но прочетох,че доста хора са сложили само по 1 и нямат проблем. Затова си помислих,че и един стар от другата страна колкото да придържа ще е добре. Незнам кое е по-тежко Петата врата или предния капак. Ако сложа новите на 5-тата врата а старите отпред? Незнам,точно затова пиша тук-за помощ и съвет. Как ще е най-добре при положение , че задните едвам държат вече :question


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Преден капак със амортИсЬорчета за голф 3

Мнениеот Somi » Чет 06 фев 2014 12:17


На голфетката (МК3) съм сложил от Пасат Б5 комплект си взех всичко долна планка с ябълка и ябълката от капака .Игра 5 мин с телоподаващото и всичко заспа.Не мисля за нютони дължини и темподобни и най-важното ОРИГИНАЛНО правено да върши тази работа.


golf4oto
Мнения: 177
Регистриран на: Пон 13 фев 2012 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanlak

Re: Преден капак със амортИсЬорчета за голф 3

Мнениеот golf4oto » Сря 07 яну 2015 13:23


Колеги аз сложих такива от алеко, НОВИ единият изтърва на 4-тия месец... А на другия му се счупи пластмасата, кадето се захваща за болта. :thumb_down


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Преден капак със амортИсЬорчета за голф 3

Мнениеот drago_tr » Сря 07 яну 2015 15:19


На голфа, отидох в магазина за авточасти и ми дадоха два амортисьора от заден капак от пасат Б5 комби. Стават идеално по 12 леваа парчето нови. :th_up



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта